» » Звіт відділу організаційно-кадрової, інформаційної роботи та зв’язків з громадськістю за 2020 рік

Звіт відділу організаційно-кадрової, інформаційної роботи та зв’язків з громадськістю за 2020 рік

Організаційна, інформаційна діяльність та зв’язки з громадськістю

Сновська міська рада свою діяльність проводить відкрито і прозоро. Забезпечує її висвітлення відділ організаційно-кадрової роботи, інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю.

Саме організаційною, інформаційною роботою та зв’язками з громадськістю займається заступник відділу Наталія СМОЛЯК, провідні спеціалісти Олена БАТЮК та Лариса МАРТИНЕНКО.

Протягом 2020-го року постійно проводилося висвітлення діяльності міської ради на офіційному веб-сайті Сновської громади, на офіційній сторінці Сновської міської ради у Фейсбук, Ютуб-каналі Сновської міської ради та у приватній газеті «Промінь»  ТОВ «Промінь-Медіа».

Для підготовки інформацій про соціально-культурне життя громади,  офіційні заходи, роботу освітніх, культурних та медичних закладів ОТГ, про проведені роботи з благоустрою на території громади, надзвичайні події тощо працівники відділу постійно виїжджають на місця, щоб відзняти фото та відео сюжети.

Протягом року на офіційному сайті міської ради було розміщено 540 власних інформації у рубриці «Новини», понад 500 інформацій за поданням різних служб та відомств Сновського району і Чернігівської області в рубриці «Інформація, що має суспільно-громадянський інтерес», 127 оголошень,  53 привітання з професійними та державними святами. Розміщуються цифрові  вітання всім депутатам міської ради та старостам, ювілярів вітаємо через газету «Промінь».

Одним з головних напрямків роботи відділу є постійне оновлення відповідно до законодавства на сайті Сновської міської ради рубрики «Нормативні документи», де розміщуються для ознайомлення проєкти рішень, ухвалені рішення міської ради та виконкому, розпорядження міського голови з основної діяльності, програми та положення Сновської міської ради, протоколи постійних депутатських комісій, паспорти бюджетних програм місцевого бюджету міської ради та структурних підрозділів та звіти про їх виконання, які є доступними для ознайомлення громадськості.

На офіційній сторінці Фейсбук міської ради за рік було розміщено майже 900 інформацій (новини, оголошення, вітання з професійними та державними святами тощо), з них 80% інформації було підготовлено працівниками відділу, а 20% – надійшло для розміщення від інших державних, соціальних та правовозахисних служб.

Також у 2020 році працівниками відділу знято та викладено на Ютуб-каналі Сновської міської ради,  офіційному сайті Сновської міської ради та на сторінці у Фейсбук 45 відеороликів. Зокрема, бліц-оптування «Чим запам’ятався 2019 рік для нашої громади», звіт міського голови за 2019 рік, 11 засідань сесії міської ради, 10 відеовітань з нагоди свят, 7 звернень до жителів громади щодо дотримання карнтинних обмежень через коронавірус, 8 звернень проголосувати за проєкт «Мистецький десант», 6 відеороликів присвячених Дню міста та Дню незалежності. Крім того було розміщено 7 відеороликів від інших структурних підрозділів міської ради.

У березні працівники відділу супроводжували керівництво громади під час зйомок білоруського телеканалу «Белсат», відеоролик “Позитивні зміни та процес розвитку Сновської ОТГ” також був розміщений на Ютуб-каналі Сновської міської ради.

Відділ постійно надає відповіді на запитання та коментарі, які розміщуються на офіційній сторінці Сновської міської ради у ФБ.

Протягом року відділом щотижня готувалися і подавалися у приватну районну газету «Промінь» публікації про роботу Сновської міської ради та її структурних підрозділів, основні події соціально-економічного та суспільного життя громади, оголошення та вітання. З міського бюджету за рік на публікації було витрачено 85 тис. грн.

Постійно здійснювався моніторинг інформації та даних, у т.ч. по сільських населених пунктах, в різних галузях життя громади, проводилися звірки з державними установами та організаціями щодо різних верств населення.

З 12 березня 2020 року на  території Сновської територіальної громади, як і по всій Україні, було встановлено карантин, відповідно до якого щотижня надавалася інформація жителям громади про ситуацію з коронавірусом на Сновщині та методами захисту від нього. Постійно розміщувалася інформація для жителів громади, як в умовах коронавірусу користуватися онлайн сервісами.

Для налагодження спілкування зі старостатами громади та швидкої передачі й отримання інформації у застосунку «Вайбер» у травні минулого року було створено групу «Інформвідділ».

Щомісяця, починаючи з 4 кварталу, збираються та оприлюднюються звіти зі старостинських округів про проведену роботу за місяць. Станом на 1 листопада зібрана інформація та створено Паспорти  старостинських округів.

Протягом року працівниками відділу на ФБ велися тематичні рубрики: «Запитували-відповідаємо», «Наші ветерани», «Спогади про Чорнобильську трагедію», «Кожна дитина по своєму унікальна».

Щоденно проводився моніторинг сайтів сусідніх громад, збір інформації для використання в роботі з офіційних сайтів: Президента України, Кабінету Міністрів України, МОЗ, МОН, ПФУ, МНС, Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, Служби автомобільних доріг, сайту «Децентралізація» та інших.

Приймалися та узагальнювалися річні звіти всіх структурних відділів міської ради, які також були оприлюднені на офіційному веб-сайті міської ради та на сторінці у Фейсбук.

За рік працівники відділу відвідали 9 засідань виконкомів та 13 засідань сесій, інформацію про які розмістили на офіційному веб-сайті міської ради та на сторінці у Фейсбук.

З червня було запроваджено щомісячний звіт голови міської ради, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті Сновської міської ради, на сторінці ФБ та в приватній газеті «Промінь».

Працівниками відділу спільно з відділом культури і туризму були організовані та проведені масові заходи з нагоди державних свят та пам’ятних дат: Дня Соборності України, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, Дня Конституції України, Дня міста, Дня Державного Прапора України, Дня незалежності, Дня Захисника України,  Масляної. Деякі з них проводилися в умовах карантинних обмежень.

Безпосередню участь в організації заходів з нагоди Дня міста взяли працівники відділу, організувавши фотоконкурси «Наші домашні улюбленці» та «Улюблений куточок у рідному Сновську». Було організовано створення вуличного стенду «Банер бажань» до Дня міста. Розміщувалися відозвернення на ФБ «Зробимо нашу громаду охайною та привабливою», «Чи помітні зміни, які відбулися за роки існування Сновської ОТГ?», «Давайте прикрасимо наше місто та села до новорічних свят!» та інші.

Для відеовітання з Днем міста було відзнято Сновськ з висоти пташиного польоту працівниками відділу та залученим спеціалістом з квадрокоптером.

У лютому відбулося перше засідання Молодіжної ради Сновської ОТГ при міському голові. На зборах одноголосно головою Молодіжної ради було обрано Ольгу Гаврилець, в.о. директора ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Секретарем ради призначено провідного спеціаліста відділу, яка створила сторінку Молодіжної ради у Фейсбуці та наповнює її інформацією про діяльність ради. Разом з Молоджіною радою працівниками відділу було організовано, проведено та висвітлено  велоквест історичними місцями Сновська та велопробіг «Туристична Сновщина» до Дня  прапора за участю корюківської молоді.

Відділ постійно співпрацює з ветеранською організацією Сновщини та спільно з нею проводить засідання, заходи з нагоди державних свят і вшанування ветеранів громади, про що постійно висвітлюється інформація на веб-сайті міської ради та ФБ. До Дня Перемоги разом з ветеранською організацією було зібрано та подано пакет документів для отримання ювілейних медалей та вручено їх ветеранам громади.

Працівники відділу займалися організацією та підготовкою звіту міського голови у січня 2020 року та загальних зборів громадян по селах громади: здійснювали організаційне та інформаційне забезпечення проведення заходів, визначали особовий склад делегованих представників для участі у зборах громадян за місцем проживання та висвітлювали їх на сайті й у ФБ, постійно інформували Чернігівську облдержадміністрацію та обласну раду про проведення сходів (кількість учасників, проблемні питання тощо).

До встановлення карантинних обмежень через пандемію коронавірусу загальні збори громадян  пройшли у Сновську та 17  селах громад. Звіти про роботу за рік від інших в.о. старост, де збори не проводилися, були також розміщені на сайті міської ради.

Дні сіл у цьому році через карантин не відбулися. Проте відділом була зібрана інформація про кожний старостинськй округ та розміщена на офіційному веб-сайті та Фейсбуці інформація з фотографіями про те, чим рік жило село.

Відділ організовує роботу з питань нагородження грамотами різного рівня та заохочення працівників різних підприємств, установ та організацій громади. Під час проведення урочистих заходів з нагоди відзначення професійних та ювілейних свят кращим представникам трудових колективів Сновщини вручалися Почесні грамоти та Подяки міської ради (за 2020 рік було нагороджено Почесними грамотами та 87 чоловіки, відзначено Подяками 1 колектив та 30 чоловік). Також були підготовлені на направлені подання щодо нагородження жителів громади до Чернігівської обласної ради, Чернігівської облдержадміністрації та народному депутату. Підготовлено та подано пакет документів на обласний конкурс «Благодійник року».

З нагоди професійних свят у 2020 році було організовані урочисті вітальні зустрічі міського голови з колективами залізничників, відділу Держгеокадастру, центру зайнятості, енергетиків, митниці, соціальних служб.

Працівниками відділу щомісяця уточнюються списки державних, професійних і релігійних свят, днів народжень керівників Сновщини, депутатів, старост, працівників міської ради та її виконавчих органів, керівників області, сусідніх громад та готуються вітальні листівки й поздоровлення на офіційному сайті міської ради, на офіційній сторінці міської ради у Фейсбуці та паперові поштівки.

Щомісяця узагальнюється план роботи структурних підрозділів міської ради та подається до Чернігівської обласної ради.

У зв’язку з початком виборчої компанії чергових місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня 2020 року, на офіційному веб-сайті та ФБ розміщувалася консультаційна інформація для жителів громади щодо розміщення виборчих дільниць на території громади, правильність заповнення бюлетенів тощо. На сайті було створено рубрику «Інформація ТВК міської ради», де постійно розміщується інформація та рішення ТВК.

Після оприлюднення результатів місцевих виборів відділом було зроблено інфографіку, в якій відображено кількісний та партійний склад депутатів міської ради 8-го скликання. Було оформлено посвідчення новообраним керівникам громади та депутатам міської ради.

Працівниками інформвідділу була зібрана інформація для розробленння Довідника екстернних,  аварійних та чергових служб Сновщини. Довідник  оприлюднено на головній сторінці  офіційного веб-сайту Сновської міської ради.

Укомплектовано та розміщено на сайті інформацію про комунальні підприємств міської ради і перелік послуг, які вони надають.

Протягом року організовувалися заходи з нагоди державних свят та знаменних дат (оголошення, запрошення людей, закупка квітів та подарунків, фото та відеозйомка, публікації про захід).

Окремо проводилися зустрічі з почесними жителями громади за участі міського голови, готувалися матеріали про них та розміщувалися на офіційному сайті та офіційній сторінці міської ради.

На в’їздах у Сновську територіальну об’єднану громаду встановлено 4 дорожні вивіски, макети яких були розроблені працівниками відділу інформдіяльності.

Представники відділу завжди беруть участь в онлайн навчаннях, постійно вдосконалюють свою професійну майстерність та запроваджують новітні технології під час своєї роботи.

Також працівниками відділу до 8 Березня, Дня захисників України, Дня місцевого самоврядування, Нового року, днів народжень працівників міської ради постійно проводиться профспілкова робота задля формування позитивного психологічного мікроклімату у колективі та його згуртування. Це і сценарій свят у колективі, придбання подарунків іменинникам, створення подарункових фотоколлажів, відеовітань тощо.