» » ЗВІТ ВИКОНУЮЧОГО ОБОВʼЯЗКИ  СТАРОСТИ СІЛ Г.СТУДЕНЕЦЬКА,  та САЛЬНЕ СНОВСЬКОЇ ГРОМАДИ СУПРУНЕНКА СЕРГІЯ ВАСИЛЬОВИЧА

ЗВІТ ВИКОНУЮЧОГО ОБОВʼЯЗКИ  СТАРОСТИ СІЛ Г.СТУДЕНЕЦЬКА,  та САЛЬНЕ СНОВСЬКОЇ ГРОМАДИ СУПРУНЕНКА СЕРГІЯ ВАСИЛЬОВИЧА

Відкрита зустріч, яка була запланована з жителями Г.Студенецька та  Сальне, була скасована у зв’язку з протидією поширення коронавірусної інфекції та забороною проведення масових заходів.

Розміщуємо звіт в.о. старости сіл  Г.Студенецька та Сальне

Сновської громади

Сергія Васильовича Супруненка

 

ЗВІТ ВИКОНУЮЧОГО ОБОВʼЯЗКИ  СТАРОСТИ СІЛ Г.СТУДЕНЕЦЬКА,

та САЛЬНЕ СНОВСЬКОЇ ГРОМАДИ

СУПРУНЕНКА СЕРГІЯ ВАСИЛЬОВИЧА

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ СІЛ!

На сьогоднішній день на території сіл Гута-Студенецька та Сальне проживає :

  с.Гута

 

с.Сальне Разом
зареєстрованих осіб 144 16 157
тимчасово відсутніх 12 1 13
тимчасово проживаючих 11 5 16
наявного населення 140 20 160
Кількість домогосподарств 55 6 61
За віком:      
в т.ч.  дітей дошкільного віку 8 1 9
          дітей шкільного віку 20 5 25
осіб працездатного віку 68 5 73
працюючих осіб 28 28
громадян  пенсійного віку 39 5 44
учасників війни 1 1
учасників ЧАЕС 1 1
 афганців 1 1
учасники бойових дій 1 1

 

Протягом  2019 року в с.Гута-Студенецька померло 3 людини, народилось 3 дитини.

Загальна кількість об’єктів погосподарського обліку – 61 одиниця. Площа земельних ділянок у цих господарствах 59,89 га, з них: 16,25 га – для будівництва і обслуговування житлового будинку і 43,64 га – для ведення особистого селянського господарства.

За статистичними даними станом на 01.01.2020 року жителі села в особистих господарствах утримують:

 

Вид худоби с.Гута-Студенецька с.Сальне Разом
Всього ВРХ 46 5 51
бугаї-плідники 1 1
корови 39 5 44
свині 29 4 31
коні 3 3
кози 7 7
птиця 530 82 612

 

В своїх господарствах люди мають 12 тракторів різних видів.

Люди живуть, як і в інших селах, за рахунок ведення особистого селянського господарства,  вирощування картоплі та овочів, здачі сиру заготівельникам, за рахунок отримання пенсій, одержання виплат  малозабезпеченим сім’ям, субсидій та компенсацій на тверде паливо та скраплений газ. Працюючих жителів в різних галузях 28 чоловік.

Робота старостату в минулому році це – вчинення нотаріальних дій, ведення військового обліку,  робота з різними установами та організаціями, видача довідок різноманітного характеру (в 2019 році видано 195 довідок), уточнення інформації в погосподарських книгах, надання іншої документації, оформлення компенсації на тверде паливо та скраплений газ, оформлення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, тощо.

В.о.старости  постійно здійснюються заходи, спрямовані на посилення персональної відповідальності за роботу із зверненнями громадян. Особистий прийом громадян здійснюється та ведеться відповідно до затвердженого графіка прийому громадян. Жителі села звертаються з різними питаннями, які в міру можливостей завжди вирішуються позитивно.

На території села Гута-Студенецька на сьогоднішній день функціонують: представництво міської ради  (колишня сільська рада),   клуб, прикордонний пост «Гута-Студенецька», працює соціальний робітник. Продовжують свою діяльність лісопереробні підприємства «КОДАЛЕС» та «ЯСІН-2007».

Пересувне поштове відділення приїжджає до села щосуботи. Послуги поштовиків в основному задовольняють жителів села.

Щодо надання бібліотечних послуг, то в приміщенні сільської ради укомплектований куточок з певною кількістю книг. Викладка книг, газет та журналів періодично оновлюється. Займається цією роботою бібліотекар

с. Тихоновичі Чечко Світлана Петрівна. Два рази на місяць проводить прийом жителів села, бажаючих взяти літературу для читання та привозить різноманітну літературу на замовлення.

Фельдшерський пункт на даний час у селі не працює, через відсутність медичного працівника, який людям дуже потрібний. В ФПі працює опалювач, бо  там водяна система  опалення і припиняти опалювання не можна.

Проводяться роботи з розробки земель сільськогосподарського призначення, а саме земельних паїв, які взяло в оренду ТОВ «Прибинь». ТОВ «ПРИБИНЬ» станом на 01.03.2020 року орендує землі поза межами населених пунктів 841,58 га, в тому числі невитребувані паї 517,86 га, витребувані паї 323,72 га та 96,81 га землі державної власності.

 

Село Гута-Студенецька – одне з найвіддаленіших від центру громади, відстань до якого 35 км. І з автобусним сполученням тут не все гаразд. Двічі на тиждень курсує маршрутка приватного підприємця, але ж тільки до села Тихоновичі. До нашого ж села ніякий транспорт не їздить. Минулого року було зроблено ремонт дороги до м. Сновська. Залишилось близько кілометра-півтора залагодити від Гути до Тихонович.

 

Торік, за сприяння Сновської міської ради та центру зайнятості активно проводились роботи з благоустрою кладовища. Силами жителів села, які перебували на обліку в центрі зайнятості, було повністю розчищено та приведено до ладу територію на кладовища. Протягом року працівниками сільської ради постійно підтримується в належному стані прилегла територія біля пам’ятника та братські могили в центрі села та сім братських могил, що знаходяться на кладовищі.

 

Хочеться відзначити роботу соціального працівника Грищенко Надії. На даний час вона обслуговує 11 самотніх та самотньо проживаючих людей.  Вона дбає про побут в їхніх оселях,  забезпечуючи хлібом та хлібобулочними виробами, продуктами харчування, медикаментами, носить воду, допомагає обробляти присадибні ділянки.

 

Осередком культури і дозвілля у нашому селі є клуб на чолі із завідуючим Кузьменко Степаном Івановичем. Протягом минулого року в селі  проводилися заходи державного та місцевого значення, концерти до  жіночого Дня 8 Березня, Дня Перемоги над нацизмом, Дня незалежності,  розважальні програми до новорічних свят. Також  6 липня було проведено свято села з концертом та конкурсами, кошти на його проведення надали Сновська міська рада та спонсори  – директор ТОВ «Прибинь» Дюжиков С.М. та приватний підприємець Пікус В.В., за що я і всі мої земляки їм дуже вдячні.

Приміщення клубу потребує негайного капітального ремонту.

 

В селі працює торгова палатка Дубини Н.Ф. та торговий заклад приватного підприємця Пікуса Валентина Володимировича. В магазин через день завозиться хліб та хлібобулочні вироби. Асортимент  товарів повністю задовольняє потреби жителів села, продаються всі необхідні людям продукти харчування та товари повсякденного попиту. При потребі люди роблять замовлення на потрібні товари і їх привозять.

Проблемою, яка виникла в селі, мабуть, як і в інших селах району, є відсутність питної води в колодязях. Люди вимушені встановлювати індивідуальні станції по забору води. Але останнім часом, навіть вони не є ефективними.

 

В поточному році при підтримці Сновської міської ради плануємо зробити :

1). Встановити дитячий майданчик на території села Гута-Студенецька.

2). Зробити поточний ремонт сільського клубу.

3). Здійснити видалення аварійних дерев біля адмінприміщення  міської ради (колишня  сільська рада) та колишньої школи.

4). Постійно проводити благоустрій населених пунктів Гута-Студенецька та Сальне.

 

 

Фото з архіву Сновської міської ради та в.о старости СергіяСупруненка