» » ЗВІТ ВИКОНУЮЧОГО ОБОВʼЯЗКИ  СТАРОСТИ СІЛ ЄЛІНЕ,БЕЗУГЛІВКА , МІСТКИ, МЛИНОК СНОВСЬКОЇ ГРОМАДИ МОРОЗА ЛЕОНІДА МИХАЙЛОВИЧА

ЗВІТ ВИКОНУЮЧОГО ОБОВʼЯЗКИ  СТАРОСТИ СІЛ ЄЛІНЕ,БЕЗУГЛІВКА , МІСТКИ, МЛИНОК СНОВСЬКОЇ ГРОМАДИ МОРОЗА ЛЕОНІДА МИХАЙЛОВИЧА

Відкрита зустріч, яка була запланована з жителями сіл Єліне, Безуглівка, Містки, Млинок, була скасована у зв’язку з протидією поширення коронавірусної інфекції та забороною проведення масових заходів.

Розміщуємо звіт в.о. старости сіл  Єліне, Безуглівка, Містки, Млинок Сновської громади Леоніда Мороза

 

Я, як в.о.старости в своїй роботі перш за все керуюсь Законами України, Конституцією України, Постановами Кабінету Міністрів України, статутом та регламентом Сновської міської ради, положенням про старост, іншими нормативними актами, звітую про роботу за 2019 рік.

До складу Єлінського старостинського округу входять чотири населені пункти: село Єліне – центральна садиба з населенням 208 чоловік (94 домогосподарства), село Безуглівка – населення 6 чоловік (6 домогосподарств), село Млинок – 25 чоловік (11 домогосподарств), село Містки – 1 чоловік (1 домогосподарство).

Всього на території Єлінського старостинського округу в 112 будинках проживають 240 громадян, з них: чоловіків -111, жінок – 129. Працездатного населення – 137, молоді до 30 років – 31, дітей шкільного віку – 16, дітей дошкільного віку – 6.

Ми утримуємо: 35 голови ВРХ, з них: 28 корів; 33 голови свиней; 10 голів овець; 6 голів кіз; 8 голів коней.

Протягом 2019 року померло 5 чоловік.

На території округу працюють:  Єлінський фельдшерський пункт,

сільський клуб, сільська бібліотека, приватний магазин, ММК «Лісоград». 16учнів з с. Єліне навчаються в Турянському НВК, вартість утримання однієї дитини на рік складає 44 тис. грн. Проводиться обслуговування громадян похилого віку соціальним працівником Коротиш Наталією Василівною, здійснюється робота пересувного поштового відділення. Надано 2 тис. грн. з міського бюджету часткової компенсації підприємцю Мороз Марині на виїзне торгівельне обслуговування населення Млинок.

Протягом 2019 року скарг на роботу закладів та установ не надходило.

В 2017 році були заключні договори оренди земельних ділянок(земельних паїв) населення з ТОВ «Чернігівське Полісся» на 7 років, орендна плата в розмірі 6% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки. Цим скористалися 195 громадян.

В цьому році договори переукладаються, збільшується розмір орендної плати під 10% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки.

Багато громадян написали заяви про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у приватну власність для ведення особистого селянського господарства в межах населених пунктів (майже всі по 2 гектари, це гранична межа). Сесією міської ради був виданий дозвіл на приватизацію 47 громадянам, загальна площа земельних ділянок 94 гектари. На сьогоднішній день 24 чоловіки отримали технічну документацію на 48 гектарів. Отже прохання до тих громадян, хто не зробив документацію, зробити, тому, що можуть скористатися інші особи, незважаючи на те, що у вас є дозвіл на розроблення проекту землеустрою.

Території, які закріплені за установами та організаціями завжди своєчасно прибираються, за що я вдячний їх очільникам. Господарі також приводять в належний санітарний стан прибудинкові території, що селу додає охайного вигляду.

Біля адмінбудівлі (колишня сільська рада) велись роботи по ремонту ганку, огорожі, побілка фасаду та інше. За кошти міської ради було придбано деревʼяний штахетник на суму 6 тис. грн. Проводилось підгортання сміттєзвалища.

Кожен рік ми робимо прибирання кладовищ в с. Єліне, для цього був задіяний транспорт, послуги якого безкоштовно надавав депутат Сновської міської ради Віктор Фориш, за що йому вдячні. Подяка небайдужим односельцям, які допомагають утримувати в належному стані кладовища, приводити в належний порядок не тільки свої прибудинкові території, а й наводити порядки біля нежилих покинутих будинків, вирубувати чагарники, робити огорожу та фарбувати, ремонтувати колодязі тощо.

В січні-лютому 2019 року проводилась розчистка снігу по вулицях села. Робота велась якісно і своєчасно.

В селі проводиться багато святкових та інших заходів, приурочених до тих чи інших подій, які супроводжуються концертними та іншими програмами. Це і вшанування творчості Т.Г.Шевченка, щороку 23 березня ми згадуємо ті страшні часи, коли було вщент спалено село Єліне німецько-фашистськими окупантами, відзначаємо День Пам’яті та Примирення, День Перемоги, День Незалежності України, День Партизанської слави та багато інших заходів. Святкували також Новий рік, Масляну, 8 Березня, на Трійцю традиційно проводили День села.

Окремі слова подяки учасникам художньої самодіяльності села, які готують для нас концерти та видовищні програми.

Довожу до вашого відома, що згідно з «Програмою соціально-економічного розвитку Сновської ОТГ на 2018-2020 роки», було зроблено реконструкцію вуличного освітлення в с.Єліне по вул. Покровській протяжністю до 2 кілометрів, встановлено 29 ліхтарів. Загальна вартість проекту 287 тис.грн.

В цьому році була збудована зупинка при в’їзді в с. Єліне, будівельні матеріали були придбані Сновською міською радою на суму 6 тис. гривень, а роботи та облаштування проводили небайдужі жителі нашого села.

З жовтня місяці 2018 року склалася ситуація, що перевізник відмовився надавати нам послуги маршрутного таксі. При неодноразовому зверненні перевізник відмовляється поновлювати рейс. По вирішенню цього питання було звернення до Сновської міської ради. З лютого місяця 2020 року за  сприяння міського голови Олександра Медведьова, управлінням освіти на замовлення був наданий автобус для жителів села. Автобус курсував спочатку чотири рази на місяць ,а потім двічі в залежності від необхідності поїздок. Оплату заказного автобуса здійснювали жителі села. Щодо переліку робіт,які плануються провести господарчим способом: ремонт свердловини (встановлення пожежного гідранту), на даний час вже придбаний міською радою насос,зараз необхідно витягнути і замінити несправний насос на інший, попередня домовленість вже є, питання знаходиться на контролі.

Також потребує ремонту дах Єлінського сільського клубу. При обстеженні даху ми прийшли висновку: необхідно замінити водостік, декілька листів шиферу та закріпити 3 коньки, які зірвало вітром. Також необхідно продовжити реконструкцію вуличного освітлення по вулицях: Партизанська, Річна, Молодіжна, Українська. Ці проблемні питання озвучені у зверненнях до Сновської міської ради і я думаю, що будуть вирішені позитивно.

Односельців непокоїть розбита дорога від Єліного до Сновська, яка потребує негайного ремонту, старі аварійні дерева на кладовищах, для повалення яких необхідна спеціальна техніка, грунтова дорога від траси до Лісограду, яка  потребує грейдерування.

Хочу висловити слова вдячності Сновській міській раді, депутату Сновської міської ради Форишу Віктору Михайловичу, директору ТОВ «Чернігівське Полісся» Жолобецькому Володимиру Івановичу, ПП Мороз Марині Михайлівні, які надають допомогу при проведенні різноманітних свят, вирішенні повсякденних питань.

Односельцям вдячний за підтримку і розуміння. Я думаю, що і надалі ми всі разом будемо співпрацювати, здійснюючи все заплановане.

 

 

 

Фото з архіву Сновської міської ради