ПАСПОРТ

Сновської міської територіальної громади

Корюківського району

Чернігівської області

адміністративний центр – місто Сновськ
АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ
  1. Сновська територіальна громада створена у 2016 році.

Рішенням Сновської міської ради від 27 вересня 2016 року «Про добровільне об’єднання територіальних громад» було сформовано Сновську міську об’єднану територіальну громаду до якої увійшли всі населені пункти Сновського району. 11 січня 2017 року відбулася перша сесія і новостворена ОТГ, в особі Сновської міської ради, набула своїх повноважень.

Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 730-р було визначено Сновську територіальну громаду Сновського району з адміністративним центром – м.Сновськ.

Постановою Верховної Ради України № 807-IX від 17 липня 2020 року «Про утворення та ліквідацію районів» було ліквідовано Сновський район та створено Корюківський район до якого увійшла наша громада.

  1. Розташована на півночі Чернігівської області.
  1. Межує з Корюківською, Менською, Городнянською та Березнянською територіальними громадами Чернігівської області та Климовським районом Брянської області РФ.
  2. Протяжність прикордонної смуги Сновської територіальної громади з РФ – 102 км
  3. Відстань до обласного центру залізницею – 249 км, автомобільними шляхами – 72 км.
  4. Територія 1283 кв.км
  5. Населення, тис.чол. (наявне).
на 01.12.2020 рік
Всього 22 086
В т.ч. міське 10 364
Сільське 11 722
  1. Населених пунктів – 57

в т.ч.  місто             – 1

сіл                 – 56

ОРГАНИ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

 СНОВСЬКА МІСЬКА РАДА

 

Адреса: 15200, м.Сновськ, вул. Незалежності, 19

Телефони:  (04654)  приймальня   2-15-42

факс:   2-15-42;   2-29-40

e-mаil:       msnovsk_post@cg.gov.ua,   snovmr@ukr.net

КЕРІВНИКИ СНОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Прізвище, ім’я по батькові
Посада
Телефони
Медведьов

Олександр Олександрович

Міський голова 2-15-42
Самойлова

Наталія Володимирівна

Секретар міської ради 2-16-86
Мірошниченко

Павло Леонідович

Перший заступник міського голови 2-13-31
Силенок

Сергій Вадимович

Заступник міського голови 2-17-37
Кравець

Руслан Вікторович

Керуючий справами (секретар) виконавчого комітету 2-29-40
СТАРОСТИНСЬКІ ОКРУГИ

 Рішенням першої сесії Сновської міської ради 8 скликання 27 листопада 2020 року  №  8­­­-1/VІІІ було утворено 19 старостинських округів: 

Назва старостинсь-кого округу Прізвище, ім’я по-батькові старости Села Прізвище, ім’я, по-батькові діловодів Службовий телефон, електронна адреса Адреса адмінприміщення Відстань від центру громади, км Тери-торія, га Кількість населення станом на 01.01.2021р.
1.           Велико-щимельський Добродій

Борис

Олександрович

Великий Щимель Ященко

Валентина

Федорівна

4-41-31

b.shchimel@iukr.net

с.Великий Щимель, вул.Центральна, 15 4 2340,9 757
2.           Гірський Пищур

Світлана

Василівна

Гірськ,

Хрінівка,

Липівка

Лісогор

Тамара

Петрівна

4-56-31

qrada15211@qmai.com

с.Гірськ, вул..Миру, 41 33 9010,8 569
Клюси,

Пльохів

Сердюк

Жанна

Іванівна

4-56-44 с.Клюси, вул. Партизанська, буд.32 45
3.           Єлінський Єліне,

Млинок,

Містки,

Безуглівка

Лінська

Ольга

Олексіївна

4-51-42

elinerada@ukr.net

с.Єліне, вул. Покровська, 79 27 10145,1 239
4.           Жовідський Ховпун

Наталія

Володимирівна

Жовідь,

Піщанка

Шеремет

Надія

Леонідівна

4-71-91

zhovedskarada@ukr.net

с.Жовідь, вул..Центральна,45 25 5296,8 270
5.           Займищанський Ларченко

Андрій

Михайлович

Займище Омельяненко

Наталія

Володимирівна

4-41-53 с.Займище, вул..Сновська, 94-а 7 2762,4 457
6.           Кучинівський Недвига

Олена

Миколаївна

Кучинівка Апецько

Оксана

Миколаївна

4-44-31

4-44-42

kuchynivka@ukr.net

c.Кучинівка, вул..Миру, 1 15 9555,9 1045
7.           Низківський Шевченко

Оксана

Володимирівна

Низківка,

Щокоть,

Руда,

Привільне,

Радвине,

Лютівка,

Куропіївка,

Філонівка

Сидоренко

Валентина

Олексіївна

4-64-82

vknsr@ukr.net

с.Низківка, вул..Перемоги, 56 25 5745,5 303
8.           Ново-боровицький Сірий

Анатолій

Олександрович

Нові Боровичі,

Загребельна Слобода

Анищенко Олена Іванівна 4-71-31 с.Нові Бороничі, вул..Садова, 1 20 6168,7 939
9.           Новомлинський Щербина

Віктор

Олексійович

Нові Млини,

Лосева Слобода

Росик

Вікторія Михайлівна

2-75-82 с.Нові Млини, вул.Попудренка, 35 25 3409,1 291
10.       Петрівський Деркач

Марія

Федорівна

Петрівка,

Журавок

Малетич

Марія

Василівна

4-45-31

4-45-42

petrivska.rada1

@gmail.com

с.Петрівка, вул..Центральна, 21 22 4820,5 875
11.       Рогізківський Мірошниченко

Юрій

Олександрович

Рогізки Приходько

Алла Альбертівна

4-63-31

4-63-42

с.Рогізки, вул..Центральна, 2-а 20 5679,5 694
12.       Смяцький Дворник

Наталія

Йосипівна

Заріччя Лемешко

Валентина

Володимирівна

4-67-31 с.Заріччя, вул..Центральна,1 12 6714,8 708
Смяч Лисенко

Світлана

Анатоліївна

4-52-42 с.Смяч, вул..Молодіжна, 14 18
13.       Сновський Мороз

Марія

Іванівна

Сновське,

Єнькова Рудня,

Михайлівка

Ющенко

Олена

Трохимівна

4-46-41

4-46-22

snovske50@ukr.net

с.Сновське, вул.30 років Перемоги, 6 4 9694,5 831
Чепелів Паренчук

Валентина

Павлівна

4-46-41

chepelev2016@ ukr.net

С.Чепелів, вул..Шевченка, 72 15
14.       Старо-боровицький Шевардіна

Алла

Анатоліївна

Старі Боровичі,

Гвоздиківка

Цог

Тетяна

Борисівна

4-54-42 с.Старі Боровичі, вул..Центральна, 5 12 6151 742
15.       Старо-руднянський Шмаровоз Микола

Петрович

Стара Рудня Холявко

Лариса

Василівна

4-45-72

stararudnia@ ukr.net

с.Стара Рудня, пров. Центральний, 13 25 4720,2 502
16.       Сунич-ненський Кривошей

Людмила

Олексіївна

Суничне,

Попільня,

Шкробове

Трус

Ольга Іванівна

4-55-31 с.Суничне, вул..Коновалова, 2 12 2600,5 401
17.       Тихоновицький Бондаренко

Анатолій

Миколайович

Тихоновичі,

Слава

Будлянська

Наталія

Валеріївна

4-53-31

tixonovichi@ ukr.net

С.Тихоновичі, вул.Ново-Слобідська, 2 26 16930,2 919
Гута-Студенецька,

Сальне

Бас

Тетяна Петрівна

4-61-23

gutastudsr@ukr.net

с.Гута-Студенецька, вул.Велика,1 35
Софіївка,

Іванівка,

Глибокий Ріг

Горбик

Наталія

Олександрівна

4-53-51 с.Іванівка, вул.. 20
18.       Тур’янський Артюшенко

Олександр

Анатолійович

Туря,

Мишине,

Лука,

Селище

Данч

Олена

Леонідівна

4-57-42

bbc15231@gmail.com

с.Тур’я, вул.. М’язя, 5 10 9272,1 803
19.       Хотуницький Безручко

Лариса

Іванівна

Хотуничі,

Камка,

Крестопівщина

Безручко

Світлана

Іванівна

4-43-42

hot.rada@ ukr.net

с.Хотуничі, вул..Шевченка, 143 15 5477,7 463

 

  1. Загальний склад членів виконавчого комітету Сновської міської ради 8 скликання становить 38 чол. 
СКЛАД ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
Сновської міської ради VІІІ скликання
      1. Медведьов Олександр Олександрович – міський голова;
      2. Самойлова Наталія Володимирівна – секретар міської ради;
      3. Мірошниченко Павло Леонідович – перший заступник міського голови;
      4. Силенок Сергій Вадимович – заступник міського голови;
      5. Кравець Руслан Вікторович – керуючий справами (секретар) виконавчого комітету міської ради;
      6. Батюк Ігор Володимирович – військовий комісар Сновського Територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
      7. Васько Микола Миколайович – пенсіонер;
      8. Гончаренко Олександр Олександрович – співзасновник громадської організації «Лампа»;
      9. Гориченко Олеся Олександрівна – начальник відділу реалізації державної соціальної підтримки № 2 Управління соціального захисту населення Корюківської РДА;
      10. Грабовський Олександр Володимирович – начальник Сновської дільниці АТ «Облтеплкомуненерго»;
      11. Журавльов Володимир Михайлович – начальник відділу контролю з використання та охорони земель Корюківського, Семенівського, Сновського та Новгород-Сіверського районів;
      12. Коваленко Олена Іванівна – начальник Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту;
      13. Кошова Ганна Іванівна – начальник КП «Сновська ЖЕД»;
      14. Кромський Сергій Володимирович – головний інженер ПрАТ «Комунальник»;
      15. Силенко Роман Михайлович – начальник 8 державної пожежно-рятувальної частини (м. Сновськ);
      16. Скороход Олександр Михайлович – директор Сновського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства «Сновськрайагролісгосп»;
      17. Тєлєгін Сергій Іванович – фізична особа-підприємець;
      18. Чибис Ніна Миколаївна – голова правління Щорської райспоживспілки (м. Сновськ);
      19. Шарпан Олена Іванівна – головний лікар КНП «Сновський ЦПМД»;
      20. Шуляк Ігор Сергійович – начальник Сновського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області;Старости:
        1. Артюшенко Олександр Анатолійович – староста Тур’янського старостинського округу;
        2. Безручко Лариса Іванівна – староста Хотуницького старостинського округу;
        3. Бондаренко Анатолій Миколайович – староста Тихоновицького старостинського округу;
        4. Дворник Наталія Йосипівна – староста Смяцького старостинського округу;
        5. Деркач Марія Федорівна – староста Петрівського старостинського округу;
        6. Добродій Борис Олександрович – староста Великощимельського старостинського округу;
        7. Кривошей Людмила Олексіївна – староста Суничненського старостинського округу;
        8. Ларченко Андрій Михайлович – староста Займищанського старостинського округу;
        9. Мірошниченко Юрій Олександрович – староста Рогізківського старостинського округу;
        10. Мороз Марія Іванівна – староста Сновського старостинського округу;
        11. Недвига Олена Миколаївна – староста Кучинівського старостинського округу;
        12. Пищур Світлана Василівна – староста Гірського старостинського округу;
        13. Сірий Анатолій Олександрович – староста Новоборовицького старостинського округу;
        14. Ховпун Наталія Володимирівна – староста Жовідського старостинського округу;
        15. Шевардіна Алла Анатоліївна – староста Староборовицького старостинського округу;
        16. Шевченко Оксана Володимирівна – староста Низківського старостинського округу;
        17. Шмаровоз Микола Петрович – староста Староруднянського старостинського округу;
        18. Щербина Віктор Олексійович – староста Новомлинського старостинського округу.
  1. Загальний склад депутатів міської ради восьмого скликання – 26 чол. 
Склад депутатів міської ради
VІІІ скликання
1.      “РІДНИЙ ДІМ” Анопрієнко Володимир Михайлович
2.      Цуприк Володимир Олексіович
3.      Добненко Наталія Михайлівна
4.      Логвиненко  Лідія  Григорівна
5.      Самойлова Наталія Володимирівна
6.      Сергійко Вадим Анатолійович
7.      Тютюнник  Павло Олександрович
8.      Якубовська Ірина Володимирівна
9.      «Наш край» Гордюк Володимир Григорович
10.  Малетич Марія Василівна
11.  Солодовник Павло Васильович
12.  ВО «Батьківщина» Матвієнко Вячеслав Іванович
13.  Виблов Сергій Анатолійович
14.  Науменко Олександр Іванович
15.  «СЛУГА НАРОДУ» Карпенко Володимир Миколайович
16.  Єфименко Наталія Юріївна
17.  Терещенко Лілія Олександрівна
18.  «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Невмовенко Володимир Іванович
19.  Головач Олександр Миколайович
20.  Остроухов Віталій Володимирович
21.  Радикальна партія Олега Ляшка Гукун Ганна Мар’янівна
22.  Полюшко Анна Олексіївна
23.  «ЗА МАЙБУТНЕ» Симонок Сергій Олександрович
24.  Анищенко Сергій Валентинович
25.  «Сила і Честь» Терещенко Андрій Миколайович
26.  Данилова Любов Олександрівна

Постійні комісії Сновської міської ради 

  1. Постійних комісій Сновської міської ради – 4 , в них депутатів – 25:
  • Постійна комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку. Голова комісії – Гукун Ганна Мар’янівна
  • Постійна комісія з питань законності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді, спорту, депутатської діяльності та етики. Голова комісії – Карпенко Володимир Миколайович
  • Постійна комісія з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг. Голова комісії – Виблов Сергій Анатолійович
  • Постійна комісія з питань містобудування, будівництва, земельних відносин  та охорони природи. Голова комісії – Невмовенко Володимир Іванович
ПРИРОДНІ УМОВИ 
  1. Клімат помірно-континентальний, м’який з достатньою вологістю
  1. Грунти –81 видів, середній бал – 35
  1. Площа лісів – 40182 га, із них:
  • 24107 – державний лісовий фонд,
  • 16075 – райагроліс,

Основні породи – сосна, береза

  1. Площа водяного дзеркала річок, озер, ставків – 1585 га
  1. Корисні копалини (нерудні) – цегельно-черепична сировина, пісок

 

ПРОМИСЛОВІСТЬ 
  1. Всього промислових підприємств – 6
  2. Основні види промислової продукції, яка випускається підприємствами району: кондитерські вироби, соки, металеві вироби, пиломатеріал обрізний хвойних порід.
  1. Найбільш великі підприємства
Назва підприємства Кількість працюючих, чол.
01.01.2021
ПрАТ «Щорський завод продтоварів» 151
ТОВ «Техсервіс» 53
Новоборовицька філія ДП спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» 85
ТОВ «Астра» 123
ПрАТ «Комунальник» 30
ДП «Сновськрайагролісгосп»

КП «Чернігівоблагролісгосп»

61

Зарубіжні країни, в які надсилається або експортується промислова продукція: Естонія, Молдова, Німеччина, Румунія, Латвія, Туреччина, Польща, Білорусь, Узбекистан, Туркменістан, Йорданія та Сінгапур.

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО
  1. Напрямки спеціалізації: вирощування зернових та зернобобових культур, технічних культур, виробництво продукції тваринництва – молока та м’яса ВРХ, виробництва яєць
  1. Підприємства сільськогосподарського виробництва
Всього 30
В тому числі

–         державних

–         недержавних 18
–         фермерських 12
  1. Землі району, га
Всього земель в межах адміністративно-територіальної одиниці, га 128293
Всього сільськогосподарських земель, га 71908
в т.ч.

Всього сільськогосподарських угідь, га

69687
з них ріллі 40684
сіножаті 14452
пасовищ 13869
багаторічні насадження 682
  1. В індивідуальному користуванні населення 12240 га

в т.ч.: сільськогосподарської землі  – 10931 га

сільськогосподарських угідь –  10897 га

ріллі – 9620 га

  1. Всього індивідуальних землекористувачів –

в т.ч. : фермерських господарств – 12, в їх користуванні:

сільськогосподарської землі, га – 3152

сільськогосподарських угідь, га – 3152

ріллі – 1570 га

 

ТРАНСПОРТ І ЗВ’ЯЗОК 
  1. Залізниці: Південно-західна, протяжність колії по району 36,7 км

Залізничні станції: Сновськ, Камка

  1. Автомобільні шляхи обласного значення:

Сновськ – Чернігів через Березне,

Сновськ – Городня,

Сновськ – Корюківка

Шляхів з твердим покриттям 160,1 км.

  1. 73 % населених пунктів зв’язано з містом дорогами з твердим покриттям.
  1. Виконання виробничих завдань автотранспортними підприємствами
01.01.2021
Перевезення вантажів, тис.т 245
Вантажооборот, млн.т.км 5,5
  1. Послуги зв’язку
01.01.2021
Кількість телефонізованих населених пунктів 46
Абонентів 4000
Інтернет:

«Укртелеком»

«Смартком»

2323

1185

 Будівельні організації: Сновська дільниця Корюківського УЕ ПАТ «Чернігівгаз»

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО І ТОРГІВЕЛЬНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ
01.01.2021
28.    Магазинів

В т.ч. споживчої кооперації

260

16

29.    Підприємств громадського харчування

В т.ч. споживчої кооперації

21

6

  1. Житловий фонд, тис.кв.м. – 740,

в т.ч. міський – 257, в т.ч. міської ради – 1,6

  1. Кількість населених пунктів, що мають
  • Водопровідну мережу – 9 (в т.ч. місто – 1)
  • Каналізаційну мережу – 1 (місто)
  • Газову мережу –  10 (в.т.ч. місто – 1)
ОСВІТА
01.01.2021
14.     Шкіл, в т.ч.: 13
Гімназія 1
ЗОШ I-III ст. 4
НВК «ЗНЗ I-IIIст.-ДНЗ» 3
НВК «ЗНЗ I-IIст.-ДНЗ» 3
НВК “ДНЗ – СЗНЗ Iст.” 1
шкіл-інтернатів 1
  В них  вчителів 362 + 15(інтернат)
  учнів 2069 + 73(інтернат)
15.   Позашкільних установ, в т.ч.: 3
Дитячо-юнацька спортивна школа 290 дітей
Центр дитячої та юнацької творчості
Станція юних  техніків
В них дітей
16.   Дитячих дошкільних закладів

В них дітей

10 (7 в складі  НВК функціонують дошкільні групи)

527

17.   ГО Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» (є філії в селах Нові Боровичі та Петрівка)

 

128 дітей
18.   Вище професійне училище лісового господарства

В ньому учнів

1

403

Основні історичні та історико-архітектурні пам’ятки району: ІСТОРІЯ І КУЛЬТУРА
Обелісків 27
Братських могил 18
Одиночних могил 5
Пам’ятні місця Другої світової  війни 17
  1. Знані люди району: Н.Рахлін, А.Рибаков, Л.Вакуловська, Л.Большаков, І.Євсієнко, П.Бідуля, Л.Терехович, В.Полевик, Я.Жданович
  1. Заклади культури
01.01.2021
Будинків культури 9
Клубів 17
Кінотеатрів
Кіноустановок 3
Сновська дитяча музична школа імені Н.Рахліна

в ній учнів

1

183

  1. Колективів художньої самодіяльності
01.01.2021
Всього 172
в них учасників 1781

Колективи Сновського Будинку культури, які мають звання «народний» та «зразковий»:

  • ансамбль української пісні «Калина»,
  • народний аматорський колектив «Спадщина»,
  • театральний «Муза»,
  • танцювальний «Ягідки»,
  • вокальний дитячий ансамбль «Світлячок»,
  • камерний хор «Ренесанс»,
  • оркестр народних інструментів,
  • оркестр духових інструментів.
  1. Масових бібліотек
01.01.2021
Сновська централізована бібліотечна система:
Центральна районна бібліотека 1
Бібліотека для дітей 1
Сільські бібліотеки-філії 20
Всього 22
  1. Музеїв – 2 в т.ч.:
  • Сновський історичний музей,
  • Обласний музейно-меморіальний комплекс партизанської слави “Лісоград”

  

КОМУНАЛЬНІ ПІДПРИЄМСТВА, УСТАНОВИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ 
  1. Комунальне некомерційне підприємство «Сновський центр первинної медичної допомоги»:
  • Амбулаторії загальної практики сімейної медицини – 4 сільські і 1 міська;
  • Фельдшерсько-акушерських пунктів – 2;
  • Фельдшерських пунктів – 21
  1. Комунальне некомерційне підприємство «Сновська центральна районна лікарня»:

КПН «Сновська ЦРЛ» – лікарняний заклад охорони здоров’я, що надає послуги вторинної медичної допомоги.

1 поліклініка (10 відділень, стаціонар на 143 ліжка) 

КНП «Сновська ЦРЛ» уклала 4 договори з Національною спілкою здоров’я України з наступними пакетами послуг:

  • амбулаторна медична допомога;
  • стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;
  • хірургічні операції дорослим і дітям в стаціонарних умовах;
  • діагностика, лікування та супровід осіб з вірусом імунодефіциту людини.

44.   Комунальна установа “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)”

У територіальному центрі функціонують 4 відділення:

  • Відділення соціальної допомоги вдома
  • Відділення денного перебування
  • Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги
  • Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання (с. Нові Боровичі)
  1. КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «СНОВСЬКА ЖИТЛОВО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНА ДІЛЬНИЦЯ»

Основні напрямки діяльності підприємства:

  • Послуги з управління багатоквартирних будинків
  • Послуги з перевірки димовентиляційних  каналів
  • Автотранспортні послуги
  • Послуги з вивезення твердих побутових відходів
  • Послуги з благоустрою міста
  • Послуги з видалення аварійних дерев
  • Послуги з обслуговування та ремонту зовнішнього освітлення
  • Послуги по утриманню міського кладовища
  1. Комунальне підприємство “Сновська друкарня”

Надає послуги:

  • Друк документів та журналів в паперовому вигляді, будь-якої складності та будь-якого формату
  • Копіювання
  • Сканування
  • Фото
  • Переклад
  • Ламінування
  • Перепліт документів
  • Розрізання паперу

 ЗМІ 

  1. Засоби масової інформації: районна газета “Промінь” (видавець – ТОВ «Промінь-Медіа»)
  1. Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Сновської міської ради здійснює інформаційну діяльність на: