АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ
  1. Район створено в 1923 році
  1. Розташований на півночі Чернігівської області
  1. Межує з Корюківським, Менським, Городнянським районами Чернігівської області та Климовським районом Брянської області Росії
  1. Відстань до обласного центру залізницею – 249 км, автомобільними шляхами – 72 км.
  1. Територія 1283 кв.км
  1. Населення, тис.чол. ( наявне )
На 01.01.2020
Всього 22,9
В т.ч. міське 11,0
Сільське 11,9
  1. Населених пунктів – 56

в т.ч.  місто             – 1

сіл                 – 55

  1. Місцевих рад –   2 (52 депутати)

в т.ч.  районна        –   1 (26 депутатів),

міська            –   1 (26 депутатів),

  ОРГАНИ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ 
СНОВСЬКА МІСЬКА РАДА

Адреса: 15200, м.Сновськ, вул. Банкова, 5

Телефони:  (04654)

приймальня: 2-17-70

факс: 2-17-70;   2-29-40

e-mаil: msnovsk_post@cg.gov.uasnovmr@ukr.net

КЕРІВНИКИ СНОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Прізвище, ім’я по батькові
Посада
Телефони
Медведьов

Олександр Олександрович

Міський голова (04654) 2-17-70
Самойлова

Наталія Володимирівна

Секретар міської ради (04654) 2-16-86
Орда

Іван Григорович

Перший заступник міського голови (04654) 2-29-40
Силенок

Сергій Вадимович

Заступник міського голови (04654) 2-17-37
Кравець  Руслан Вікторович Керуючий справами (секретар) виконавчого комітету (04654)2-29-40
В.о. старост Сновської міської ради Сновського району Чернігівської області 
Населений пункт Прізвище, ім’я, по батькові Телефони
Великий  Щимель Добродій Борис  Олександрович (04654) 4-41-31
Гірськ, Хрінівка, Липівка Піщур Світлана Василівна (04654) 4-56-31
Гута-Студенецька, Сальне Супруненко Сергій Васильович (04654) 4-61-23
Єліне, Млинок, Містки, Безуглівка Мороз Леонід Михайлович (04654) 4-51-42
Жовідь, Піщанка Ховпун Наталія Володимирівна (04654) 4-71-91
Заріччя Дворник Наталія Йосипівна (04654) 4-67-31
Займище, Ларченко Андрій Михайлович (04654) 4-41-53
 Клюси, Пльохів, Немировська Тетяна Михайлівна (04654) 4-56-44
Кучинівка, Недвига Олена Миколаївна (04654) 4-44-42
Низківка, Щокоть,  Руда, Привільне, Радвине, Лютівка, Куропіївка, Філонівка Гордієнко Людмила Миколаївна (04654) 4-64-82
Нові Боровичі, Загребельна Слобода, Сірий Анатолій Олександрович (04654) 4-71-31
Нові  Млини, Лосєва  Слобода Згонник Олена Миколаївна (04654) 2-75-82
Петрівка, Журавок Деркач Марія Федорівна (04654) 4-45-31
Рогізки Семенок Тамара Григорівна (04654) 4-63-31
Смяч Лисенко Тетяна Василівна (04654) 4-52-42
Сновське, Єнькова  Рудня, Михайлівка Мороз Марія Іванівна (04654) 4-46-22
Софіївка, Глибокий  Ріг, Іванівка, Циганок Роман Миколайович (04654) 4-53-51
Старі Боровичі, Гвоздиківка Шевардіна Алла Анатоліївна (04654) 4-54-42
Стара Рудня Шмаровоз Микола Петрович (04654) 4-45-72
Суничне, Попільня, Шкробове Кривошей Людмила Олексіївна (04654) 4-55-31
Тихоновичі, Слава Бондаренко Анатолій Миколайович (04654) 4-53-31
Тур’я, Мишине, Лука, Селище Мартиненко Тамара Миколаївна (04654) 4-57-42
Хотуничі, Крестопівщина,  Камка Бондар Микола Володимирович (04654) 4-43-42
Чепелів Мороз Марія Іванівна (04654) 4-46-41

Виконавчих комітетів місцевих рад – 1, в них членів виконкомів – 47 

Склад депутатів місцевих рад 
  1. Депутати міської ради восьмого скликання:
1.      «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» Пискун Віталій Анатолійович
2.      Булденко Тетяна Андріївна
3.      Булденко Михайло Федорович
4.      Клименко Тетяна Іванівна
5.      Компанець Олена Іванівна
6.      Росік Михайло Федорович
7.      Радикальна партія Олега Ляшка Кузьменко Олександр Вікторович
8.      Анопрієнко Володимир Михайлович
9.      Омельяненко Наталія Володимирівна
10.  Скідан Світлана Сергіївна
11.  Фориш Віктор Михайлович
12.  Самусенко Олексій Павлович
13.  «Наш край» Смоляк Володимир Миколайович
14.  Рибальченко Леонід Іванович
15.  Малетич Марія Василівна
16.  Самойлова Наталія Володимирівна
17.  Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Матвієнко Вячеслав Іванович
18.  Виблов Сергій Анатолійович
19.  Тютюнник Павло Олександрович
20.  Аникієнко Леонід Петрович
21.  Аграрна партія України Кирилюк Олександр Іванович
22.  Кошова Ганна Іванівна
23.  Безручко Лариса Іванівна
24.  Захарченко Андрій Олександрович 
25.  «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП» Нагорна Тетяна Іванівна
26.  Сікач Вячеслав Михайлович
ПРИРОДНІ УМОВИ 
  1. Клімат помірно-континентальний, м’який з достатньою вологістю
  1. Грунти –81 видів, середній бал – 35
  1. Площа лісів – 40182 га, із них:
  • 24107 – державний лісовий фонд,
  • 16075 – райагроліс,

Основні породи – сосна, береза

  1. Площа водяного дзеркала річок, озер, ставків – 1585 га
  1. Корисні копалини (нерудні) – цегельно-черепична сировина, пісок 
ПРОМИСЛОВІСТЬ 
  1. Всього промислових підприємств – 7
  2. Основні види промислової продукції, яка випускається підприємствами району: кондитерські вироби, соки, металеві вироби, пиломатеріал обрізний хвойних порід.
  1. Найбільш великі підприємства
Назва підприємства Кількість працюючих, чол.
01.01.2020
ПАТ «Щорський завод продтоварів» 147
ТОВ «Техсервіс» 49
Н.Боровицьке МПД ДП «Укрспирт» 83
ДП «Сновськрайагролісгосп» 68
ТОВ «Астра» 127
ПВТП «Яна» 28
ПрАТ «Комунальник» 13
  1. Зарубіжні країни, в які надсилається або експортується промислова продукція: Естонія, Молдова, Німеччина, Румунія, Латвія, Туреччина, Польща, Республіка Білорусь, Туркменістан, Узбекістан, Йорданія, Сінгапур.
01.01.2020
Обсяг промислової продукції, млн грн 122,2
Приріст промислового виробництва, млн грн +7,2 (у порівнянні з відповідним періодом минулого року)
Виробництво товарів народного споживання,  млн грн
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО
  1. Напрямки спеціалізації: вирощування зернових та зернобобових культур, технічних культур, виробництво продукції тваринництва – молока та м’яса ВРХ, виробництва яєць
  1. Підприємства сільськогосподарського виробництва
Всього 30
В тому числі

–         державних

–         недержавних 18
–         фермерських 12
  1. Землі району, га
Всього земель в межах адміністративно-територіальної одиниці, га 128293
Всього сільськогосподарських земель, га 71908
в т.ч. Всього сільськогосподарських угідь, га 69687
з них ріллі 40684
сіножаті 14452
пасовищ 13869
багаторічні насадження 682
  1. Всього індивідуальних землекористувачів – в т.ч. :

фермерських господарств – 12, в їх користуванні:

  • сільськогосподарської землі, га – 3152
  • сільськогосподарських угідь, га – 3152
  • ріллі – 1570 га
  1. Основні культури, зайняті ними площі, врожайність:
Культури Площа(с/г підприємства) га Врожайність, ц/га
01.01.2020 01.01.2020
Зернові та зернобобові всього 15087 52,6
Картопля 250 241,3
Ріпак ярий 313 10,8
Соняшник 8879 20,7
Соя 959 6,9
  1. Тваринництво, поголів’я (гол.) станом на
01.01.2020
Великої рогатої худоби 568
в.т. корів 408
Свиней 0
Птиці 15000

 

 ТРАНСПОРТ І ЗВ’ЯЗОК 
  1. Залізниці: Південно-західна, протяжність колії по району 36,7 км

Залізничні станції: Сновськ, Камка

  1. Автомобільні шляхи обласного значення:

Сновськ – Чернігів через Березне,

Сновськ – Городня,

Сновськ – Корюківка

Шляхів з твердим покриттям 157,15 км.

  1. 73 % населених пунктів зв’язано з райцентром дорогами з твердим покриттям.
  1. Виконання виробничих завдань автотранспортними підприємствами
Перевезення вантажів, тис.т 34,3

3,0

з 01.08.2016 року ПАТ “Щорське АТП-17446” у зв’язку зі складним фінансовим станом не здійснює перевезень пасажирів

Вантажооборот, млн т. км
Перевезення пасажирів, тис.чол.
Пасажирооборот, млн.пас.км
  1. Послуги зв’язку
01.01.2020
Кількість телефонізованих населених пунктів 46
Абонентів в т.ч.

Інтернет

4340

2644

Радіоточок

  

  1. Будівельні організації:

Філія «Щорсбудкомплекс»  ПП «Будівельна компанія «Славутич»

Сновська дільниця Корюківського УЕ ПАТ «Чернігівгаз»

ТОРГІВЛЯ, ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО І ПОБУТОВЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ
01.01.2020
35.         МагазинівВ т.ч. споживчої кооперації 257

15

36.         Підприємств громадського харчування

В т.ч. споживчої кооперації

21

7

 

  1. Житловий фонд, тис.кв.м. – 740, в т.ч. міський – 257, в т.ч. міської ради – 1,6
  1. Кількість населених пунктів, що мають
  • Водопровідну мережу – 9 (в т.ч. місто – 1)
  • Каналізаційну мережу – 1
  • Газову мережу –  10 
ОСВІТА
01.11.2017
39.     Шкіл, в т.ч.: 14
Гімназія 1
ЗОШ I-III ст. 4
НВК «ЗНЗ I-IIIст.-ДНЗ» 3
ЗОШ І-ІІ ст. 1
НВК «ЗНЗ I-IIст.-ДНЗ» 3
НВК “ДНЗ – СЗНЗ Iст.” 1
шкіл-інтернатів 1
  В них  вчителів 242
  учнів 2079
40.   Позашкільних установ, в т.ч.:

Дитячо-юнацька спортивна школа

Центр дитячої та юнацької творчості

Станція юних  техніків

В них дітей

3

1312

41.   Дитячих дошкільних закладів

В них дітей

10 (7 в складі НВК)

347

42.   Вище професійне училище лісового господарства

В ньому учнів

1

486

ІСТОРІЯ І КУЛЬТУРА
  1. Основні історичні та історико-архітектурні пам’ятки району:
Обелісків 27
Братських могил 18
Одиночних могил 5
Пам’ятні місця Другої світової  війни 17
  1. Знані люди району: Н.Рахлін, А.Рибаков, Л.Вакуловська, Л.Большаков, І.Євсієнко, П.Бідуля, Л.Терехович, В.Полевик, Я.Жданович
  1. Заклади культури
01.01.2020
Будинків культури 8
Клубів 17
Кінотеатрів
Кіноустановок 3
Сновська дитяча музична школа імені Н.Рахліна

В ній учнів

1

183

  1. Колективів художньої самодіяльності
01.01.2020
Всього 172
В них учасників 1781

Колективи Сновського Будинку культури, які мають звання «народний» та «зразковий»:

  • ансамбль української пісні «Калина»,
  • народний аматорський колектив «Спадщина»,
  • театральний «Муза»,
  • танцювальний «Ягідки»,
  • вокальний дитячий ансамбль «Світлячок»,
  • камерний хор «Ренесанс»,
  • оркестр народних інструментів,
  • оркестр духових інструментів.
  1. Масових бібліотек
01.01.2020
Сновська централізована бібліотечна система:
Центральна районна бібліотека 1
Бібліотека для дітей 1
Сільські бібліотеки-філії 20
Бібліотечний пункт 1
Всього 23
  1. Музеїв – 2 в т.ч.:
  • Сновський історичний музей,
  • Обласний музейно-меморіальний комплекс партизанської слави “Лісоград”
ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я 
  1. Лікувально-профілактичних закладів – 33

В тому числі:

Центральна районна лікарня:

  • 1 поліклініка (10 відділень, стаціонар на 165 ліжок)

КНП «Сновський  центр первинної медичної допомоги»: 

  • Амбулаторії загальної практики сімейної медицини – 4 сільські і 1 міська;
  • Фельдшерсько-акушерських пунктів – 2;
  • Фельдшерських пунктів – 23
  1. Кількість лікарів на 10 тис. населення – 12,8
  1. Засоби масової інформації: Районна газета «Промінь»