» » «Місцеві ініціативи – як і хто їх може подати»

«Місцеві ініціативи – як і хто їх може подати»

Під такою назввою відбувся тренінг для жителів громади у «Просторі активного довголіття» Сновської міської територіальної громади. Провели його головний спеціаліст  відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю, голова ГО «Українське покоління» Лариса Мартиненко та депутат міської ради Вадим Сергійко. Свого часу вони стали учасниками тренінгу для тренерів в рамках Програми ДОБРЕ.

Нагадаємо, що депутатами міської ради 12 серпня поточного року було підтримано прийняття Положення про місцеві ініціативи у Сновській міській територіальній громаді. Це ще один з інструментів громадської участі (на рівні з Е-петиціями,  Громадським бюджетом, Громадськими слуханнями тощо)  для активних  жителів Сновщини в процесі впливу на ухвалення рішень в громаді.

Тренери розповіли  про те, як підготувати місцеву ініціативу для подання на розгляд міської ради, як зібрати й оформити на підписних листах не менше 100 підписів від тих, хто підтримує ідею та в яких випадках  місцева влада має право відмовити у прийнятті місцевої ініціативи.

У навчанні взяли участь жителі Сновська та Тур`ї . Після теоретичної частини вони спробувати написати Місцеву ініціативу і виступити з її обґрунтуванням. Серед пропозицій прозвучали  створення «Золотого пляжу» в Тур`ї та організації взимку ковзанки в гідропарку.  Цікаво, що майже всі зазначили важливість участі самих громадян в реалізації ініціативи, бо спільно зроблена справа завжди приносить кращий результат.

Захід був проведений з дотриманням карантинних обмежень, присутні мали сертифікати вакцинації або довідки, що перехворіли на COVID-19.

Відділ організаційної роботи,  інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю