» » У КОРЮКІВСЬКОМУ РАЙОНІ СТВОРЕНО КОМЕНДАТУРУ

У КОРЮКІВСЬКОМУ РАЙОНІ СТВОРЕНО КОМЕНДАТУРУ

🔻Розпорядженням начальника Чернігівської обласної військової адміністрації 02.03.2022 № 95, наказом командувача оперативного угруповання військ «Чернігів» від 14.03.2023 № 26 «Про призначення комендантів та утворення комендатур районів та населених пунктів на території Чернігівської області», розпорядженням начальника Корюківської районної військової адміністрації № 42 від 12.04.2023 «Про організацію роботи комендатури в Корюківському районі», на території Корюківського району створено комендатуру. Очолив її полковник Ігор Батюк.
Комендантом Сновської міської територіальної громади призначено підполковника Андрія Ісаченка.
➡️Відтепер, повноваження військовослужбовців будуть визначені не тільки основними нормативно-правовими актами, але й безпосередньо наказами коменданта Корюківського району, який своїм наказом уповноважений визначати конкретні завдання, обов’язки та права осіб, які здійснюють, в тому числі, вручення повісток військовозобов’язаним.
✔️Повноваження військовослужбовців тепер стали більш прозорішими та зрозумілішими як для громадян так і для самих військовослужбовців, що зводить нанівець допущення конфліктних ситуацій між ними.
Якщо раніше при перевірці документів в осіб військовослужбовці керувалися Законом України «Про правовий режим воєнного стану», указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» та іншими підзаконними актами, то віднині ці повноваження будуть зведені в наказі коменданта.
✔️Варто зазначити, що уповноважена особа, яка визначена в наказі коменданта, має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, вручати повістки в будь-якому місці, проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян. При цьому не допускається порушення прав громадян, визначених іншими нормативно-правовими актами.
✔️У разі відсутності в особи документів, що посвідчують особу, вчинення опору уповноваженим особам, наявністю фактів перешкоджання виконувати визначені наказом коменданта завдання, з метою запобігання втечі особи, уповноважені особи (військовослужбовці) мають право затримувати таку особу для її встановлення на строк і в порядку, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншим законодавством.
Слава Україні!🇺🇦