» » 27 листопада 2018 р. відбулась онлайн-нарада районів та ОТГ з Департаментом економічного розвитку Чернігівської ОДА         

27 листопада 2018 р. відбулась онлайн-нарада районів та ОТГ з Департаментом економічного розвитку Чернігівської ОДА         

27 листопада 2018 р. відбулась онлайн-нарада районів та ОТГ з Департаментом економічного розвитку Чернігівської ОДА з питань освоєння державних коштів (державний фонд регіонального розвитку, субвенція  з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об`єднаних територіальних громад).

Участь в онлайн-нараді прийняли міський голова Олександр  Медведьов, перший заступник міського голови Іван Орда  та начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Ганна Гукун.

В поточному році з державного бюджету отримано кошти на розвиток інфраструктури ОТГ в сумі 10,7 млн. грн., з яких на даний час освоєно понад 40 відсотків. Кошти даної субвенції планується освоїти на 100 відсотків, оскільки до кінця року буде  завершена  І черга реконструкції їдальні Сновської гімназії та в грудні – придбана спецтехніка для КП «Щорська ЖЕД» – машина дорожня комбінована (з піскорозкидальним обладнанням та поворотним відвалом).

Що стосується субвенції  з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, нажаль, і 2018 рік не став виключенням, коли основні кошти субвенції наша громада, як і інші, отримує наприкінці бюджетного року. І транш зазначених коштів в сумі 182 тис. грн. було отримано на реалізацію 5 проектів ще влітку. ІІ транш  в сумі 7,6 млн. грн. отримано лише 21 листопада поточного року. Надходження ІІІ траншу очікується в грудні. Дана практика фінансування дуже ускладнює процес освоєння державних коштів та вимагає від керівництва та відповідних структурних підрозділів міської ради  не аби якої наполегливості та злагодженості дій, щоб в повному обсязі завершити реалізацію 12 проектів та не допустити ситуації, коли невикористані кошти  наприкінці року можуть повернутися до державного бюджету.

Крім того,як повідомлялось раніше, в поточному році наша громада на конкурсній основі виграла фінансування з державного фонду регіонального розвитку проекту по реконструкції Сновського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Дружба». Загальна сума проекту – 2,7 млн. грн., з якої з державного бюджету заплановано отримати 2,1 млн. грн. Але, дуже прикро, що до даного часу призначене згідно Постанови КМУ фінансування, не отримано.

Наразі – очікуємо надходження коштів зі спеціального фонду державного бюджету.

 

Відділ економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради

Leave a Reply