» » Насильству СТОП!

Насильству СТОП!

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного, психічного та соціального стану  здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.

Законодавство України визначає, що насильство буває фізичним, сексуальним, психологічним (шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування) чи економічним (умисне позбавлення житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я).

За перші шість місяців в Україні зафіксовано близько 60 000 звернень про вчинення насильства в сім’ї.

Статистика з цього питання в нашій ОТГ, на жаль, теж невтішна. З початку року на кінець вересня  зареєстровано 136 звернень.

 

          Куди звернутись людині, яка зазнала насильства в сім’ї?

Особа, яка постраждала від насильства в родині, може звернутися до:

  • управління освіти, сім’ї, молоді та спорту міської ради – т. 2-10-64;
  • сектору у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної

адміністрації т. 096-670-80-86 ;

  • відповідних підрозділів органів внутрішніх справ – т. 2-15 – 63 ;
  • центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – т. 2-19-07.

 

                   Слід пам’ятати, що відмова у прийняті заяви не допускається!

 У випадку насильства в сім’ї, внаслідок якого Вас побили й Ви отримали тілесні ушкодження, необхідно:

  1. Викликати працівника поліції (при цьому обов’язково має бути складено протокол про факт насильства в сім’ї).
  2. Працівник поліції виносить постанову (направлення) про призначення експертизи.
  3. Постраждала особа з направленням і документом, який посвідчує особу (паспорт), відвідує установу, яка проводить судово-медичну експертизу.
  4. За результатами експертизи видається експертний висновок (надсилається органу, який видав направлення на її проведення).

За наявності направлення на проведення експертизи від працівника органу внутрішніх справ експертиза проводиться безкоштовно.

  1. Якщо у висновку судово-медичної експертизи встановлено, що внаслідок насильства в сім’ї особа отримала тілесні ушкодження (середньої тяжкості, тяжкі) органом внутрішніх справ порушується кримінальна справа.

У разі відсутності направлення органу внутрішніх справ постраждала особа має право самостійно звернутися за призначенням судово-медичної експертизи, яка проводиться за плату.

Отримання внаслідок насильства в сім’ї тілесних ушкоджень є підставою для порушення кримінальної справи та притягнення особи, яка вчинила насильство, до кримінальної відповідальності.

Якщо життя у сім’ї перетворилося на жах, зволікати не варто. Щоб визначитися щодо подальшого життя але важко прийняти рішення можна скористайтись безкоштовними психологічними консультаціями фахівців центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або сектору з питань сім’ї, молоді та спорту міської ради.

Управління освіти, сім’ї молоді та спорту міської ради.

Leave a Reply

Enter Captcha Here : *

Reload Image