» » Перспективи розвитку зеленого туризму на території сільських громад

Перспективи розвитку зеленого туризму на території сільських громад

13 липня п.р. після завершення дев’ятої сесії міської ради восьмого скликання, голова міської ради Олександр Медведьов провів зустріч з депутатами міської ради, членами виконкому, в.т.ч. в.о. старост на тему: «Перспективи розвитку зеленого туризму на території сільських громад». Голова міської ради Олександр Медведьов розповів про  навчальний візит делегацій Полтавської та Чернігівської областей до Закарпаття, який проходив  12 – 16 травня 2017.

Круглий стіл на цю ж тему відбувся 7 липня п.р.  з виконавчим апаратом міської ради.

Олександр Олександрович поділився здобутими знаннями, розповів про кращі практики діяльності зелених садиб,  розвиток зеленого туризму на території сільських громад. Це розвиток велотуризму, гончарства, лозоплетіння, вишивки, різбярства. Організація свят: День народження, вихідний день, і т.д. Проведення тематичних свят: збір грибів, свято урожаю, молодого вина.

Зелений туризм набирає все більшої популярності. Жителі великих міст їдуть у села  пожити зовсім іншим життям. Це повернення до першоджерел. Краса сільських пейзажів, близькість річок, лісів,  відсутність стресів та метушні, здорове харчування добре впливають на людину, зміцнюють її і духовно, і фізично.

Городяни охоче використовують можливість вирватися хоча б на пару днів чи тижнів із галасливого та загазованого міста, пожити у злагоді з природою, дихати свіжим повітрям, харчуватися тільки натуральними та свіжими продуктами, пити джерельну воду та парне молоко. Саме за цим і їдуть у село. Тут все своє, вирощене дбайливими господарськими руками, смачне й корисне.

Крім того, зелений туризм включає також пізнавальний елемент. Туристи знайомляться з сільськими традиціями та культурою, народними промислами та ремеслами.

Зелений туризм – це не тільки споглядання, але й активна участь у житті села. Туристи ведуть сільський спосіб життя. Вони живуть в затишних садибах, збирають гриби та ягоди, ходять на полювання та риболовлю, допомагають у полі, при бажанні можуть навчитися їздити верхи на коні, виготовляти горщики з глини, плести вироби з лози та навіть доїти корову тощо. Також туристи беруть участь у народних обрядах та гуляннях.

При зверненні до в.о. старост, Олександр Олександрович наголосив, що сільський зелений туризм у більшості країн розглядається як невід’ємна складова частина комплексного соціально-економічного розвитку села та як один із засобів вирішення багатьох сільських проблем, він розширює сферу зайнятості сільського населення, особливо жінок, і дає селянам додатковий заробіток; розширює можливості зайнятості сільського господаря не тільки у виробничій сфері але й у сфері обслуговування. При певному нагромадженні числа відпочиваючих з’являється потреба в задоволенні їх різноманітних запитів, а це, в свою чергу, стимулює розвиток сфери послуг: транспортних, зв’язку, торгівлі, служби побуту, відпочинково-розважальних та інших.

Міський голова доручив в.о.старост провести роботу з сільським населенням для виявлення  родин, які мають можливість і бажання надати житло в сільській місцевості, забезпечити  харчування, налагодити умови відпочинку для бажаючих відпочити в сільській місцевості.

На завершення зустрічі, Олександр Медведьов закликав присутніх долучитися до розвитку зеленого туризму, продумати програми і заходи, які б сприяли  його розвитку в нашій місцевості, популяризації здорового способу життя, реалізації спортивно-оздоровчих заходів.

Leave a Reply