» » ПРО СТИХІЙНУ ТОРГВІЛЮ У СНОВСЬКУ

ПРО СТИХІЙНУ ТОРГВІЛЮ У СНОВСЬКУ

На сесії депутатом Олександром Науменком було порушене питання щодо благоустрою центру міста, а саме – про проблему стихійного ринку, який утворився на тротуарі від кафе «Вітамінка» до маленького ринку та на тротуарі поблизу магазину «АТБ». Стихійна торгівля у місцях масового перебування людей – зупинки, вокзали, автошляхи, підземні переходи тощо – це проблема не тільки нашого міста. Звичайно, не було б попиту ніхто б і не продавав, адже це справа кожного з нас – купувати товар з рук і наражати себе на небезпеку чи ні.

У четвер комісія у складі представників міської ради, нацполіції, санітарної служби та Держпродспоживслужби разом з директором коопзаготпрому Сновської райспоживспілки Людмилою Россол пішли до людей з роз’ясненням, що відповідно до законодавства торгівля з землі заборонена. Представники комісії рекомендували всім продавцям нелегальної торгівлі з п’ятниці 26 травня перейти торгувати на Коржівський ринок.

У людей це звичайно викликало обурення. Вони мотивують, що там нема покупців, що можна простояти і нічого не продати у будні дні. Хтось скаржився на високі тарифи за послуги ринку (до речі, за 1 метр погонний місця для торгівлі беруть 12 грн –  якщо продаєш молоко, 27 грн –  якщо продаєш ще й сметану та сир, по 25 грн  – за продаж овочів і розсади), хоча вони не такі вже й високі.  А більшість з продавців говорила про те, що  необхідно облаштувати місця для «ранкового ринку» все ж таки у центрі міста. Це питання буде розглядатися міською радою, бо людей можна зрозуміти.

Проте на даний час, як зауважив поліцейський, відповідно до ст.160 Кодексу України про адміністративні правопорушення за торгівлю в містах  з  рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях  штраф ніхто не відміняв.