» » Про  затвердження Програми «Безпечне місто та профілактика правопорушень на 2021 рік»

Про  затвердження Програми «Безпечне місто та профілактика правопорушень на 2021 рік»

-> сесія | 0

 УКРАЇНА

СНОВСЬКА МІСЬКА РАДА

КОРЮКІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Третя сесія восьмого скликання

РІШЕННЯ

28 січня 2021 року                          м. Сновськ                                    № 4-3/VІІІ

 

Про  затвердження Програми «Безпечне місто та профілактика правопорушень на 2021 рік»

 

Розглянувши подання Сновського відділення поліції Менського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області; керуючись пунктом 22 частини 1  статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; з метою забезпечення особистої безпеки громадян, протидії злочинності, створення організаційно-правових передумов для запобігання та розкриття злочинів, зміцнення законності та правопорядку в громаді, усунення передумов для вчинення правопорушень і забезпечення конституційних прав та свобод людини; за рекомендаціями постійних комісій міської ради: з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку; з питань законності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді, спорту, депутатської діяльності та етики

міська рада вирішила:

 

 1. Затвердити Програму «Безпечне місто та профілактика правопорушень на 2021 рік» (додається).
 2. Сновській міській раді Корюківського району Чернігівської області, Сновському відділенню поліції Менського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області забезпечити організаційне виконання заходів цієї Програми.
 3. Фінансовому відділу при внесенні змін до бюджету Сновської міської територіальної громади (далі – ТГ) на 2021 рік передбачити асигнування на виконання заходів Програми в межах реальних фінансових можливостей бюджету та здійснити фінансування.
 4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови П.Мірошниченка та на постійну комісію міської ради з  питань законності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді, спорту, депутатської діяльності та етики (голова В.Карпенко).

 

Міський голова                                                                            О.МЕДВЕДЬОВ

 

 

 

 

 

        ЗАТВЕРДЖЕНО

            Рішення  Сновської міської ради

                     (3 сесія 8 скликання)

              від 28 січня 2021 р. № 4-3/VІІІ

.

 

 

ПРОГРАМА 

«Безпечне місто та профілактика правопорушень на 2021 рік»

(далі – Програма)

 

 Паспорт Програми

 

1. Ініціатор розроблення Програми Сновське відділення поліції Менського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області.
2. Розробник Програми Сновська міська рада Корюківського району Чернігівської області (виконавчий апарат).
3. Відповідальний виконавець Програми Сновська міська рада Корюківського району Чернігівської області
4. Учасники Програми Сновська міська рада Корюківського району Чернігівської області, перевізник, Сновське відділення поліції Менського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області.
5. Терміни реалізації Програми 2021 рік.
6. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми Бюджет Сновської міської територіальної громади (далі – ТГ).
7. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми. 100 тис. грн.

 

 

 1. Аналіз поточної ситуації, опис системи

 

На фоні зростання соціально-політичної напруги в нашій країні як ніколи гостро постає питання посилення безпеки громадян, забезпечення нормальної життєдіяльності громади та захисту майна.

Виникає нагальна потреба у скоординованій, злагодженій роботі влади та правоохоронних органів, підвищенні оперативності реагування на надзвичайні та небезпечні ситуації. При цьому нові засоби та методи гарантування безпеки мають обов’язково відповідати основним вимогам сьогодення – забезпеченню надійності, стійкості та безперебійності роботи в цілодобовому режимі.

Місто Сновськ є прикордонним містом. Життєдіяльність міста забезпечується певною кількістю стратегічно важливих об’єктів. У місті проводяться численні масові заходи. Також актуальним є питання посилення безпеки дорожнього руху. Це вимагає як створення системи відеоспостереження, так і встановлення сучасних систем, здатних реагувати на тривожні події, здійснювати інтелектуальну обробку зображення, моніторинг середовища, забезпечувати контроль ситуації та нормальної роботи систем та обладнання.

Прийняття Програми «Безпечне місто та профілактика правопорушень на 2021 рік» обумовлено потребою впровадження комплексу програмно-апаратних та організаційних заходів для посилення безпеки населення, захисту стратегічних об’єктів та об’єктів забезпечення життєдіяльності громади, безпеки дорожнього руху.

Сьогодні в Україні склалась дуже напружена ситуація в зв’язку з погіршенням криміногенного стану. Саме тому існує нагальна потреба посилення заходів безпеки громади.

Влада та правоохоронні органи посилено працюють над попередженням та протидією можливим загрозам інтересам держави, життю та здоров’ю громадян, намагаються забезпечити оперативне реагування на надзвичайні ситуації.

На сьогоднішній день у Сновську існує багато місць та об’єктів, які потребують посиленого захисту та контролю над ситуацією. До них відносяться:

– в’їзди в місто, мости та переїзди;

– центральна частина міста;

– місця скупчення людей, вокзали, ринки, інші місця підвищеної небезпеки для громадян;

– стратегічні та важливі для життєдіяльності міста об’єкти;

–   адміністративні будівлі, навчальні та медичні заклади, комунальні та житлові об’єкти, інші громадські будівлі тощо;

–  автодорожні шляхи.

Особливої уваги потребує забезпечення належного контролю проведення у місті масових заходів.

Створення системи відеоспостереження зможе покращити криміногенну ситуацію у громаді. Можливість фіксації та збору доказів з місць скоєння правопорушень сприятиме як розкриттю кримінальних злочинів, так і їх профілактиці та попередженню.

Наразі надзвичайно актуальною є потреба моніторингу ситуації на дорогах для забезпечення оперативного реагування на аварії та ситуації, які можуть зашкодити життю та здоров’ю громадян, розкриття злочинів, пов’язаних із використанням автотранспорту, отримання реальної інформації про дорожньо-транспортні події, за потребою, оперативного відстеження маршруту руху транспортного засобу.

Найкращим рішенням зазначених потреб стане створення єдиної локальної міської мережі системи «Безпечне місто», в яку будуть об’єднані всі камери зовнішнього відеонагляду.

 

Основні складові системи «Безпечне місто»:

 

1) відеоспостереження за громадськими місцями та стратегічними об’єктами міста – забезпечує безпеку громадян, сприяє попередженню порушення громадського порядку, в тому числі, в місцях масового скупчення людей, забезпечує захист важливих для життєдіяльності, стратегічних, а також небезпечних об’єктів Сновська, забезпечує створення доказової бази у випадку здійснення правопорушень;

2) встановлення пристроїв з додатковими функціональними можливостями, які сприяють забезпеченню безпеки – датчики сповіщення, системи розпізнавання облич та номерних знаків автотранспорту;

3) відеоспостереження для забезпечення контролю за безпекою дорожнього руху – моніторинг ситуації на автошляхах громади, фіксація номерних знаків автомобілів порушників та викрадених авто;

4)  єдина локальна міська мережа системи «Безпечне місто», яка забезпечує зв’язок та отримання інформації від усіх елементів системи із наданням доступу правоохоронним органам до зазначеної системи;

5)   система оповіщення – для інформування жителів про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій;

 

 1.  Мета та завдання Програми

 

Мета даної Програми – посилення безпеки громадян, захист важливих об’єктів громади та комунального майна, підтримка нормальної життєдіяльності громади, посилення безпеки дорожнього руху, підвищення рівня розкриття правопорушень.

 

Основними завданнями Програми є:

 

1) посилення заходів безпеки та захисту життя і здоров’я громадян;

2) забезпечення стабільного функціонування важливих для нормальної життєдіяльності об’єктів шляхом впровадження додаткових заходів захисту, нагляду та контролю ситуацій;

3) комплексна взаємодія, координація спільних дій та зусиль влади, правоохоронних органів і громадських формувань, спрямованих на забезпечення оперативного, ефективного, злагодженого реагування на надзвичайні події та загрози інтересам країни, запобігання та подолання небезпечних ситуацій, збереження спокою та нормальної життєдіяльності громади;

4) забезпечення доступу міської влади та правоохоронних органів до інформації з усіх камер відеонагляду системи «Безпечне місто»;

5) підвищення безпеки дорожнього руху, посилення рівня дисципліни учасників дорожнього руху, оперативне реагування на дорожньо-транспортні події та небезпечні ситуації;

6) профілактика і попередження злочинності, здійснення фіксації та збору доказової бази при скоєнні правопорушень;

7) здійснення моніторингу стану об’єктів благоустрою (прибирання, дотримання правил благоустрою тощо).

 

 1. Заходи та етапи виконання Програми

 

Заходи Термін

виконання

Виконавці програми
1. Створення мережі системи відеоспостереження «Безпечне місто» шляхом розширення зони спостереження. 2021 р. Сновська міська  рада Корюківського району Чернігівської області, Сновське відділення поліції Менського відділу поліції ГУНП Чернігівської області.

 

 1.  Фінансове забезпечення Програми

 

Фінансування заходів Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів бюджету міської ТГ (в частині надання субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів), власних коштів підприємств, інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.

Обсяг фінансування заходів Програми за рахунок коштів бюджету міської ТГ затверджується міською радою в складі видатків бюджету міської ТГ  на 2021 рік.

Фінансові витрати для здійснення Програми необхідні в сумі 100,0 тис. грн. Обсяги фінансових ресурсів бюджету міської ТГ та напрямки їх використання визначаються в залежності від потреби, фінансових можливостей бюджету та з дотриманням чинного законодавства України.

Кошти субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів, які спрямовуються на виконання заходів Програми, можуть бути використані як за поточними так і за капітальними видатками.

 

 

 1. Очікувані результати виконання Програми

 

Виконання Програми передбачає наступні результати:

 • створення систем безпеки;
 • ведення спостереження за всіма подіями, що відбуваються в місті;
 • запобігання надзвичайних ситуацій, а в разі їх виникнення повідомлення відповідних служб для оперативного їх усунення;
 • скоординована робота місцевої влади та правоохоронних органів міста у напрямку посилення безпеки громадян та їх захисту;
 • підтримка громадського порядку;
 • посилення безпеки громадян, гарантування забезпечення їх захисту з боку влади та правоохоронних органів;
 • успішна протидія можливим загрозам інтересам держави, провокаціям, проявам тероризму;
 • покращення криміногенного стану;
 • підтримка нормальної життєдіяльності громади, стабільної роботи її важливих об’єктів;
 • попередження та успішне подолання небезпечних та надзвичайних ситуацій, мінімізація їх наслідків;
 • підвищення рівня дисципліни учасників дорожнього руху, зменшення дорожньо-транспортних пригод, кількості злочинів, пов’язаних з використанням автотранспорту, підвищення безпеки дорожнього руху;
 • зростання ефективності прийняття оперативних та стратегічних управлінських рішень щодо забезпечення безпеки у громаді.

 

 

 

 

Перший заступник міського голови                                            П. МІРОШНИЧЕНКО