» » Про звернення Сновської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України, щодо відміни рішень про зростання цін на оплату житлово-комунальних послуг

Про звернення Сновської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України, щодо відміни рішень про зростання цін на оплату житлово-комунальних послуг

-> сесія | 0

УКРАЇНА

СНОВСЬКА МІСЬКА РАДА

КОРЮКІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Третя сесія восьмого скликання

РІШЕННЯ

28 січня 2021 року                          м. Сновськ                                       № 6-3/VІІІ

 

Про звернення Сновської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України, щодо відміни рішень про зростання цін на оплату житлово-комунальних послуг

З метою зняття соціальної напруги в громаді; відповідно статей 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; за рекомендацією постійної комісії міської ради з питань законності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді, спорту, депутатської діяльності та етики

міська рада вирішила:

 

  1. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України, щодо відміни рішень про зростання цін на оплату житлово-комунальних послуг для населення (звернення додається).
  2. Міському голові О.Медведьову направити Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради Н.Самойлову та на постійну  комісію міської ради з питань законності, освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді, спорту, депутатської діяльності та етики (голова В. Карпенко).

 

Міський голова                                                                     О.МЕДВЕДЬОВ

 

 

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

Прем’єр-міністру України

Денису ШМИГАЛЮ

Голові Комісії НКРЕКП

Валерію ТАРАСЮКУ

 

У зв’язку з численними зверненнями жителів Сновської територіальної громади ми, депутати Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області, глибоко стурбовані ситуацією, яка склалась у зв’язку із підвищенням тарифів на оплату житлово-комунальних послуг для населення.

Стрімке зростання вартості послуг газопостачання та енергозабезпечення побутовим споживачам, відсутність прозорого механізму формування тарифів, карантинні обмеження та нестабільна робота  підприємств і установ різних форм власності, а, як наслідок, відсутність стабільного доходу у громадян, спричиняють виникнення соціальної напруги серед населення.

Введення в дію постанови Кабінету Міністрів України № 1325 від 28.12.2020  року, якою визначено єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт год та відмінено будь-які пільгові тарифи, а також постанови НКРЕКП від 30.12.2020 № 2785, якою з 01.01.2021, якою затверджено тариф, за транспортування 1 куб. м газу, в розмірі 2,30 грн. (без ПДВ) на місяць,  викликає невдоволення жителів Сновської територіальної громади, спричиняє зародження негативних настроїв у суспільстві.

Як наголошує Уряд, Постанову № 1325 від 28.12.2020  року прийнято з метою уникнення стрімкого зростання тарифу на електроенергію для населення, однак, фактично документом було відмінено будь-які пільгові тарифи, через що вартість тарифу на електропостачання для населення водночас зросла з 0,90 грн. за 1 кВт/год до 1,68 грн. за 1 кВт/год, тобто на 87%, що для більшості родин є не стрімким, а надстрімким зростанням.

Відміна пільгових тарифів окремим категоріям споживачів та встановлення фіксованої плати за енергопостачання у розмірі 1,68 грн/кВт год, незалежно від розмірів споживання, негативно вплинуло на громадян. Особливе занепокоєння викликає відміна пільг та підвищення тарифів для тих категорій населення, які перебувають під соціальним захистом держави -багатодітні та прийомні сім’ї,  дитячі будинки сімейного типу, пенсіонери, одинокі непрацездатні громадяни, ветерани війни.

Від імені жителів Сновської громади висловлюємо своє занепокоєння стосовно негативних настроїв у суспільстві, пов’язаних зі стрімким зростанням цін на комунальні послуги, непрозорими та необґрунтованими діями у сфері регулювання енергетичної галузі.

Виходячи з вищевикладеного, звертаємо Вашу увагу на необхідність вжиття невідкладних заходів із вирішення проблемних питань ціноутворення та формування тарифів у сфері житлово-комунальних послуг.

Окрім того, в інтересах жителів територіальної громади, просимо:

– невідкладно проаналізувати  ситуацію, яка склалась у зв’язку із підняттям тарифів на комунальні послуги та прийняти відповідні нормативно-правові акти, якими громадянам України буде гарантуватись наявність та доступність пільгових тарифів на електропостачання, а також вжити заходів щодо зменшення єдиної фіксованої ціни за постачання електроенергії та транспортування газу для побутових споживачів;

– розробити та запровадити відкриту та зрозумілу для населення методику обрахунку цін/тарифів на житлово-комунальні послуги, яка має передбачити тільки прямі виробничі витрати та мінімальний рівень рентабельності надавачів послуг. Забезпечити її публічне обговорення;

– при встановленні тарифів на житлово-комунальні послуги неухильно дотримуватись принципів державної політики  та державного регулювання у сфері тарифоутворення, передбачених статями 2 і 30 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, зокрема, у частині регулювання цін на житлово-комунальні послуги, з урахуванням досягнутого рівня соціально-екомічного розвитку та випередження зростання доходів населення над зростанням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.

Щиро сподіваємося, що викладені зауваження та пропозиції, в інтересах громадян України, будуть враховані. Впевнені, що впровадження запропонованих заходів допоможе врегулювати питання формування тарифів на комунальні послуги, дозволить зменшити соціальну напругу серед населення.

 

 

 

Звернення прийняте на засіданні 3-ї сесії  Сновської міської ради 8 скликання  28.01.2021

 

 

 

 

 

Міський голова                                                              О.МЕДВЕДЬОВ