» » Проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)

Проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)

Уже третій рік в Україні триває реформа децентралізації, а в населення залишається дуже багато питань, пов’язаних з процесом об’єднанням територіальних громад. У червні 2016 року Асоціація міст України в рамках проекту ПУЛЬС розпочала “Децентралізаційний марафон” – широкомасштабну інформаційну акцію, мета якої – активізація та стимулювання процесу об’єднання і формування спроможних громад. Проект виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів  IREX/Україна   за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Працівники Сновської центральної  бібліотеки (директор Сновської ЦБС  Ніна Мокросноп) спільно з Корюківською міською ГО «Альтернатива» (голова – Володимир Онищук) є учасниками даного проекту, в рамках якого   відбулася зустріч організаторів проекту з жителями  сіл Хотуничі і Петрівка Сновської територіальної громади, серед яких були місцеві депутати, працівники закладів культури, медицини.  Участь у зібранні взяли перший заступник міського голови Іван Орда, начальник відділу культури і туризму міської ради Наталія Добненко, голова громадської ради Лариса Мартиненко, які розповідали учасникам заходу  про важливість реформи децентралізації, про  використання субвенції державного бюджету, відповіли на актуальні питання щодо реформи освіти, охорони здоров’я тощо.

Іван Григорович довів до відома присутнім, що у 2017 році Сновська громада очікує отримати понад 20 млн. грн. на реалізацію 21 проекту соціально-економічного розвитку, з яких вже отримано 19,8 млн.грн. Станом на 31 жовтня 2017 року освоєно 9,2 млн.грн.

Завершені роботи по 8 об’єктах, це капітальний ремонт міських доріг Лермонтова, Пушкіна, 30 років Перемоги та Короленка, будівництво мереж вуличного освітлення в селах Рогізки (2 проекти) і Хотуничі, реконструкція будівлі Центральної районної лікарні.

Також ведуться роботи по капітальному ремонту центральної районної бібліотеки, Сновського НВК, міської ЗОШ №1, Центру дитячо-юнацької творчості, ДЮСШ.

Плануються ще провести роботи по капітальному ремонту вулиці Залізничної  м.Сновськ, будівництво мереж вуличного освітлення в селах Смяч та Тур’я, реконструкцію трибун стадіону «Колос», збудувати спортивний майданчик з поліуретановим покриттям на території ДЮСШ.

Також придбано та встановлено 7 дитячих майданчиків в селах Хотуничі, Заріччя, Кучинівка, Петрівка, Рогізки та в м.Сновськ.

Проводиться конкурс на закупівлю музичних інструментів для музичної школи та спортивного обладнання для ДЮСШ.

Субвенція державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад затверджена в сумі 15 869,4 тис.грн. на реалізацію 16 проектних заявок і на даний час використано 5 411,4 тис.грн. 

Вже завершені роботи по капітальному ремонту дорожнього покриття вулиць в селах Рогізки та Кучинівка, збудовано мережі вуличного освітлення в мікрорайоні Носівка м.Сновськ, в селах Камка та Петрівка, закуплено трактор для міської ради.

До кінця року будуть придбані автопідіймач та екскаватор для комунального підприємства «Щорська ЖЕД» (фінансування заплановано у листопаді-грудні).

Ведуться роботи по  капітальному ремонту гімназії, Петрівському НВК, реконструкції Петрівського Будинку культури.

До кінця року будуть збудовані мережі вуличного освітлення ще в 7 селах громади:  Жовідь, Петрівка, Тур’я, В.Щимель, Хотуничі, Чепелів та Рогізки.

Жителі сіл цікавилися питаннями щодо наповнення бюджету громади, освітлення вулиць, ремонту доріг, наведення порядку біля ставку села Камка, децентралізації в галузі медицини, освіти, культури та інше.

В рамках акції організатори заходу присутнім  вручили сумки з інформаційними матеріалами.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ – це передача повноважень та бюджетних надходжень від державних органів до органів місцевого самоврядування. Метою реформи місцевого самоврядування є, передусім, забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Йдеться про наділення територіальних громад більшими ресурсами та про мобілізацію їхніх внутрішніх резервів.

Сновська  ОТГ та її мешканці відчули на собі зміни процесу реформи децентралізації та поступовий розвиток громади.  Мешканці сіл, почали вірити у зміни на краще та відчутно бачити зміни наяву, оскільки, за кошти державного бюджету наразі втілюються конкретні проекти, направлені на покращення життя як жителів міста, так і сільського населення.

 Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи.

 

.

Leave a Reply

Enter Captcha Here : *

Reload Image