» » ПРИКОРДОННЯ ЗАМІНОВАНЕ

ПРИКОРДОННЯ ЗАМІНОВАНЕ

Представники військової частини, яка безпосередньо займається розмінуванням територій, та Чернігівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України провели зустріч зі старостами Сновської громади та керівниками структурних підрозділів міської ради про правила безпеки та поводження на територіях, які є небезпечними в плані мінування.

Присутні прослухали лекцію про загрози та небезпеки від вибухонебезпечних предметів та про правила поведінки у разі виявлення таких на місцевості.

Сапери наголосили, що прикордонна 3-кілометрова смуга повністю мінується військовими, а також проводиться мінування окремих доріг і мостів у 20-кілометрові зоні від кордону. Заміновані території позначаються спеціальними табличками, які не можна ігнорувати і не можна чіпати! Цю важливу інформацію військові просили донести до кожного жителя громади, особливо чоловіків і дітей.

Вони розповіли, що уявлення людей про відносну безпеку певних видів вибухонебезпечних пристроїв є хибними. Існують міни протипіхотні, протитранспортні та мінометні, артилерійські снаряди, авіаційні бомби, касетні боєприпаси, ручні гранати, підривники та запали тощо. Розліт уламків від них, які можуть як покалічити, так і вбити людину, різної дальності – від 25-30 до 150 метрів. Хибним у людей є уявлення, що протитранспортна міна не вибухне, якщо на неї наступить людина. Те ж і з гранатами — побутує думка, що якщо кільце не висмикнути, то боєприпас безпечний. Ні, не завжди так.

Окрім того, навіть ті території, які вважаються попередньо розмінованими, ще можуть нести в собі небезпеку, бо не завжди вдається виявити всі вибухонебезпечні предмети за один раз. При мінування мінери зазвичай поряд з мінами ставлять  міни-пастки. Небезпечними є і місця, де приземлився будь який снаряд, навіть якшо він і вибухнув.

Навіть рятувальникам і саперам не завжди вдається здійснювати свою небезпечну місію без травм і жертв. Що говорити про цивільну людину?

 

Військові та МНСники роздали старостам плакати, які сповіщають про небезпеку замінованих територій і те, що розмінувати її можуть лише сапери!

Нагадали, що міни можуть бути замаскованими під різні предмети – іграшки, книжки, пачку цигарок чи коробку цукерок. Про це треба розповідати  дітям і наголошувати, щоб вони не брали до рук предметів, які знайшли на вулиці.  Вибухівка може бути закладена у вікні, підлозі, закріплена на дереві. Тож особливо небезпечно зараз перебувати у лісах.

 

Представники Червоного Хреста розповіли про безпечну поведінку в умовах війни та нагадали про алгоритм дій у разі, якщо ви помітили підозрілий предмет і є імовірність, що це міна. Головне – ні в якому разі не чіпати підозрілий предмет, повідомити за номером «101» чи «102», намагатися відійти назад по своїх слідах  і помітити небезпечне місце до приходу рятувальників.

Медики зауважили, що у прикордонній зоні у нинішній час кожному варто мати в аптечці джгут чи турнікет для зупинки крові і стерильні перев’язувальні пакети. Також необхідно пройти навчання  з тактичної медицини – нехай вам знання ніколи не знадобляться на практиці, але краще вміти рятувати життя людині.

Бережіть себе і не наражайте себе зайвий раз на небезпеку! Перш ніж іти до лісу, подумайте, чи варте ваше життя кошика грибів.

На заході перед присутніми виступив представник служби надзвичайних ситуацій і нагадав про небезпеку спалювання сухої рослинності, зокрема – особливу небезпеку в прикордонних районах громади, де проходить мінування територій.