» » семінар «Посилення комунікації та спроможності в ОТГ Чернігівщини»

семінар «Посилення комунікації та спроможності в ОТГ Чернігівщини»

11 травня  в залі засідань міської  ради відбувся просвітницький семінар «Посилення комунікації та спроможності в ОТГ Чернігівщини» для мешканців та представників місцевої влади з питань використання інструментів місцевої демократії для захисту прав та інтересів мешканців громади  за участю міського голови Олександра Медведьова, секретаря міського голови Наталії Самойлової, працівників міської ради, в.о. старост сіл Сновської громади.

Координаторами цього заходу виступили  представник громадського об’єднання «Чернігівський центр прав людини»  Олександра Підгорний та юрист Сергій Нестеренко.

Відкрив зустріч міський голова Олександр Медведьов, який привітав присутніх та представив гостей з області. Мета  семінару, який здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика», є зміцнення потенціалу місцевих громад та місцевої влади ефективно взаємодіяти в процесі побудови спроможних і рівноправних громад.

Права територіальних громад мають бути нормативно закріплені й гарантовані, як на рівні закону, так і на рівні статутів громад. Наявність Статутів надасть можливості периферійним громадам розвиватись на рівні з «центром» громади, мати рівноправний доступ до бюджетних ресурсів та бути включеним у процес прийняття рішень, постійні консультації та діалог.

На зустрічі Олександр Підгорний, експерт Ресурсного центру, представив до публічного обговорення Статут територіальної громади. Наступним кроком стане проведення круглих столів для напрацювання та обговорення пропозицій щодо статутів громад.

Гості району розповіли про діяльність інших ОТГ, відповіли на  запитання присутніх та надали  рекомендації.

В умовах реформування в Україні, створення нових об’єднаних територіальних громад проведення таких семінарів є необхідним та корисним.

Відділ організаційно – кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради

 

Leave a Reply