» » Цього року Низківка подає на Громадський бюджет проєкт розвитку села

Цього року Низківка подає на Громадський бюджет проєкт розвитку села

11 березня  у приміщенні колишньої сільської ради відбулися загальні збори громадян села Низківка.

У зустрічі взяли участь міський голова Олександр Медведьов, секретар міської ради Наталія Самойлова, депутат міської ради Павло Тютюнник,  начальник відділу земельних відносин та агропромислового розвитку міської ради  Валентина Недвига, заступник начальника Сновського управління Держпродспоживслужби Валентин Шишко, заступник начальника відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради Наталія Смоляк,  кореспондент газети “Промінь” Катерина Запорожець.

Звітуючи, в. о старости Людмила Гордієнко надала присутнім вичерпну інформацію про виконану роботу у 2019 році.

Станом на 1 січня на території старостинського округу проживає 324 особи в 8 населених пунктах. У  2019 році в селі народилася 1 дитина, померло 5 осіб. На території округу працюють ФП,  бібліотека, сільський клуб, які утримуються в належному стані, мають охайний вигляд. В установах культури  постійно проводяться урочисті  заходи  до всіх державних та професійних свят,  які готують місцеві аматорами на чолі із завідуючою клубом. Пересувне поштове відділення обслуговує 5 населених пунктів. Листоноша працює 5 днів на тиждень, хоча і має зменшену ставку. В магазинах є товари першої необхідності. Із 158 чоловік працездатного віку працюють 85, інші займаються сільським господарством, що є однією з провідних галузей, працює три молокоприймальні пункти.

Три соціальні робітники обслуговують у селах 21 самотню людину. До них виїжджають і працівники територіального центру для надання послуг перукаря, з  ремонту одягу та взуття.

Для дошкільнят та дітей шкільного віку організовано підвіз шкільним автобусом до Великощимельського НВК та Сновської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Основним орендарем у селі є ТОВ «Щорсагроімпульс». В кінці року господарство розрахувалось за земельні паї. Орендна плата за 2019 рік склала приблизно19,3% від нормативно–грошової оцінки землі.

Впродовж 2019 року по старостинському округу проводилися заходи з благоустрою: вирубка порослі, обкошування територій,  впорядкування сільських сміттєзвалищ, кладовищ.

За кошти міської ради був придбаний котел та проведено ремонт опалювальної системи в сільському клубі. Встановлено новий котел в адмінбудівлі Сновської міської ради с. Низківка. Частково відремонтовано пам’ятник загиблим воїнам у с. Низківка.

За минулий рік проведено вуличне освітлення на суму 320,7 тис. грн. за кошти субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ, проведено капітальний ремонт дороги обласного значення в Суничне-Низківка –Руда на 3,8 млн. грн. за кошти субвенції на дороги.

Цього року Низківська громада виявила ініціативу і  подає на Громадський бюджет (бюджет участі)  важливий проект для села щодо заміни вікон у сільському клубі та придбання стільців.

На минулорічних зборах було висловлено побажання про забезпечення водою установ соцсфери села. Тож міською радою було закуплено насосну станцію і  вручено її  в.о. старости на сході.

У селах багато порожніх садиб, подвір’я яких захаращені та некошені городи,  що призводять до пожежної ситуації, а також вони псують загальний вигляд населених пунктів. В.о. старости закликала односельців підтримувати порядок біля тих осель, де ніхто не проживає та не палити сміття та суху траву – це може призвести до  біди.

Людмила Гордієнко висловила щиру вдячність за співпрацю та допомогу у вирішенні всіх  проблем  міському голові Олександру Медведьову та депутату міської ради  Наталії Самойловій. Подякувала також депутату міської ради Павлу Тютюннику, директорам «Щорсагроімпульс» Сергію та Миколаю Скоробо1гатькам за надану фінансову підтримку на святкові заходи, надання техніки,  передплату періодичних видань тощо. Подякувала всім небайдужим жителям сіл, які відгукуються на прохання про допомогу.

Проблемні питання, озвучені жителями села на зборах:

  • видалення аварійних дерев
  • ремонт пожежної машини
  • необхідність розчищення водойми для напування худоби;
  • продовження вуличного освітлення с. Низківка, Руда;
  • ремонт обласної дороги, висипка ґрунтових доріг
  • ремонт фундаменту та грубок у приміщенні, де знаходиться бібліотека
  • ремонт приміщення ФП.

Багато скарг було на інвесторів, які обробляють поля хімікатами. Було запропоновано написати звернення з цього приводу до керівників підприємств.

Перед селянами прозвітував депутат міської ради Павло Тютюнник, який  адресував слова вдячності своїм виборцям за підтримку і взаєморозуміння.

Роз’яснення і консультації  щодо земельних питань жителям сіл надала начальник відділу земельних відносин Валентина Недвига.

Валентин Шишко надав інформацію щодо дотримання санітарних норм та правил при застосуванні пестицидів та агрохімікатів, дотації на молодняк ВРХ, необхідності реєстрації пасік та можливість отримання відшкодувань на бджілосімʼю.

Далі про роботу громади і міської ради в минулому році, і зокрема, про те, що стосувалося Низківського  старостинського округу, поінформували присутніх міський голова Олександр Медведьов та секретар міської ради Наталія Самойлова, проілюструвавши інформацію відеослайдами.

Щодо Низківського старостинського округу, то у планах на 2020 рік –відновлення  вуличного освітлення ІІІ черги, надання фінансової допомоги у розмірі 6000 грн. з бюджету Сновської ОТГ підприємцям на виїзне торгівельне обслуговування населення сіл Руда, Щокоть, Радвіне.

На прохання присутніх Олександр Олександрович надав роз’яснення щодо ремонту дороги обласного значення. Було направлено клопотання міської ради до ОДА та Управління капітального будівництва про необхідність термінового ремонту обласної дороги в с. Руда. Міською радою отримано відповідь, що після обстеження буде прийняте рішення про її ремонт.

На всі запитання була надана вичерпна інформація, збори громадян пройшли насичено і конструктивно.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради