ЗРОБИ ГРОМАДУ КРАЩОЮ!

У Сновській ОТГ стартував бюджет участі 2019.

Сновська міська рада запрошує жителів об`єднаної територіальної громади взяти активну участь у процесі громадського бюджетування, який започатковується в нашій громаді вперше.

Втілити мрію в життя дуже просто! Отже, надаємо покрокову інструкцію.

Що таке бюджет участі? Його суть полягає в тому, що не депутати, а безпосередньо жителі громади вирішують, на що витратити частину бюджетних коштів. Кожен житель громади віком від 14 років може запропонувати ідею (проект), яка буде реалізована протягом 2019 року за кошти міського бюджету. Загальна вартість такого проекту у 2019 році не може перевищувати 200 тис. грн. Подавати проекти необхідно за встановленою формою до міської ради в паперовому або електронному вигляді до 31 травня 2019 р. В червні робоча група в міській раді буде розглядати  проекти.

Хто може подати проект? Автором проекту  може бути будь-який житель громади, який досяг 14 років, проживає на території громади або зареєстрований в ній. Автором проекту також може виступати і група осіб.

Які проекти приймаються на розгляд та допускаються для голосування? Програма, пропозиція, ідея, яка подана автором, повинна мати підтримку не менше 15 осіб (необхідно зібрати підписи жителів громади на бланку за встановленою формою). Основні напрямки: розвиток інфраструктури громади та благоустрій, спорт та фізична культура, культура та туризм, безпека та громадський порядок, охорона навколишнього середовища  тощо.

Де взяти бланки заявки та бланки для збору підписів? Бланк заявки, за якою подається проект та бланк для збору 15 підписів жителів громади, які підтримують проект додається 

Куди та коли подавати проект? Подати проектну заявку можна двома способами:

  • в паперовому вигляді – до відділу економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради за адресою: м. Сновськ, вул. Незалежності, 19, 1 поверх, каб. № 16;
  • електронною поштою у вигляді документу у форматі Word та в сканованому вигляді з поміткою «Громадський бюджет» на електронну адресу:  budget.msnovsk@gmail.com

Граничний термін подачі проекту – до 31 травня 2019 р. включно.

Хто буде вирішувати, які проекти отримають кошти? Розглядати проекти буде спеціально створена при міській раді комісія. Якщо проект  необхідно уточнити або доробити, авторам дозволять доопрацювати проект та подати виправлений варіант. В липні 2019 року  серед жителів громади буде організовано голосування з метою визначення проекту-переможця, який отримає фінансування.

Отже, чим цікавішим та кориснішим для жителів громади буде ідея проекту, тим більше голосів отримає проект в процесі голосування.

Куди звертатися в разі виникнення запитань?  Звертатись до відділу економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради. Тел. 2-13-32.

ЗРОБИ  КРОК  НАЗУСТРІЧ  СВОЇЙ МРІЇ!

Відділ економічного розвитку та інвестицій  Сновської міської ради

Leave a Reply