» » » Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: Послуги з розподілу електричної енергії (ДК 021:2015 (CPV): 65310000-9 Розподіл електричної енергії) за  номером закупівлі UA-2022-01-17-001651-c  по переговорній процедурі (скороченій)  

Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: Послуги з розподілу електричної енергії (ДК 021:2015 (CPV): 65310000-9 Розподіл електричної енергії) за  номером закупівлі UA-2022-01-17-001651-c  по переговорній процедурі (скороченій)  

Закон України  «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року зі змінами  (далі – Закон), розділ VIІ, стаття 40, частина 2, пункт 2: відсутність конкуренції з технічних причин.

Переговорна процедура закупівлі використовується замовником, як виняток, і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі. Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі застосовується замовником, як виняток, у разі відсутності конкуренції з технічних причин.

Згідно норм Закону України «Про ринок електричної енергії» розподіл електричної енергії – це діяльність із транспортування електричної енергії від електроустановок виробників електричної енергії або електроустановок оператора системи передачі мережами оператора системи розподілу, крім постачання електричної енергії.

Послуги з розподілу електричної енергії надають оператори систем розподілу (суб’єкти природних монополій) за тарифами, які встановлюються НКРЕКП. Ціна за одиницю послуги може змінюватися у зв’язку із змінами складових витрат, які впливають на її формування.

Згідно Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії (постанова НКРЕКП від 27.12.2017 № 1470) місце провадження господарської діяльності – територія (або частина території) адміністративно-територіальної одиниці, де розташована система розподілу електричної енергії, що перебуває у власності ліцензіата та до яких приєднані електричні мережі споживачів, які живляться від мереж ліцензіата.

Акціонерне товариство «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 22815333), що розміщене за адресою: 14000, м. Чернігів, вул. Гонча, 40 проваджує   на території Чернігівської області   господарську діяльність з розподілу  електричної енергії. Воно перебуває у стані природної монополії відповідно до  ліцензії  на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності, а саме на території  Чернігівської області та м. Славутич Київської області в межах розташування системи розподілу електричної енергії, що перебуває у власному або господарському віданні згідно постанови НКРЕКП № 1434 від 13.11.2018 року.

Згідно з пунктом 69 Зведеного переліку суб’єктів природних монополій  у сфері розподілу електричної енергії у Чернігівській області    Акціонерне товариство «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» займає монопольне становище.

Таким чином, у зв’язку з відсутністю альтернативи, послугу з розподілу електричної енергії  на території Сновської міської ради може надати лише АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО».

            Враховуючи дані обставини, Замовником прийнято рішення про оголошення переговорної процедури закупівлі, відповідно до пункту 2, частини 2, статті  40 Закону України  «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року зі змінами, а саме: відсутність конкуренції з технічних причин.

            Очікувана вартість предмета закупівлі послуги з розподілу електричної енергії складає 297 230,76 грн.

 

 

Завідувач сектору з публічних закупівель

відділу бухгалтерського обліку та звітності,

уповноважена особа                                                                                  Тетяна ШИЛО