м.Сновськ, виникло як робітниче селище у 70-х роках ХІХ ст. поблизу х.Коржівка, заснованого смоленським селянином Коржом. У 1873 р. через нього пролягла Лібаво-Роменська залізниця і були побудовані залізнична станція та депо. Наприкінці ХІХ ст. отримано назву Сновськ (за назвою річки Снов). З 1920 р. – повітовий центр.

У 1923 р. в результаті адміністративно-територіального поділу Чернігівської губернії був створений Сновський район, до якого увійшли території 18 навколишніх сіл Великощимельської та Охрамієвської волостей. Сновськ був виділений як місто, окружний і районний центр.

У місті були створені інспектури народної освіти, охорони здоров’я, статистичне бюро, комісія допомоги дітям, а також інші служби та організації, які сприяли розвитку міста і району, налагодженню суспільного життя. Провідну роль у промисловості відігравало депо та залізнична станція, де працювала третина дорослого населення Сновська. Крім депо у місті діяли 3 лісопильні заводи, майстерні протипожежного устаткування, торгівельні та інші підприємства.

У селах району промисловість була представлена Петрівським винокурним заводом. У кожному селі Сновського району були відкриті неповні школи, а в Нових Боровичах – семирічна трудова школа.

У 1935 р. перейменовано у м.Щорс (на честь уродженця міста Миколи Олександровича Щорса).

Більш ніж за 90 років існування міста та району відбулося багато позитивних змін, пов’язаних з розвитком промисловості, благоустроєм міста, розвитком галузей соціально-культурної сфери. Місто перетворилось на ошатний населений пункт поліського краю, славний своїми досягненнями і людьми.

Постановою Верховної Ради України №22 від 6 березня 1992 року до меж  міста  Щорс включено село Носівку.

Верховна Рада України своєю постановою № 4468 від 12 травня 2016 прийняла рішення про перейменування міста Щорс та повернула йому історичну назву – Сновськ.

18 грудня 2016 року пройшли перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, внаслідок чого утворилася Сновська міська об’єднана територіальна громада, до якої увійшли всі населені пункти району.