» » Про реалізацію проектів ОТГ, оформлення земельних ділянок та допомогу дітям йшлося на черговому засіданні Громадської ради при райдержадміністрації, яке відбулося 6 жовтня 2017 року

Про реалізацію проектів ОТГ, оформлення земельних ділянок та допомогу дітям йшлося на черговому засіданні Громадської ради при райдержадміністрації, яке відбулося 6 жовтня 2017 року

Для розгляду звернень, що надійшли до Громадської ради при РДА, на захід були запрошені перший заступник міського голови Сновської об’єднаної територіальної громади Іван Орда та начальника відділу земельних відносин, комунальної власності та агропромрозвитку міської ради Валентина Недвига. Провела засідання голова Громадської ради Лариса Мартиненко.

Про позитивні зміни, які відбуваються в Сновській ОТГ після її утворення, доповів присутнім перший заступник міського голови Іван Орда.  Він докладно поінформував як використовується на користь ОТГ субвенція з державного бюджету. На соціально-економічний розвиток до кінця року Сновська громада очікує отримати на реалізацію 21 проекту понад 20 млн грн, з яких вже прийшло 12,2 млн грн. Станом на 9 жовтня використано 4 млн грн з державного бюджету та 315,8 тисячі з міського бюджету.  Зауважимо, що ці проекти мають обов’язково співфінансуватися у розмірі 3% від їх вартості з місцевого бюджету. Вже завершено роботи на 5 об’єктах: капітальний ремонт міських доріг по вул. 30 років Перемоги та Короленка, будівництво мереж вуличного освітлення в селах Рогізки і Хотуничі. Також оплачені аванси і розпочато роботи з капітального ремонту центральної районної бібліотеки, ЦРЛ, Сновському НВК, ЗОШ №1, центру дитячо-юнацької творчості, ДЮСШ, капітальному ремонту міських доріг на вул. Лермонтова та Пушкіна. Оголошено тендер на визначення виконавця робіт по вул. Залізничній у місті (в т.ч. й площі). Іде підготовка для початку робіт з освітлення сіл Смяч та Тур’я. Завершено проведення експертизи проектів для 2-ї черги заміни вікон і дверей в ЗОШ №1 та з реконструкції трибун стадіону «Колос».

На території ОТГ за рахунок субвенції придбано та встановлено 7 дитячих майданчиків в селах Хотуничі, Заріччя, Кучинівка, Петрівка, Рогізки та по вул.Калініна і Миру в Сновську. Готується договір з підрядною організацією для будівництва спортивного майданчика з поліуретановим покриттям на території ДЮСШ.

Щодо субвенції з держбюджету на формування інфраструктури ОТГ, то  сесією міської ради від 31 серпня п.р. затверджено її розмір у сумі майже 15 869,4 тис. грн. На даний час вже використано 1748,9 тис грн.  Кошти цієї субвенції пішли на будівництво мережі вуличного освітлення в мікрорайоні Носівка (м.Сновськ), початок робіт з капітального ремонту гімназії, проведення комплексної експертизи Петрівського НВК, коригування проектно-кошторисної документацію проектів з освітлення в селах Жовідь, Петрівка, Тур’я, В.Щимель, Хотуничі та Рогізки тощо.

Нині вже підготовлені платіжні доручення на аванс з будівництва вуличного освітлення в селах Петрівка та Камка. Проходить комплексну експертизу проект з ремонту Петрівського будинку культури, готуються договори з капітального ремонту доріг в селах Кучинівка та Рогізки. Планується закупити до кінця року спецтехніку (автопідіймач, екскаватор та трактор) для Щорської ЖЕД, тендери вже оголошено.

Цікаво, що не все так прозоро з тендерами і підрядниками, зауважив доповідач. Є такі не чисті на руку фіктивні «фірми», які беруть участь в конкурсі, спеціально знижуючи розцінки на виконання робіт. За умовами тендеру, їх обирають як виконавців і перераховують аванс – 30% від вартості проекту. А потім ці фірми-підрядчики… зникають. В результаті – ні робіт, ні грошей. Тож і на цьому етапі, не тільки в процесі самої реалізації проекту, треба все тримати під контролем.

Окрім згаданих, ще 8 проектів від Сновщини знаходяться на розгляді комісії. З ними можна ознайомитися за посиланням https://snovmr.gov.ua/konkursnyj-vidbir-dfrr-na-2018-rik/ У разі прийняття позитивного рішення, ці проекти фінансуватимуться з державного фонду регіонального розвитку.

Після виступу до Івана Григоровича звернулася  член громадської ради Людмила Кравець з запитанням: коли відремонтують дорогу по вул. Попудренка і чи планується якось облаштувати і почистити ставок, який перетворився на смітник, на стику вулиць Партизанської та Попудренка. Доповідач подякував за доречне зауваження і пообіцяв, що ці проблемні куточки міста включать у майбутньому до проектів міської ради.

Про оформлення земельних ділянок, наданих на початку незалежності України в користування громадянам під городництво, доповідала начальника відділу земельних відносин, комунальної власності та агропромрозвитку міської ради Валентина Недвига. Мова йшла про городи в районі об’їзної дороги, старого і нового сміттєзвалища, школи-інтернату, дороги до міського пляжу(зліва) та в напрямку Заріччя і за Гвоздиківкою. Люди користуються ними роками, не маючи на ці ділянки жодних документів і, відповідно, за них не платять податок в ОТГ. Ці наділи знаходяться за межами населеного пункту, як розповіла Валентина Володимирівна, і підпорядковуються головному управлінню Держгеокадастру у Чернігівській області. Найближчим часом відділ земельних відносин міськради оголосить про те, що треба робити власникам цих ділянок, щоб не позбутися права землекористування ними в майбутньому.

Продовженням засідання став розгляд пропозиції від голови Громадської ради підтримати породіль Сновщини. Зважаючи на невтішну демографічну ситуацію на Сновщині (за минулий рік народилося 148 дітей, а померло 522 особи; за 9 місяців 2017 року народилося 97 малюків, а померло 326 наших земляків) пропонувалося направити звернення до міського голови стосовно додаткової допомоги з міського бюджету матерям при народженні дитини. (До речі, таку практику запровадила Кіптівська ОТГ – виплачують по 20 тис. грн на кожного новонародженого. У місті Чернігів  міські депутати в серпні прийняли рішення, що при народження першої дитини  батьки отримуватимуть 5, 10 та  тис. грн з міського бюджету відповідно за першу, другу й наступу дитину). Проте в ході обговорення члени громадської ради вирішили, що це недоцільно. Виплачуючи такі кошти всім матерям, отримуватимуть їх і неблагополучні родини, які використають гроші на спиртне, цигарки тощо. А от дітям таких батьків, допомогти все ж таки варто. Не раз газета «Промінь» друкувала оголошення про те, щоб небайдужі мешканці району принесли в дитяче відділення ЦРЛ памперси, суміші для годування немовлят та одяг дітям, які потрапили в лікарню, а горе-батьки їх не провідують і пиячать. Тож на засіданні прийняли рішення, звернутися до міського голови й депутатського корпусу з рекомендацією: передбачити в місцевому бюджеті кошти на ліки, засоби гігієни та дитяче харчування маленьким пацієнтам з неблагополучних сімей, які опинилися в закладах охорони здоров’я району.

На засіданні членами громадської ради були розглянуті й інші питання, а зауваження і пропозиції, які прозвучали, у вигляді протокольного рішення були направили до райдержадміністрації.

Лариса МАРТИНЕНКО, голова Громадської ради при райдержадміністрації

Leave a Reply