» » Звіт міського голови Олександра Медведьова

Звіт міського голови Олександра Медведьова

ПІДСУМКИ РОБОТИ СНОВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
у 2020 році

                                 

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ!

Минув непростий напружений 2020-й рік, з великою кількістю викликів,  перемог і втрат, рік втілення ідей і випробувань, рік виборчих перегонів і постійних реформ. Минулого року ми з вами разом збиралися в залі Будинку культури, а нині, через пандемію коронавірусу, з моїм звітом ви можете ознайомитися лише на сайті міської ради.

Насамперед хочу подякувати кожному з вас за активну громадську позицію, за те, що ви цікавитеся життям Сновщини і долучаєтеся до покращення і розвитку нашої громади.

Дякую, що на виборах 25 жовтня 2020 року ви втретє обрали мою кандидатуру на посаду міського голови.  Я сподіваюся виправдати вашу довіру і разом з оновленим депутатським корпусом, виконавчим комітетом міської ради, працівниками структурних підрозділів та всіма вами – активні і небайдужі жителі Сновщини,  будемо працювати на благо нашої громади, щоб вона ставала кращою і більш комфортною для життя.

Щиро дякую за активність і небайдужість, яку ви проявили у минулому році, прийшовши на загальні збори громадян у місті і в 17 селах, за постійні звернення, висловлені пропозиції і побажання подальшої життєдіяльності нашої громади.

Цей річний звіт, як я зазначав не раз, не лише звіт про мою роботу, а роботу всієї команди міської ради, яка щоденно працює над розбудовою Сновської територіальної громади, вирішує безліч питань і знаходиться у постійному пошуку шляхів її розвитку. Ми намагаємося почути і зрозуміти кожного жителя, хоч задовольнити всі вимоги і ваші побажання одразу не можемо. Кожен з вас має свою точку зору, кожному подобається щось одне, а інший його не сприймає.

У своїй роботі я зі своє командою намагаюся знаходити оптимальні рішення, досягати компромісу у різнопланових питаннях.

Нашій громаді уже 4 роки, вона одна з найперших, що утворилася в Україні і одна з найбільших за площею (1283 кв. км) та за кількістю населених пунктів (56), що увійшли до неї. Це є великим плюсом і в той же час нам складніше, ніж іншим, меншим за територією громадам, забезпечити підвіз учнів до освітніх закладів, забезпечити автобусним сполученням усі села з центром громади, утримувати в належному стані дороги, прокладати вуличне освітлення, надавати в усі села спецтехніку для робіт з благоустрою тощо.

У 2020 році нам вдалося втілити в життя багато запланованого, реалізувати частину проектів. Через коронавірус довелося звикати до життя в нових умовах, більше уваги звернути на медицину. Щоденні випробування нас всіх гартовували і робили міцнішими, тож сподіваюся, що цей рік стане кращим, принесе стабільність і впевненість у завтрашньому дні.

У квітні 2020 року Сновська міська рада долучилась до Європейської Ініціативи «Мери за економічне зростання» шляхом підписання угоди про членство.

За результатами обласного моніторингу соціально-економічного розвитку за січень – вересень 2020 року  Сновська  територіальна громада посіла 3 місце серед 10 найбільших об’єднаних територіальних громад Чернігівщини.

У рамках децентралізації на сьогодні в Україні створено 1439 громад, в т.ч. на Чернігівщині – 57. На виконання вимог адміністративно-територіальної реформи 17 липня 2020 року було ліквідовано Сновський район та створено об’єднаний Корюківський, до складу якого увійшла наша громада, Корюківська, Холминська, Менська та Сосницька.

Депутатська діяльність

Депутатський склад Сновської міської ради до виборів у жовтні налічував 26 депутатів. Головною формою роботи депутатів є сесійна діяльність. Протягом 2020 року ними було проведено 9 сесій міської ради. На пленарних засіданнях депутатами ухвалено 321 рішення.

Рішення міської ради стосувалися бюджету та внесенню змін до нього, прийняття Програм соціально-економічного розвитку, функціонування комунальних закладів та установ громади, управління майном.  Чимало рішень прийнято із земельних питань. Всі рішення оприлюднені на офіційному сайті міської ради (https://snovmr.gov.ua/cat/normatyvni-dokumenty/rishennya-miskoyi-rady/), занесені до журналу реєстрації, видані виконавцям та зацікавленим особам. За кожним рішенням закріплено відповідальну особу щодо його виконання.

Депутатами 7-го скликання у 2020 році було прийнято та працювало 52 різноманітні Програми, під дію яких сесією міської ради виділялися відповідні кошти.

З них:

 • у галузі освіти, сім’ї, молоді та спорту – 8;
 • у галузі медицини – 11;
 • у галузі культури – 5;
 • стосовно благоустрою та подолання стихійних лих – 6;
 • економічного розвитку – 4;
 • соціальних гарантій та соціального захисту – 11
 • інших – 7.

При Сновській міській раді діє Програма підтримки депутатської діяльності. За минулий рік з місцевого бюджету на виконання депутатських повноважень депутатам міської ради було спрямовано 260 тис. грн. Ці кошти були використані на благоустрій населених пунктів громади, поліпшення матеріально-технічних умов закладів культури та медицини, на матеріальну допомогу жителям громади тощо.

25 жовтня 2020 року було обрано 26 депутатів міської ради 8-го скликання. (https://snovmr.gov.ua/miska-rada-2/deputatskyj-sklad/) У 2020 році вони провели 4 сесійні засідання прийнявши 113 рішень. Серед основних –  ухвалено 20 Програм  (https://snovmr.gov.ua/programy-zatverdzheni-na-sesiyah-miskoyi-rady-u-2021-rotsi/), прийнято бюджет 2021 року, затверджено 19 старостинських округів, у громаді та призначено 17 старост. Нагадаю, що у 2020 році у зв’язку зі змінами у виборчому законодавстві, старост не обирали на виборах.  На сьогоднішній день всі рішення міської ради виконано або на стадії виконання.

У міській раді 7-го скликання в минулому році функціонувало п’ять постійних депутатських комісій, ними було проведено 53 засідання. Депутати Сновської міської ради проводили зустрічі та особистий прийом виборців, були активними учасниками підготовки та проведення загальноміських заходів, брали участь у зборах громадян по селах, де звітували про свою діяльність.

У новообраній раді 8-го скликання створено 4 постійні депутатські комісії, у 2020 році було проведено 12 засідань (https://snovmr.gov.ua/cat/normatyvni-dokumenty/protokoly-postijnyh-komisij/ ).

Виконавчий комітет Сновської міської ради 7 скликання налічував 46 членів, 23 з яких були виконуючі обов’язки старост. За звітний період ними було проведено 8 засідань виконкому та в цілому прийнято 106 рішень.

До нового складу виконавчого комітету, який було утворено 10 грудня 2020 року, увійшла 41 особа, в т.ч. 17 старост ( https://snovmr.gov.ua/miska-rada-2/miskvykonkom/). У минулому році було проведено одне засідання новоутвореного виконкому, прийнято 16 рішень.

Бюджет громади

Запорукою успішного розвитку територіальної громади є збалансований бюджет (начальник фінансового відділу Ліна Савченко). За чотири роки існування Сновської міської громади надходження до місцевого бюджету зросли на 68,2 млн грн, але знизилась порівняно з 2019 роком на 20 млн грн, що пояснюється зменшенням офіційних трансфертів з обласного та державного бюджетів – на  28,4 млн грн.

У 2016 році, до створення громади,  надходження району становили 107,6 млн грн, тоді як у 2020 році відповідні надходження до бюджету громади склали 175,8 млн грн.

За 2020 рік власних надходжень (без врахування офіційних трансфертів) бюджет отримав 105,8 млн грн. Темп росту до надходжень 2016 року складає 220 %.

Офіційні трансферти (дотації, субвенції) в 2020 році надішли в розмірі 70 млн грн. Темп росту до надходжень 2016 року складає  117,6 %.

Основними бюджетоутворюючими джерелами надходжень до бюджету громади є:

 • податок та збір на доходи фізичних осіб – 51,4%
 • плата за землю – 17,5%
 • єдиний податок – 11,7%
 • власні надходження бюджетних установ – 4,1%
 • рентна плата за використання лісових ресурсів -7,1%
 • акцизний податок – 3,8%
 • інші надходження – 4,4%

За підсумками 2020 року найбільшими платниками податків і зборів до бюджету є:

АТ “УКРЗАЛІЗНИЦЯ”

ДП “Корюківське лісове господарство”

Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту

ПСП  “ПРОГРЕС”

ПСП “ЯНА ПЛЮС”

СТОВ  ” ЩОРССIЛЬГОСПСЕРВIС”

Військова частина 2253

КНП «СНОВСЬКА ЦРЛ»

ДП «СНОВСЬКРАЙАГРОЛIСГОСП»

ДПТНЗ “Сновське ВПУЛГ”

ДП «УКРСПИРТ»

ПРАТ  “ЩЗПТ”

А також фізичні особи – підприємці:

Веселий С.Д.

Фастов М.М.

Клименко С.М.

Василенко В.І.

Логоша А.В.

Коляко  П.Ф.

Примак О.С.

Дедусь М.І.

Дмитренко К.О.

Виблова О.В.

Турченко І.М.

Коротиш О.О.

та ін.

Видаткова частина бюджету за 2020 рік виконана в сумі 177,4 млн грн, у тому числі видатки загального фонду – 150 млн грн, видатки спеціального фонду – 18,4 млн грн.

Питому вагу в загальному обсязі видатків загального фонду бюджету за 2020 рік займають такі галузі як:

 • освіта – 92,9 млн грн (58,4%);
 • охорона здоров’я – 12 млн грн (7,5%), у т.ч. видатки на КНП ,,Сновська центральна районна лікарня” – 8,6 млн грн, на КНП „Сновський центр первинної медичної допомоги” – 2,4 млн грн, централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 1 млн грн;
 • соціальний захист та соціальне забезпечення – 9,4 млн грн (5,9%);
 • культура і мистецтво – 9,8 млн грн (6,2%);
 • фізична культура і спорт – 2,8 млн грн (1,8%);
 • житлово-комунальне господарство – 6,4 млн грн (4%);
 • утримання та розвиток інфраструктури доріг – 1,1 млн грн (0,7%);
 • державне управління – 23,4 млн грн (14,7%), у т.ч. видатки на утримання міської ради, окремих структурних підрозділів, програми у сфері державного управління, на проведення місцевих виборів);
 • інші – 1,2 млн грн (0,8%).

У видатковій частині спеціального фонду питому вагу займають капітальні видатки, на які спрямовано кошти у сумі 13,6 млн грн (73,9% від загального обсягу виконання), що дало можливість суттєво поповнити заклади бюджетної сфери основними засобами, оплатити за виготовлення проєктно-кошторисних документацій та робіт з капітальних ремонтів та реконструкції об’єктів бюджетної сфери,  мереж зовнішнього освітлення вулиць тощо.

У розрізі джерел фінансування капітальні видатки проведені за рахунок отриманих субвенцій з державного та обласного бюджетів у сумі 4,9 млн грн та за рахунок спрямування коштів бюджету міської громади  у сумі 8,7 млн грн.

 

Грантові проєкти

Одним з важливих елементів розвитку громади є залучення грантових коштів від міжнародних організацій.

Ми взяли участь у конкурсному відборі Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) і наша громада була відібрана для участі в Програмі DOBRE. Це дозволить нам протягом двох років отримувати технічну та фінансову допомогу, створювати умови для покращення управління, підвищувати якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та залучати громадян до процесів, що відбуваються в громаді.

Завдяки отриманому гранту вдалося облаштувати інклюзивно-ресурсну кімнату «Кімната успіху» у міській школі №1 для дітей з особливими  освітніми потребами. Загальна сума проекту – 29,4 тис. грн, у т. ч. внесок коштів з бюджету громади – 9,4 тис. грн.

Завдяки коштам гранту від Представництва Фонду Міжнародної Солідарності в Україні  при МЗС  Польщі  був реалізований проєкт  «Простір активного довголіття». Загальна вартість проекту – 550 тис. грн, у тому числі кошти гранту – 489,2 тис. грн, співфінансування з бюджету міської ради – 60,8 тис. грн. У результаті проведено  ремонт частини приміщень будівлі, придбано спортивні тренажери, меблі, комп’ютерну техніку, мультимедійне обладнання.

Освіта

Найбільшим структурним підрозділом міської ради є освітня галузь (начальник Управління освіти, сім`ї, молоді та спорту Олена Коваленко). До складу освітньої мережі Сновської громади у 2020 році входило 18 закладів загальної середньої освіти, з них:

 • 13 закладів загальної середньої освіти, де навчалося 2071 учень;
 • 10 закладів дошкільної освіти, в т.ч. 7 у складі НВК;
 • 3 позашкільні заклади – Центр дитячої та юнацької творчості, Станція юних техніків та Дитяча юнацька спортивна школа.

Маємо у підпорядкуванні Управління дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Дружба». В освіті громади працює 362 педагоги та 329 технічних працвників. Автопарк управління нараховує 14 автобусів.

У 2020-2021 навчальному році у 8 закладах загальної середньої освіти інклюзивним навчанням охоплено 14 дітей. За кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для навчання дітей з особливими освітніми потребами придбано портативний комп’ютер, планшет, 3 велотренажери, 2 комплекти (стіл та стілець для дітей з порушенням опорно-рухового апарату), 2 гімнастичні стінки з навісним обладнанням.

Управлінням у минулому році були вжиті заходи з метою безперервного, безпечного та рівного доступу до навчання для всіх школярів в умовах пандемії, спричиненої коронавірусною інфекцією. Зокрема, запроваджувалося навчання з елементами дистанційного. Державою було виділено та перераховано до місцевого бюджету спеціальну субвенцію на закупівлю дезінфекторів для рук і поверхонь у розмірі майже 279 тис. грн, власних коштів проплачено 77 тис. грн.

Заклади загальної середньої освіти Сновщини закінчували попередній навчальний рік в умовах дистанційного навчання. Учителі й учні пристосовувались до нових реалій життя. Проте для якісного дистанційного навчання потрібна достатня кількість гаджетів та доступ до Інтернету. На жаль є такі села у нашій громаді, де нема ні постійного мобільного зв’язку, ні доступу до мережі Інтернет.

Третій рік поспіль в рамках програми Нова українська школа  для перших класів купуються нові меблі, комп’ютерна техніка, дидактичні матеріали, музичні інструменти. У 2020 році на це державою було виділено 650 тис. грн та дофінансовано з міського бюджету 72 тис. грн.

За залишки невикористаної освітньої субвенції за 2019 рік  було придбано шкільний автобус з підйомником для перевезення дітей з особливими освітніми потребами  (1 998 тис. грн), облаштовано  пожежну сигналізацію гімназії (178,6 тис. грн), придбано вогнегасники та меблі для закладів освіти (21,5 тис. грн).

За рахунок коштів бюджету розвитку громади, місцевого бюджету та депутатських коштів у 2020 році у галузі освіти здійснено:

 • реконструкцію їдальні Сновської гімназії на суму 1,3 млн грн, планується продовження будівельних робіт;
 • капітальний ремонт покрівлі та встановлення вхідних дверей у ЗОШ № 2 на суму 792 тис. грн;
 • капітальний ремонт будівлі Сновської ДЮСШ (утеплено дах) на суму 108 тис. грн;
 • заміну 13 віконних блоків у Новоборовицькому НВК на суму 156 тис. грн та встановлено перегородок в санвузлах на суму 48 тис. грн.
 • виготовлення ПКД «Реконструкція харчоблоку та пральні» ДНЗ №1 на суму 95 тис. грн.
 • капітальний ремонт фасаду ЦДЮТ на суму 412 тис. грн.
 • реалізовано проєкти «Релакс Хаб» у ЗОШ №1 на суму 350 тис. грн.
 • під`єднано до централізованої каналізації дитсадок №1 у рамках проєкту з реконструкції каналізаційних мереж у Сновську, вартість робіт склала 370 тис. грн.

Фізична культура та спорт

Фізична культура та спорт є невід’ємною складовою освітньої галузі. В громаді налічується понад 60 спортивних споруд (стадіони, спортзали, спортивні майданчики тощо).  У місці відпочинку біля річки Снов  обладнані місця для гри у волейбол та міні-футбол, розташований майданчик з нестандартним гімнастичним обладнанням та силовими тренажерами.

На сьогоднішній день у Сновській ДЮСШ у 25 групах на 4 відділеннях займається 290 учнів. На базі міської ДЮСШ  працюють декілька оздоровчих груп дорослого населення, які у вечірній час займаються волейболом, баскетболом та постійно відвідують тренування з міні-футболу

У громаді діє районна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» та її філії в селах, зокрема, в Петрівці та Нових Боровичах. У 4-х відділеннях ДЮСШ «Колос» займається 128 дітей.

Загалом на фінансування сфери фізичної культури та спорту у 2020 р. використано 5 млн 021 тис. грн.

 

Охорона здоров’я

З 23 березня минулого року Сновщина жила і продовжує жити в умовах карантину через пандемію коронавірусу. Цей новий виклик для людства охопив увесь світ. Наші медики постійно знаходилися на варті здоров’я жителів громади, і не лише у боротьбі з COVID-19.

Система охорони здоров’я громади представлена двома комунальними некомерційними підприємствами – «Сновський центр первинної медичної допомоги»  (головний лікар Олена Шарпан) та «Сновська центральна районна лікарня» (генеральний директор Микола Куценко). Так звана первинна та вторинна ланки.

На території Сновщини також діє «швидка» медична допомога – це відділ екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який підпорядковується Чернігівському обласному центру.

Сновський Центр первинної медичної допомоги має 5 амбулаторій загальної  практики сімейної медицини, 21 фельдшерський пункт та 2 фельдшерсько-акушерські пункти. В установі працює  10  лікарів,  43  середніх  медичних  працівники, 36  молодшого  та  обслуговуючого персоналу.  У минулому році основні зусилля первинної ланки медицини були спрямовані на боротьбу з інфекцією, спричиненою коронавірусом. До Чернігівського лабораторного центру на обстеження методом ПЛР було направлено 754 зразків біологічного матеріалу від осіб з підозрою на COVID-19, з них 251 зразок показав позитивний результат. 32 хворих на коронавірус направлено на стаціонарне лікування, решта перебували на амбулаторному. За 2020 рік одужало 246 хворих з підтвердженим діагнозом  COVID-19.

Для фінансового забезпечення заклад отримав за рік 11,6 млн грн, в т.ч. від НСЗУ – 9 млн грн та 2,4 млн грн  з місцевого бюджету.  Додатково для боротьби з COVID-19 первинна ланка Сновщини отримала від НСЗУ 2,4 млн грн.

За кошти місцевого бюджету протягом 2020 року для  ЦПМД  закупили:

– деззасоби – 37 120,98 грн;

– пальне – 2 060 грн;

– опромінювачі – 1 630 грн;

– медичні вироби та засоби індивідуального захисту – 183 263,22 грн.

У зв’язку з тим, що кількість населення по селах громади не скрізь відповідає нормативам (якими передбачено існування фельдшерського пункту при кількості населення не менше 500 жителів), протягом року діяла Програма міської ради підтримки первинної медичної допомоги. Програмою передбачено дофінансування з міського бюджету сільських ФП. Зокрема, у 2020 році була передбачена сума 520 тис. грн, що не дало скоротити існуючу кількість фельдшерських пунктів.

Хочу зазначити – видатки на медичну галузь з міського бюджету в минулому році, у порівнянні з 2019 роком, зменшилися з 26,7 млн грн до 12 млн грн. Але це не означає, що громада приділяє менше уваги медзакладам. Нагадаю, що з квітня 2020 року у зв’язку з медичною реформою другої ланки медицини, лікарня фінансуються Національною службою здоров’я України відповідно до кількості укладених з НСЗУ договорів. Чим більше їх підписано, тим більше коштів отримує медичний заклад.

Сновська центральна районна лікарня уклала договір з НСЗУ на чотири пакети послуг:

 • хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
 • стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;
 • амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу;
 • діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ.

З вересня 2020 року з НСЗУ укладено додатковий пакет «Надання медичних послуг» (це додаткові кошти для доплат медикам, які лікують коронавірусних хворих), згідно з яким лікарня отримує щомісячно 582,3 тис. грн. За кошти від НСЗУ  райлікарня придбала медобладнання на суму 120,9 тис. грн – кисневий концентратор,  електрокардіограф  та генератор.

Залучено лікарнею 522,6 тис. грн позабюджетних коштів.

У ЦРЛ працює 29  лікарів та 99 середніх  медичних  працівників, 88 молодшого та обслуговуючого персоналу. Поліклінічне відділення розраховано на 330 відвідувань за зміну і веде прийом хворих за 17 профілями. Ліжковий фонд Сновської ЦРЛ  становить  143 ліжка.

У зв’язку із значним збільшенням захворюваності на інфекційні хвороби, в тому числі на COVID-19, з 1 листопада  було перепрофільовано 24 ліжка в інфекційні (хірургічні – 6, неврологічні – 13, гінекологічні – 5). У ЦРЛ з підозрою на  COVID-19 надійшло 425 осіб, всі вони обстежені методом ПЛР. У 185 осіб було підтверджено діагноз  COVID-19, з них 58 осіб для подальшого лікування були направлено до КНП «Корюківська ЦРЛ».

З місцевого бюджету на утримання КНН «Сновська ЦРЛ» за 2020 рік було фактично використано 8,6 млн грн.

Зокрема, за ці кошти було придбано медичне обладнання:

– 123 075 грн – дефібрилятор-монітор,

– 69 800 грн – аналізатор електролітів,

– 99 450 грн – монітор пацієнта (2 шт.),

– 52 650 грн – коагулометр,

– 27 540 грн – пульсоксиметри реанімаційні С1В(4 шт.),

– 84 700 грн – портативні комп’ютерні ноутбуки (7 шт.),

– 114 000 грн – кисневі концентратори (2 шт.),

– 300 000 грн – обладнання для проведення ІФА.

Для фінансової підтримки медичних працівників та забезпечення їх засобами індивідуального захисту з бюджету громади було виділено:

 • 250 тис. грн для преміювання медичних працівників, які безпосередньо працюють з хворими на СOVID-19;
 • 492 тис. грн – для придбання засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів.

Для надання більш якісної медичної допомоги в 2020 році придбано цифровий флюорограф вартістю 1  971 тис.  грн, у рамках співфінансування при його придбанні з міського бюджету виділено 495,5 тис грн.  Керівництвом лікарні та міською радою ведеться робота з підготовки документації щодо введенню в експлуатацію медобладнання  згідно з вимогами  наказу  Державної інспекції ядерного регулювання України. Але на жаль, терміни підготовки та виготовлення  деяких документів  не залежать  від нас.

У 2020 році за рахунок місцевого бюджету ми придбали квартиру лікарю-анестезіологу, яка переїхала до нас працювати, та виділили 50 тис. грн на ремонт будинку лікарю в сільській місцевості Володимиру Цуприку. Медзаклади громади потребують ще спеціалістів і запрошують на роботу лікарів. Міська рада готова підтримати їх та придбати житло лікарям відповідно до діючої Програми міської ради.

Дякую всім жителям громади, підприємцям, трудовим колективам за збір благодійної допомоги, яку в сумі 534,6 тис. грн було передано ЦРЛ. За рахунок благодійних внесків придбано кисневі концентратори, експрес тести, засоби індивідуального захисту, бактерицидні лампи тощо.

Допомагали нашим медикам і небайдужі земляки та народні депутати: Григорій Божок подарував кисневий концентратор вартістю 480 тис. грн, Володимир Артеменко передав передав 60 комплектів захисних костюмів, 5400 медичних масок, 600 пар оглядових рукавичок;  Максим Зуєв  – 10 л антисептику, 100  масок, 600  нітрилових  рукавичок, 25  захисних рукавичок, 200 одноразових фартухів, 800  одноразових нарукавників, 800 одноразових шапочок.

У рік пандемії коронавірусу з міського бюджету на засоби індивідуального захисту медперсоналу, медичне обладнання та придбання ліків було виділено 1 523,8 тис. грн.

Культура

Особливе  місце  в роботі міської ради займає організація дозвілля та культурного відпочинку жителів громади. На жаль, через карантинні обмеження в минулому році не відбувалося масштабних заходів за участі великої кількості людей.

Відзначення всіх свят через вимоги сьогодення перейшли в основному в онлайн формат. Працівники культури підготували 55 відеороликів з нагоди державних, професійних та релігійних свят. Активно долучалися до цього і працівники культури з сільської місцевості, відділ інформаційної діяльності міської ради.

У жодному населеному пункті через карантинні обмеження не проводилися Дні сіл, не відбулися традиційні рок-фестиваль та фестиваль ім.В.Полевика. Проте до Дня міста, Дня прапора та Дня незалежності були проведені заходи з дотриманням карантинних обмежень.

У підпорядкуванні відділу культури і туризму  (начальник відділу Наталія Добненко) знаходиться 26  клубних установ, 21 бібліотека, Сновська дитяча музична школа імені Н.Г. Рахліна та Сновський історичний музей, у яких працює 160 осіб. З метою зміцнення матеріальної бази закладів культури у 2020 році:

– придбано обладнання і предметів довгострокового користування  на суму  – 270,456 тис. грн.

– виконано поточні ремонти на суму 60,4 тис. грн.

За кошти бюджету розвитку Сновської громади завершено реконструкцію Петрівського сільського будинку культури   –у 2020 році на ІІІ чергу проєкту  витрачено 1255,2 тис. грн.

Залучення позабюджетних коштів  є одним з головних напрямків у роботі відділу культури і туризму. У 2020 році до спеціальних рахунків установ залучено 489,706 тис. грн, з них у сільській місцевості –  53,5 тис. грн.

У клубних закладах  громади діє 169  різножанрових  та різновікових  клубних  формувань,  6 колективів носять звання  “народний”, 2  – дитячий  “зразковий”,  до формувань залучено 1730 учасників, з них 803 – діти та молодь.

З березня 2020 року заклади культури працювали з дотриманням обмежень карантину, а сільські заклади та частково міські з березня по червень  перебували на простої. Через це були змінені форми роботи, проводились онлайн репетиції колективів та окремих учасників.

Протягом 2020  року учасники  аматорських колективів клубних установ взяли участь 5  Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсах, де здобули 15 дипломів переможців.

У 2020 році, враховуючи  карантинні обмеження, центральна бібліотека започаткувала свої онлайн-проєкти. За минулий рік було видано 3 власних краєзнавчих видання.

У дитячій бібліотеці в минулому році оновлено читальну залу, облаштовано ігровий майданчик для малечі та внутрішній туалет, придбані меблі, реквізит для лялькового театру, настільні ігри, впроваджується казкотерапія і «бібліоняня», під час канікул створені умови для спілкування і відпочинку дітей. Такого напрямку у роботі дотримуються Сновська і Рогізківська бібліотеки-філії.

Центральна і дитяча бібліотеки забезпечують своїм користувачам безкоштовний доступ до мережі Інтернет. Діє сайт Сновської  ЦБС та відкрита сторінка в Фейсбуці. Видання центральної бібліотеки представлені у електронній бібліотеці на сайті ОУНБ ім. В.Г. Короленка.  Для забезпечення потреб користувачів Сновської ЦБС зроблено передплату періодичних видань на перше півріччя 2021 року.

Послуги зі спеціалізованого мистецького навчання надає Сновська дитяча музична школа імені Н.Г. Рахліна, в якій сьогодні  навчається 185 учнів на 15 спеціалізаціях, працює 13 дитячих  творчих  колективів. Протягом минулого року  учні школи взяли участь у 10 Міжнародних, Всеукраїнських. обласних конкурсах, де отримали 24 дипломи переможців. Учні  та викладачі закладу презентували 15 концертних онлайн-виступів.

У закладі проведено поточний ремонт коридорів та навчальнх класів, придбано саксофон, виготовлено проєкт на майбутнє утеплення будівлі.

У 2020 році Сновський історичний музей відвідало 4964 людини, проведено 74 екскурсії. Режим дотримання карантинних обмежень спонукав до популяризації музейної роботи через соціальні мережі, в т.ч. Фейсбук.

Також у звітному році музеєм за ініціативи Молоджіної ради при міському голові  була започаткована така форма дозвілля для відвідувачів, як кіносеанси під відкритим небом.

Соціальний захист населення

Велика увага в громаді приділяється соціальному захисту населення.

До структурних підрозділів міської ради входить Комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сновської міської ради» (директор – Світлана Хоменко), у якому функціонують 4 відділення, що надають різні види послуг на платній та безоплатній основі.

На утримання територіального центру в 2020 році з місцевого бюджету було витрачено 7,9 млн грн. Його працівниками за минулий рік було надано послуги  2492 особам з них:  1209 – у Сновську  та 1283 – по селах громади.

У відділенні соціальної допомоги вдома працює 58 працівників, які обслуговують 720 осіб, обслуговуванням охоплені всі населені пункти громади. На даний час усі соціальні робітники, забезпечені велосипедами, у 2020 році придбано 10 нових, також усім соціальним робітникам було придбано теплі куртки.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надає послуги перукаря, взуттєвика, швачки та робітника з ремонту будівель. Вони входять до складу мультидисциплінарної виїзної команди, яка регулярно обслуговує жителів по селах громади.

За звітний період терцентром надано гуманітарну допомогу 844 особам, в т.ч. і тимчасово переміщеним.

У відділення денного перебування працює медична сестра та медична сестра з масажу. Завдяки коштам гранту у відділенні створено «Просітр активного довголіття».

У стаціонарному відділенні територіального центру в Нових Боровичах станом на 1 січня 2021 року проживало 19 осіб. На даний час стаціонарне відділення у повному обсязі забезпечено холодильниками, морозильними камерами для зберігання продуктів харчування, пральними машинами та телевізорами. У цьому році котельня стаціонарного відділення була облаштована засобами дистанційної передачі даних (загальна вартість робіт склала 170 тис. грн) та був встановлений новий газовий котел. Стаціонарне відділення облаштоване протипожежною сигналізацією.

Соціальні програми

У громаді четвертий рік поспіль діє Програма надання одноразової матеріальної допомоги населенню, яке потрапило в скрутне становище.

Протягом минулого року рішеннями виконавчого комітету міської ради матеріальна допомога надана 245 жителям громади на суму 293 тис. грн, а саме:

 • учасники АТО – 16 чол.;
 • на поховання – 41 чол.;
 • на лікування  – 158 чол;
 • на ліквідацію наслідків пожеж – 7 чол.;
 • на ліквідацію наслідків буревію – 19 чол.;
 • інший вид допомоги – 4 чол.

Розроблена і затверджена міською радою Програма підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім». У 2020 році надавалась підтримка населенню в отриманні пільгового кредиту на купівлю, ремонт житла та на ведення особистого селянського фермерського господарства. Три сім’ї із с.Нові Боровичі та міста Сновськ отримали пільгові кредити на суму 225 тис.грн. З міського бюджету на співфінансування пільгових кредитів у 2020 році виділено 100 тис. грн.

У рамках реалізації Програми розвитку малого і середнього підприємництва в 2020 році виділено 20 тис. грн.  на часткове відшкодування транспортних витрат приватним підприємцям, які забезпечують торгівельне обслуговування 10 віддалених та малонаселених пунктів громади, де немає стаціонарної торгівлі.

Коштом міської ради відшкодовується пільговий проїзд громадян на приміських потягах. В 2020 році Укрзалізниці для відшкодування витрат на перевезення потягом Сновськ-Бахмач перераховано з міського бюджету 79,8 тис. грн.

Протягом року діяла «Програма із забезпечення безкоштовним гарячим харчуванням дітей дошкільного та шкільного віку для закладів освіти Сновської міської ради на 2020 рік» для дітей військовослужбовців Сновщини, батьки яких є учасниками АТО (ООС) та дітей із соціально незахищених сімей. З міського бюджету було витрачено за рік 681,4 тис. грн.

 

Житлово-комунальне господарство

Відділом ЖКГ та транспорту міської ради протягом року здійснювалось ведення єдиного веб-порталу використання публічних коштів Є-DATA та  проводились закупівлі товарів, робіт, послуг через систему PROZORRO відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

Для ефективного управління майном комунальної власності у сфері відчуження було проведено 23 засідання Органу приватизації міської ради.

За звітний період дохід від оренди майна, що перебуває на балансі Сновської міської ради, склав  365 тис. грн.

Дорожня інфраструктура

Одним із напрямків роботи міської ради є утримання в належному стані дорожньої інфраструктури населених пунктів.

З метою покращення стану доріг з твердим покриттям на території Сновської громади та зменшення  випадків виникнення ДТП у 2020 році продовжились роботи з ремонту доріг, які знаходяться у підпорядкуванні Сновської міської ради.

Поточний ремонт доріг було здійснено у Сновську по вул. Спортивна, Об`їзна, Центральна, 30 років Перемоги, Ю.Костюченка, Свободи, Калініна, Чернігівська  та в с. Кучинівка. З міського бюджету на ремонт цих доріг було виділено 718,9 тис. грн.

Виготовлено проєкт для капітального ремонту дороги у м. Сновськ по  вул. Лермонтова, Свободи та Б.Хмельницького. Вартість робіт склала 129 тис. грн.

За рахунок міського бюджету постійно оновлюються дорожні знаки на території громади.  У 2020 році було придбано 29 шт. на суму   28,7 тис. грн.

У 2020 році було проведено посипку доріг соляно-пісчаною сумішшю  для запобіганню утворення ожеледі. Загальний об’єм суміші склав 266 тонн вартістю  47,5 грн.

Благоустрій

Благоустрій населених пунктів громади включає в себе комплекс заходів щодо забезпечення утримання в належному санітарно-технічному стані населених пунктів громади, покращення їх естетичного вигляду, створення комфортних умов для життя.

У Займищі, Гвоздиківці, Кучинівці, Камці, Хотуничах, Нових Боровичах, Старих Боровичах, Жовіді та Піщанці, Рогізках підключено швидкісний Інтернет.

Для сіл Гута-Студенецька, Єліне, Стара Рудня, Старі Боровичі, Суничне були придбано та встановлено  дитячі майданчики загальною вартістю 160,7 тис. грн.

У  2020 році продовжувались роботи з видалення обстежених аварійних дерев працівниками КП «Сновська ЖЕД». Загальна вартість робіт склала понад 264 тис. грн.

З метою покращення естетичного стану вулиць у 2020 році у Сновськ були встановлені бетонні паркани,  автобусні зупинки по вул.Чернігівська та в с.Нові Боровичі, урни для сміття, паркові лавки, арки для квітів тощо на загальну суму 182 тис. грн.

На чотирьох в’їздах на територію Сновської громади за рахунок бюджету міської ради встановлено нові  дорожні вивіски: на межі з Корюківською ОТГ, дві на межі з Городнянською ОТГ та на межі з Березнянською ОТГ.

Для потреб сіл В.Щимель, Кучинівка, Стара Рудня, Тур`я був закуплений  дерев’яний штахетник на суму майже на 64 тис. грн.

За кошти місцевого бюджету, які були виділені депутатам на виконання їхніх повноважень, для сіл Гірськ, Жовідь, Хотуничі, Смяч та Заріччя придбано бетонний паркан, вартість якого склала 83,1 тис. грн.

Загалом на потреби сіл Сновської міської ради у 2020 році було закуплено будівельних матеріалів, запчастин та паливно-мастильних матеріалів на суму майже 407 тис. грн.

Влітку минулого року за рахунок міського бюджету було відремонтовано деревяний міст у с.Замище, вартість робіт і матеріалів склала 405 тис.грн.

Протягом року для покращення матеріально-технічного стану КП «Сновська ЖЕД» за кошти міського бюджету були закуплені машина для чищення труб та причеп тракторний 2ПТС-6 загальною вартістю 235 854 грн.

Здійснено гідродинамічну очистку каналізаційної мережі та вуличних туалетів за рахунок місцевого бюджету на суму 49,9 тис. грн.

Виготовлено проєктно-кошторисну документацію для реалізації двох проектів: «Реконструкція очисних споруд в м.Сновськ» та «Будівництво водопровідної мережі по вулицям Юрія Костюченка, Шевченка, Калініна та насосної станції над існуючою свердловиною в м. Сновськ».

Працівниками КП «Сновська ЖЕД» було прокладено 5 375 м СІП, здійснено заміну світильників на більш економні: 237 шт. – на світильники світлодіодні 50 Вт та 89 шт. – на світильник світлодіодні 100 Вт. За рік встановлено 84 ліхтарі на сонячних батареях, в т.ч 76  у селах громади. Було проведено заміну 264 ламп вуличного освітлення, які вийшли з ладу, в т.ч.  104 у селах громади. Загалом витрати на обслуговування та ремонт мереж зовнішнього освітлення по громаді склали за минулий рік 1,1 млн грн. Оплата електроенергії за вуличне освітлення становила у 2020 році 791 тис. грн.

Екологія

За кошти Фонду охорони навколишнього середовища продожилися роботи з каналізування міста. Було підключено дитсадок №1 у м.Сновськ до централізованої каналізаційної мережі.

З метою покращення  екологічного стану, відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природнього середовища» та для забору води пожежними машинами в селах В.Щимель та Кучинівка в минулому році були проведені роботи з розчищення водойм, їх використовують і для напування худоби. З міського бюджету на ці роботи витрачено 101 тис. грн, місцеві жителі зібрали власних коштів понад 70 тис. грн.

Також у 2020 році міська рада не залишилась осторонь проблем сміттєзвалищ: було ліквідовано стихійне сміттєзвалище біля міського полігону твердих відходів та  розчищено сам міський полігон. Вартість робіт з бюджету склала понад 80 тис. грн.

Користуючись нагодою нагадую жителям міста про необхідність укладати угоди на вивіз сміття з КП «Сновська ЖЕД».

Юридична діяльність

У продовж 2020 року юридичним відділом здійснювалось представництво інтересів Сновської міської ради та її виконавчих органів у 122 судових справах, які розглядались у цивільному, адміністративному, господарському та кримінальному провадженнях.

За вказаний період юридичним відділом опрацьовано та погоджено:

– 122 рішень виконавчого комітету Сновської міської ради;

– 447 рішень Сновської міської ради;

– 232 розпорядження Сновського міського голови.

Надано правову оцінку 803 договорам та 93 додатковим угодам, які укладалися Сновською міською радою, опрацьовано 12 запитів на доступ до публічної інформації.

За минулий рік, відділом під час проведення комісій про адміністративні правопорушення прийнято рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності 8 осіб.

Інспектор з праці міської ради прийняв участь у 15 інспекційних відвідуваннях щодо дотримання законодавства про працю. За вказаний період за грубе порушення роботодавцями законодавства про працю до міського бюджету було  зараховано адміністративних штрафів на загальну суму 106 тис. грн.

Хочу зазначити, що відомості про вчинення кримінальних правопорушень стосовно посадових осіб Сновської міської ради до Єдиного реєстру досудових розслідувань продовж 2020 року не вносилися.

 

Земельні відносини

Для упорядкування земельних та містобудівних відносин завершується розробка генерального плану міста Сновськ. Протягом року проводилася системна робота з його розробки, зокрема – проводилися громадські слухання.

За 2020 рік відділом земельних відносин та агропромислового розвитку опрацьовано понад 3 тис. заяв від громадян та юридичних осіб із земельних питань, з них отримали дозволи на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність 29 учасників бойових дій.

За 2020 рік укладено договорів оренди землі на суму 886,1 тис. грн, з них на земельних торгах продано право оренди на 5 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 289,3 га з орендною платою 227,6 тис. грн. Три земельні ділянки несільськогосподарського призначення продано у власність за 178 тис. грн. Підготовлено документацію на 12 земельних ділянок сільськогосподарського призначення (406 га) для аукціону з продажу права оренди на них.

На 2021 рік планується провести поновлення нормативної грошової оцінки земель м.Сновськ за умови затвердження генерального плану населеного пункту.

У минулому році жителями громади з держбюджету отримано дотації за утримання 778 бджолосімей на загальну суму 155, 6 тис. грн.

Спільні проєкти

У 2020 р. в нашій громаді вдруге було реалізовано проєкт Громадського бюджету. (https://snovmr.gov.ua/cat/gromadskyj-byudzhet/gromadskyj-byudzhet-gromadskyj-byudzhet/) .

Його суть полягає у тому, що кожен житель громади, може взяти участь у розподілі частини річного міського бюджету, запропонувавши ідею, проєкт, програму  з  покращення зовнішнього вигляду території громади та умов проживання у ній. Загальна вартість такого проекту у 2020 році не могла перевищувати 350 тис. грн, у 2019 році на Бюджет участі було виділено 200 тис. грн. На 2021 рік заплановано на бюджет участі 500 тис.грн250 тис. грн на міські проєкти та 250 тис. грн на проєкти зі старостинських округів.

Робочою групою з питань Бюджету участі було проведено аналіз впровадження процесу Громадського бюджетування в нашій громаді і було вирішено не приймати до розгляду проєкти, які передбачають поліпшення матеріально-технічного стану бюджетних установ закладів соціальної сфери громади, некомерційних комунальних підприємств та комунальних підприємств.

Ми створили Молодіжну раду Сновської територіальної громади при міському голові, яка є дорадчим органом і з якою ми розпочали співпрацювати, залучаючи молодь від 14 років до активних змін на Сновщині. У лютому 2020 року  відбулося перше її засідання, на якому  одноголосно головою Молодіжної ради обрали Ольгу Гаврилець, заступника директора ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Молоджіною радою за підтримки міської ради було проведено  велоквест історичними місцями Сновська та велопробіг «Туристична Сновщина» до Дня  прапора за участю корюківської молоді, реалізовано проєкт «Безпечне місто». Члени молодіжної ради проводять інтелектуальні зустрічі з однолітками з сусідніх громад.

Інформаційна діяльність

Сновська міська рада свою діяльність проводить відкрито і прозоро. Протягом 2020-го року постійно проводилося висвітлення діяльності міської ради на офіційному веб-сайті Сновської громади, на офіційній сторінці Сновської міської ради у Фейсбук, Ютуб-каналі Сновської міської ради та у приватній газеті «Промінь» ТОВ «Промінь-Медіа». Для налагодження оперативного спілкування зі старостатами громади швидкої передачі й отримання інформації у застосунку «Вайбер» у травні минулого року було створено групу «Інформвідділ».

Протягом року на офіційному сайті міської ради було розміщено 540 власних інформацій у рубриці «Новини», понад 500 інформацій за поданням різних служб та відомств Сновського району і Чернігівської області в рубриці «Інформація, що має суспільно-громадянський інтерес», 127 оголошень,  53 привітання з професійними та державними святами.

Одним з головних напрямків роботи відділу, відповідно до законодавства, є постійне оновлення на сайті Сновської міської ради (https://snovmr.gov.ua) рубрики «Нормативні документи», де оприлюднюються проєкти рішень, ухвалені рішення міської ради та виконкому, розпорядження міського голови з основної діяльності, програми та положення Сновської міської ради, протоколи постійних депутатських комісій, паспорти бюджетних програм місцевого бюджету міської ради та структурних підрозділів та звіти про їх виконання.

На офіційній сторінці у Фейсбук міської ради за рік було розміщено майже 900 інформацій (новини, оголошення, вітання тощо), з них 80% інформації було підготовлено працівниками відділу, а 20% – надійшло для розміщення від інших державних, соціальних та правовозахисних служб.

Також у 2020 році працівниками відділу знято та викладено на Ютуб-каналі Сновської міської ради,  офіційному сайті Сновської міської ради та на сторінці у Фейсбук 45 відеороликів.

Під час проведення урочистих заходів з нагоди відзначення професійних свят та ювілейних дат кращим представникам трудових колективів Сновщини вручалися Почесні грамоти та Подяки міської ради (за 2020 рік було нагороджено Почесними грамотами 87 чоловік, відзначено Подяками один колектив та 30 чоловік).

Не забуваємо про учасників АТО/ООС, афганців, чорнобильців, ветеранів Другої світової війни. Традиційно 8 та 9 травня разом з членами ветеранської організації відвідали ветеранів за місцем проживання, привітали їх зі святом та вручили подарунки.

З нагоди професійних свят у 2020 році я особисто зустрівся з колективами залізничників, енергетиків, митниці, соціальних служб, відділу Держгеокадастру, центру зайнятості та вітав кращих їхніх представників.

Приємно, що є серед наших земляків ті, хто небайдужий до рідного краю, вболіває за нього і готовий прийти на допомогу. Відзнакою «Благодійник року», за результатами обласного конкурсу, визнано Сергія Скоробогатька, керівника ПСП «Сновський». Він надав благодійну допомогу на проведення культурних заходів у громаді, перерахував 50 тис. грн на райлікарню для підтримки медицини Сновщини в період пандемії коронавірусу. Також очолюване ним підприємство чи не єдине в громаді здійснює протягом кількох років за власні кошти ремонт дороги з твердим покриттям у сільській місцевості, де орендує землі.

Адмінпослуги та робота із зверненнями громадян

Протягом 2020 року до сектору надання адміністративних послуг міської ради звернулося 563 громадян із заявами про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб. За минулий рік за зверненнями громадян було видано 5521 довідку для вирішення різних питань, в т.ч. на отримання субсидій та різноманітних соціальних допомог.

Державним реєстратором речових прав  на нерухоме майно сектору надання адміністративних послуг Сновської міської ради постійно проводився прийом громадян. Було надано 2351 послугу  на суму 376 тис. грн та сформовано і  видано 2317 витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

24 грудня 2020 року на вимогу Закону України «Про адміністративні послуги» та у зв’язку із  завершенням в Україні процесу децентралізації, у громаді було створено відділ  «Центр надання адміністративних послуг» Сновської міської ради (https://snovmr.gov.ua/cnap/) та затверджено його структуру.

З початку року ЦНАП щоденно, окрім неділі, приймає відвідувачів  за адресою: м.Сновськ, вул.Банкова,5. До переліку послуг, які надає відділ ЦНАП, входять: реєстрація місця проживання громадян; державна реєстрація прав на нерухоме майно; державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, соціальні та  інших послуги передбачені чинним законодавством.

Трудовим архівом міської ради видано 1532 довідки соціально правового характеру. Прийнято та впорядковано – 823 справи від ліквідованих установ району.

Комісією з питань обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства складено 224 акти підтвердження фактичного місця проживання осіб.

Станом на 1 січня 2021 р. було зареєстровано та передано за призначенням  4474  документи (в 2019 році – 3803), опрацьовано і надано мені на розгляд близько 5000 резолюцій. Відправлено 2883 листи службової кореспонденції.

За 2020 рік до міської ради надійшло 64 (у 2019 –  93) звернення та пропозиції від депутатів, розгляд яких контролюється загальним відділом.

За  2020 рік  до  Сновської міської ради звернулося 726  громадян,  694 звернення були задоволені, надано роз’яснення на 3 заяви, відмовлено 29 особам. 159 звернень були  пов’язані з обстеженням житлових умов жителів, які оформляли субсидії та інші соціальні допомоги.

                                                     

Кадрова політика

Всю цю роботу організовує апарат міської ради в місті Сновськ, який зараз налічує 52 ососби, з них:

посадових осіб – 42,

службовців –2,

робітників -8.

У сільській місцевості працює 81 особа, з них:

посадових осіб –17,

службовців – 24,

робітників – 40.

Для підвищення кваліфікації працівників міської ради постійно організовуються навчання. У зв’язку з реаліями минулого року майже всі вони відбулися в режимі онлайн.

Також за 2020 рік при міській раді було створено 59 тимчасових робочих місць та було прийнято 59 осіб, з них у сільській місцевості – 51 особа, по місту – 8 осіб. Витрачено коштів з міського бюджету 99,3 тис. грн.

Підсумовуючи роботу за минулий  рік, можу зазначити, що не зважаючи на труднощі, нам вдалося витримати всі випробування, забезпечити діяльність усіх комунальних установ міської ради та закласти основу для подальшого зростання і розвитку громади в цілому.

Не можна сказати, що було легко, проте в нашій громаді працьовиті, небайдужі, чуйні, цілеспрямовані люди, які переймаються проблемами громади і не стоять осторонь їх вирішення. Щиро вдячний людям, які займають активну громадську позицію, відкриті до діалогу і всебічно підтримують нас, надавши мандат довіри. Дякую за ваші звернення та пропозиції, дякую за конструктивну критику.

Щирі слова вдячності заслуговують і депутати міської ради, представники виконавчого комітету, працівники апарату виконавчого комітету міської ради, працівники галузей освіти, культури, медицини, комунальних підприємств, приватних підприємств, ті, хто забезпечують діяльність громади. Хочеться сподіватися, що така співпраця в міцному тандемі і в дружній команді принесе в подальшому ще більше позитивних результатів.

Будемо й надалі працювати в обраному напрямку в інтересах і на благо наших громадян, для загального добра й благополуччя, намагаючись максимально і в повному обсязі задовольнити потреби, а головне – виправдати довіру людей.

Бажаю нам плідної праці на благо громади. Розпочався новий рік, а це завжди нові надії і сподівання. Дуже  хотілося, щоб всі вони втілилися в життя.

Плани на 2021 рік.

Звітуючи про роботу за минулий рік, хочу накреслити головні плани на 2021 рік:

 • укомплектувати вакантні посади лікарів,
 • провести капітальний ремонт інфекційного відділення, відділення інтенсивної терапії та рентгенологічного кабінету,
 • встановити на території КНП «Сновська ЦРЛ» кисневу станцію
 • завершити реконструкцію їдальні Сновської гімназії.
 • замінити віконні блоки у майстерні Сновської ЗОШ №1, здійснити ремонт харчоблоку та побудувати спортивний майданчик;
 • здійснити ремонт фасаду Сновської ЗОШ №2.
 • провести реконструкцію харчоблоку та пральні Сновського ДНЗ №1;
 • реконструкція будівлі Сновської дитячої музичної школи імені Н.Г.Рахліна (утеплення будівлі).
 • капітальний ремонт дорожнього покриття вулиць Лермонтова, та Архітектурна в м.Сновськ.
 • продовження реконструкції вуличного освітлення в населених пунктах громади.

Міський голова                                                                   О.МЕДВЕДЬОВ