Задайте своє запитання

Запитання:  

Цікавить питання отримання допомоги при народженні дитини від міської ради. Які потрібні документи і куди звертатися?

Ганна Петрівна

 

Відповідь: Шановна Ганно Петрівно!

Відповідно до Програми підтримки народжуваності у Сновській міській територіальній громаді на 2024-2026 роки, допомога при народженні дитини надається одному з батьків, які постійно проживають з дитиною та місце проживання яких зареєстровано в Сновській міській територіальній громаді Корюківського району або батьки є внутрішньо переміщеними особами, які перебувають на момент народження дитини на території Сновської міської територіальної громади на законних підставах.

 

Для отримання допомоги потрібно звернутися до міської ради (кабінет №9, вул.Незалежності,19 , м.Сновськ) в надати такі документи:

– заяву одного з батьків, які постійно проживають з дитиною та місце проживання яких зареєстровано в Сновській громаді;

– копію свідоцтва про народження дитини/дітей (з пред’явленням оригіналів);

– копію паспорта одного з батьків;

– копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

– довідку про відкритий рахунок (крім пенсійного) в банківській установі на ім’я заявника;

– довідку з медичного закладу Сновської територіальної громади, що дитина перебуває у них на обліку;

– довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для ВПО).

У разі виникнення спірних питань, до перелічених документів додається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї (який підтверджує постійне проживання родини на території громади).

Повний комплект документів один із батьків дитини повинен подати до Сновської міської ради не пізніше, ніж через 90 днів після народження дитини.

Допомога виплачується на підставі рішення виконавчого комітету Сновської міської ради у розмірі 3 000 гривень на одну новонароджену дитину. За рішенням виконкому сума виплати може збільшуватися у два рази (6 000 грн.) при умові, що один з батьків на дату народження дитини є військовослужбовцем.

ПИТАННЯ:

У багатьох громадах надається одноразова грошова допомога мобілізованим до лав ЗСУ. Але про це всі мовчать.  Чи надається ця допомога в нашій громаді?

Купрієнко  Юлія  Валеріївна, м.Сновськ

ВІДПОВІДЬ:

Шановна Юліє Володимирівно!

Сновська міська рада уважно розглянула Ваше звернення та повідомляє наступне. Ми, як орган місцевого самоврядування, не надаємо грошової допомоги мобілізованим до лав Збройних Сил України, так як забезпечення мобілізованих здійснюється з державного бюджету.

Роз’яснення стосовно державної допомоги, яка призначена для даної категорії громадян, Ви можете отримати у тому територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, яким була призвана мобілізована особа.

У разі якщо допомога пропонується благодійними або гуманітарними фондами, вони самі висувають вимоги до кандидатів на її отримання (як правило, це ВПО, інваліди та інші вразливі категорії населення). Інформація про надання такого виду допомоги регулярно висвітлюється на офіційному сайті Сновської міської ради, на сторінці міської ради в мережі Фейсбук та у нашому Телеграмканалі.

Запитання:

Доброго дня! Я проживаю в с.Петрівка разом із сестрою-інвалідом 1 групи “Б” . Питання, чому їй не виділили допомогу з дровами? Вчора ви відзвітували, що закінчилась реєстрація на дрова, категорії людей, таких, як: багатодітні родини, інваліди 1 групи,90+, але нам ніхто, нічого не повідомив. Чекаю відповіді. Дякую.

Олексієнко Наталія Петрівна, с.Петрівка.

Відповідь:

Спочатку дали квоту на 200 дворів, тому після опублікування оголошення на сайті міської ради, протягом 2 тижнів працівники міської ради збирали заявки від жителів 90+, дітей з інвалідністю.

Пізніше, міській раді зателефонували і попросили за годину доповнити список до 500 домогосподарств, тому було додано категорію осіб з інвалідністю 1 групи по місту Сновськ і лише тих, заявки яких людей були у міській раді з минулого року, бо наданий був малий проміжок часу для виконання запиту благодійної організації.

Запитання:

Яку грошову допомогу може отримати онкохворий? 

Литвиненко  Ірина  Дмитрівна, м.Сновськ

Яку допомогу може отримати онкохворий? 

Корінь  Ірина  Степанівна, м.Сновськ   

Відповідь:

Відповідно до Програми надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям Сновської міської територіальної громади на 2023 рік   онкохворий на лікування може отримати одноразово кошти в сумі до 2000 грн.

Питання надання матеріальної допомоги розглядається комісією з попереднього розгляду заяв на призначення одноразової матеріальної допомоги з подальшим затвердженням на засіданні виконавчого комітету.  Підставою для розгляду питання щодо надання такої  допомоги є заява громадянина на ім’я міського голови про надання йому (або члену членам його сім’ї) грошової допомоги у зв’язку з лікування.

Разом із заявою до кабінету №1 у міській раді (м.Сновськ, вул.Незалежності,19) необхідно подати такі документи:

– копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

– копію паспорта (сторінки 1 і 2, а також сторінка з відміткою про реєстрацію місця проживання); – копію посвідчення про право на пільги;

– копію медичного документа з лікувальних закладів (із зазначенням медичної установи, яка призначає або призначала лікування, з підписом та печаткою), у тому числі з кабінетів медико-соціальної допомоги, рахунки або чеки (із зазначенням конкретного переліку найменування медичних інструментів, ліків, медичних послуг, імплантів тощо);

– інші документи, що підтверджують складні життєві обставини та необхідність в отриманні матеріальної допомоги, або документи із зазначенням конкретних соціально-побутових проблем, для вирішення яких звертається заявник;

– відкритий рахунок (крім пенсійного) в банківській установі на ім’я заявника.

Питання:

Доброго дня, як можна подати заявку на засипання ґрунтової ями  на дорозі напроти мого будинку за адресою м.Сновськ В.Максименка 142.

Циганок Ірина Василівна, м. Сновськ

 

Відповідь:

Доброго дня! Ваша заявка  прийнято до уваги, але порушене в ній питання не може бути вирішено негайно у зв’язку з погодними умовами. З настанням сприятливої погоди для  проведення дорожніх робіт ямковість за зазначеною адресою буде ліквідовано.

Запитання: 

Шановні члени робочої групи! Я знаю, що ви зробили дуже ретельний аналіз всіх топонімів на Сновщині і прийшли до висновку, що назву вулиці 8 березня в с. Камка треба змінити! Я прошу вас дати конкретну відповідь на мої конкретні запитання: 1. Якими аргументами керувались члени групи, що проголосували за зміну назви вулиці?  2. Який зв`язок між назвою 8 березня і символами тоталітаризму в нашій країні? Дуже прошу: конкретно, без води! Дякую!

З повагою Григор`єв В.В.

 

Відповідь:

В Україні та інших пострадянських країнах вкоренилася традиція відзначати  8 Березня як день «весни, жіночості та краси», але Міжнародний жіночий день має іншу історію та з’явився завдяки рухові жінок за рівні права та емансипацію. На тлі війни 23 лютого (за новим стилем – 8 березня) у столиці Російської імперії Петрограді розпочалися події, що згодом увійшли до історії як Лютнева революція. На вулиці міста під гаслами «за хліб і мир» вийшли тисячі жінок. Після закінчення війни та революції вже у 1921 році на 2-й Комуністичній жіночій конференції було ухвалене рішення святкувати Міжнародний жіночий день щорічно 8 березня.

Тому ще раз наголошуємо – зверніться, будь ласка, з листом з конкретними пропозиціями до вашого старости, який і передасть його голові робочої групи. На черговому засіданні всі звернення і пропозиції від громадян будуть розглядатися членами робочої групи і прийняті рішення розміщені на нашому сайті та на сторінці у Фейсбуці для подальшого обговорення.

Запитання: 

Яка мета перейменування вулиці 8 Березня в с. Камка?! Ця назва не має ніякого відношення до процесу декомунізації назв і символів, пов’язаних з епохою тоталітаризму! Назва вулиці не містить слова, що могло б зв’язувати назву вулиці з комуністичним минулим! Хоча, насправді, свято 8  Березня було запропоноване Кларою Цеткін в Копенгагені в 1910 році на жіночій зустрічі, організованій Соцінтерном! Це міжнародне свято, яке почали святкувати в усьому світі задовго до появи тоталітарного режиму а СРСР! Назва 8 Березня має стільки асоціацій, скільки людей вимовляють цю дату: це може бути день народження, заручини, весілля, родини, хрестини, створення якогось грандіозного проекту, наукове відкриття і багато інших асоціацій! Мешканці с. Камка категорично не згодні з цією ідеєю!

Григор’єв Віктор Васильович, с.Камка

Відповідь:

Шановний Вікторе Васильовичу!Питання з перейменування топонімів розглядалося на засіданні робочої групи з питань перейменування вулиць і провулків Сновщини. Члени робочої групи переглянули всі топоніми на Сновщині і, зробивши ретельний аналіз всіх назв, склали список вулиць та провулків, які рекомендовані до перейменування.  Наразі збираються пропозиції та зауваження від громадян Сновщини, які будуть розглянуті на наступному засіданні робочої групи. Жителям сільських населених пунктів рекомендовано подавати заявки старості відповідного старостинського округу, який і передасть їх робочій групі для подальшого розгляду та прийняття відповідних рішень.

Запитання: 

У зв’язку з тим,що на території Чернігівської областії заборонене знаходження в лісі по воєнному стану прошу, надати інформацію враховуючи ст, 13 Конституції України ст.7 Лісового кодексу України:

– чи можна мені збирати сухі,повалені дерева в лісі?

– коли можна буде йти до лісу,з якої дати?

– у зв’язку з воєнним станом,коли на сайтах міськради буде надана інформація про те, де можна придбати дрова ,якої породи дерева, за якою ціною, контактні номери?

– куди звертались чи будете звертатись міська рада, в межах своїх повноважень для вирішення питання врегулювання ціни на дрова та необхідності коригування лісових масивів, де можна ходити до лісу, так як у межах нашої громади бойові дії не велись, не розірваних боєприпасів немає?

– яку інформацію отримала міськрада від компетентних органів щодо  законності збору сушняка, повалених дерев громадянами в лісі? За необхідності, якщо такої інформації немає у міськраді, прошу її отримати у компетентних органів та надати мені.

В.Пузик

Відповідь:

Наша громада з 24 лютого була окупована, на її території проходили і розміщувалися на деякий час військові рф, тож небезпека мінування залишається й досі. Не всі території перевірені піротехніками.

Таким чином, відповідно до Розпорядження начальника обласної військової адміністрації №147 від 20.04.2022 року «Про тимчасову заборону відвідування лісів населенням і в’їзду до лісових масивів області транспортних  засобів у період воєнного стану» та Закону України «Про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” 22.05.2022 року, відвідування лісів населенням і в’їзд до них на транспортних  засобах заборонено до 23 серпня 2022 року.

Зокрема, звертаємо вашу увагу, що заготівля та реалізація деревини у будь-якому вигляді до компетенції міської ради не відноситься. Нею займаються спеціалізовані лісогосподарські підприємства або приватні підприємства (ФОПи), яким на підставі діючого законодавства надано дозвіл на проведення таких робіт і здійснення продажу таких товарів, зокрема, дров. Придбання лісоматеріалів та дров громадянами здійснюється виключно на договірній основі із зазначеними підприємствами.

Інформуємо Вас, що питання врегулювання ціни на дрова не належить до компетенції міської ради.

Щодо наявності дров, їх вартості, можливої доставки – звертайтеся безпосередньо до організацій, які на території громади займаються заготівлею і продажем лісопродукції.

ДП «Сновськрайагролісгосп» –  2-10-30; 2-12-87

ДП «Корюківське лісове господарство»:

Щорське лісництво- 2-13-43

Тихоновицьке лісництво – 4-53-46

Новоборовицьке лісництво – 4-71-41; 097 425-34-06

Єлінське лісництво – 097 739-35-24

Староруднянське лісництво ДП «Корюківське лісове господарство» – 2-75-83

ТОВ «Кодалес» (пелети) – 067 536-64-74.

У газеті «Промінь» від 10 грудня 2021 року від жительки м.Сновськ Галини Ісаченко було опубліковане звернення до керівництва громади щодо доасфальтування вулиці Лермонтова у Сновську. Це питання знаходиться на постійному контролі місцевої влади. Для здійснення робіт міською радою у 2020 році розроблена проєктно-кошторисна документація, яка отримала позитивний експертний висновок. Міською радою відшукуються джерела фінансування проєкту, адже щоб зробити на вулиці Лермонтова дорогу з твердим покриттям  необхідні значні кошти. Проєкт щороку подається до всіх державних інституцій з метою виділення коштів на його реалізацію. У цьому році в його фінансуванні було відмовлено. На наступний 2022 рік у державному бюджеті на капітальний ремонт дорожнього покриття доріг комунальної власності заплановано близько 25 млрд грн. Тож Сновська міська рада буде знову подавати проєкт щодо доасфальтування вулиці Лермонтова у Сновську з метою отримання коштів на здійснення робіт.

Сновська міська рада

Запитання: 

Велике прохання до відповідних служб міста: замініть, будь ласка, лампочку на стовпі на вулиці Залізничній в районі закритого переїзду, бо ввечері, повертаючись з роботи, ідеш навмання, нічого не видно!

Людмила Анатоліївна Гребінь, м.Сновськ

Відповідь:

Дякуємо за звернення. Найближчим часом освітлення буде перевірено працівниками КП «Сновська ЖЕД», а перегорілу  лампочку – замінено.

Додатково повідомляємо, що ліхтар, який знаходиться біля самого переїзду, на сонячних батареях. В зв’язку з недостатністю світла у цю пору року може слабо світитися та раніше вимикатися.

1 2 3