Задайте своє запитання

Запитання: 

Шановні члени робочої групи! Я знаю, що ви зробили дуже ретельний аналіз всіх топонімів на Сновщині і прийшли до висновку, що назву вулиці 8 березня в с. Камка треба змінити! Я прошу вас дати конкретну відповідь на мої конкретні запитання: 1. Якими аргументами керувались члени групи, що проголосували за зміну назви вулиці?  2. Який зв`язок між назвою 8 березня і символами тоталітаризму в нашій країні? Дуже прошу: конкретно, без води! Дякую!

З повагою Григор`єв В.В.

 

Відповідь:

В Україні та інших пострадянських країнах вкоренилася традиція відзначати  8 Березня як день «весни, жіночості та краси», але Міжнародний жіночий день має іншу історію та з’явився завдяки рухові жінок за рівні права та емансипацію. На тлі війни 23 лютого (за новим стилем – 8 березня) у столиці Російської імперії Петрограді розпочалися події, що згодом увійшли до історії як Лютнева революція. На вулиці міста під гаслами «за хліб і мир» вийшли тисячі жінок. Після закінчення війни та революції вже у 1921 році на 2-й Комуністичній жіночій конференції було ухвалене рішення святкувати Міжнародний жіночий день щорічно 8 березня.

Тому ще раз наголошуємо – зверніться, будь ласка, з листом з конкретними пропозиціями до вашого старости, який і передасть його голові робочої групи. На черговому засіданні всі звернення і пропозиції від громадян будуть розглядатися членами робочої групи і прийняті рішення розміщені на нашому сайті та на сторінці у Фейсбуці для подальшого обговорення.

Запитання: 

Яка мета перейменування вулиці 8 Березня в с. Камка?! Ця назва не має ніякого відношення до процесу декомунізації назв і символів, пов’язаних з епохою тоталітаризму! Назва вулиці не містить слова, що могло б зв’язувати назву вулиці з комуністичним минулим! Хоча, насправді, свято 8  Березня було запропоноване Кларою Цеткін в Копенгагені в 1910 році на жіночій зустрічі, організованій Соцінтерном! Це міжнародне свято, яке почали святкувати в усьому світі задовго до появи тоталітарного режиму а СРСР! Назва 8 Березня має стільки асоціацій, скільки людей вимовляють цю дату: це може бути день народження, заручини, весілля, родини, хрестини, створення якогось грандіозного проекту, наукове відкриття і багато інших асоціацій! Мешканці с. Камка категорично не згодні з цією ідеєю!

Григор’єв Віктор Васильович, с.Камка

Відповідь:

Шановний Вікторе Васильовичу!Питання з перейменування топонімів розглядалося на засіданні робочої групи з питань перейменування вулиць і провулків Сновщини. Члени робочої групи переглянули всі топоніми на Сновщині і, зробивши ретельний аналіз всіх назв, склали список вулиць та провулків, які рекомендовані до перейменування.  Наразі збираються пропозиції та зауваження від громадян Сновщини, які будуть розглянуті на наступному засіданні робочої групи. Жителям сільських населених пунктів рекомендовано подавати заявки старості відповідного старостинського округу, який і передасть їх робочій групі для подальшого розгляду та прийняття відповідних рішень.

Запитання: 

У зв’язку з тим,що на території Чернігівської областії заборонене знаходження в лісі по воєнному стану прошу, надати інформацію враховуючи ст, 13 Конституції України ст.7 Лісового кодексу України:

– чи можна мені збирати сухі,повалені дерева в лісі?

– коли можна буде йти до лісу,з якої дати?

– у зв’язку з воєнним станом,коли на сайтах міськради буде надана інформація про те, де можна придбати дрова ,якої породи дерева, за якою ціною, контактні номери?

– куди звертались чи будете звертатись міська рада, в межах своїх повноважень для вирішення питання врегулювання ціни на дрова та необхідності коригування лісових масивів, де можна ходити до лісу, так як у межах нашої громади бойові дії не велись, не розірваних боєприпасів немає?

– яку інформацію отримала міськрада від компетентних органів щодо  законності збору сушняка, повалених дерев громадянами в лісі? За необхідності, якщо такої інформації немає у міськраді, прошу її отримати у компетентних органів та надати мені.

В.Пузик

Відповідь:

Наша громада з 24 лютого була окупована, на її території проходили і розміщувалися на деякий час військові рф, тож небезпека мінування залишається й досі. Не всі території перевірені піротехніками.

Таким чином, відповідно до Розпорядження начальника обласної військової адміністрації №147 від 20.04.2022 року «Про тимчасову заборону відвідування лісів населенням і в’їзду до лісових масивів області транспортних  засобів у період воєнного стану» та Закону України «Про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” 22.05.2022 року, відвідування лісів населенням і в’їзд до них на транспортних  засобах заборонено до 23 серпня 2022 року.

Зокрема, звертаємо вашу увагу, що заготівля та реалізація деревини у будь-якому вигляді до компетенції міської ради не відноситься. Нею займаються спеціалізовані лісогосподарські підприємства або приватні підприємства (ФОПи), яким на підставі діючого законодавства надано дозвіл на проведення таких робіт і здійснення продажу таких товарів, зокрема, дров. Придбання лісоматеріалів та дров громадянами здійснюється виключно на договірній основі із зазначеними підприємствами.

Інформуємо Вас, що питання врегулювання ціни на дрова не належить до компетенції міської ради.

Щодо наявності дров, їх вартості, можливої доставки – звертайтеся безпосередньо до організацій, які на території громади займаються заготівлею і продажем лісопродукції.

ДП «Сновськрайагролісгосп» –  2-10-30; 2-12-87

ДП «Корюківське лісове господарство»:

Щорське лісництво- 2-13-43

Тихоновицьке лісництво – 4-53-46

Новоборовицьке лісництво – 4-71-41; 097 425-34-06

Єлінське лісництво – 097 739-35-24

Староруднянське лісництво ДП «Корюківське лісове господарство» – 2-75-83

ТОВ «Кодалес» (пелети) – 067 536-64-74.

У газеті «Промінь» від 10 грудня 2021 року від жительки м.Сновськ Галини Ісаченко було опубліковане звернення до керівництва громади щодо доасфальтування вулиці Лермонтова у Сновську. Це питання знаходиться на постійному контролі місцевої влади. Для здійснення робіт міською радою у 2020 році розроблена проєктно-кошторисна документація, яка отримала позитивний експертний висновок. Міською радою відшукуються джерела фінансування проєкту, адже щоб зробити на вулиці Лермонтова дорогу з твердим покриттям  необхідні значні кошти. Проєкт щороку подається до всіх державних інституцій з метою виділення коштів на його реалізацію. У цьому році в його фінансуванні було відмовлено. На наступний 2022 рік у державному бюджеті на капітальний ремонт дорожнього покриття доріг комунальної власності заплановано близько 25 млрд грн. Тож Сновська міська рада буде знову подавати проєкт щодо доасфальтування вулиці Лермонтова у Сновську з метою отримання коштів на здійснення робіт.

Сновська міська рада

Запитання: 

Велике прохання до відповідних служб міста: замініть, будь ласка, лампочку на стовпі на вулиці Залізничній в районі закритого переїзду, бо ввечері, повертаючись з роботи, ідеш навмання, нічого не видно!

Людмила Анатоліївна Гребінь, м.Сновськ

Відповідь:

Дякуємо за звернення. Найближчим часом освітлення буде перевірено працівниками КП «Сновська ЖЕД», а перегорілу  лампочку – замінено.

Додатково повідомляємо, що ліхтар, який знаходиться біля самого переїзду, на сонячних батареях. В зв’язку з недостатністю світла у цю пору року може слабо світитися та раніше вимикатися.

ЗАПИТАННЯ: 

«Коли в Нових Боровичах зроблять вуличне освітлення у районі спиртозаводу та прилеглих до нього вулицях. Проєкт є, чого не вистачає? Староста Анатолій Сірий обіцяв відновити освітлення ще весною, тепер вже осінь. А освітлення нема. У чому причина, у фінансах?

Леонід Миколайович Латишев, с. Нові Боровичі»

 

ВІДПОВІДЬ: У цьому році за відсутності фінансування на розвиток інфораструктури багато проектів вуличного освітлення у громаді не було реалізовано.

Щодо Вашого питання – воно буде вирішено в наступному році.

Запитання: Чи планує територіальна громада проводити заходи зі  знищення  шкідливих бур’янів, а саме Амброзії полинолистої — однієї з найнебезпечніших росилини-алергену, якою заросли узбіччя пров.Гастелло, вул.Бульварна, вул,Яблунева (а це зокрема район дитячого садка та школи 1-4 класів).

Сафон Олександр Валерійович, м.Сновськ

Відповідь: Дякуємо за звернення. Працівники комунального підприємства «Сновська ЖЕД» з року в рік займаються знищенням амброзії, в тому числі і цього літа. Зокрема, було викошено всі узбіччя по місту.

Сектор з питань праці та надзвичайних ситуацій міської ради також  звертався до жителів громади з приводу боротьби з амброзією. Нагадуємо, що виривання рослини з коренем є найефективнішим спосіб знищення цього бур’яна, який спричиняє алергію. Якщо ви не страждаєте на алергію – виривайте амброзію, де бачите, що вона росте.

Зокрема, звертаємося до жителів Сновщини, керівників підприємств, установ та організацій громади –  слідкуйте за своїми присадибними ділянками, прилеглою територією до підприємств, установ, організацій,  до приватних будинків і господарчих будівель. І у випадку виявлення амброзії – знищуйте її!

Тільки спільними зусиллями можна до мінімуму звести негативний вплив на здоров’я людей цієї рослини!

Запитання:

Добрий вечір! Коли у місті почнеться ямковий ремонт асфальтного покриття?

Зотік  Віктор Валерійович, м.Сновськ

Відповідь:

Ремонт доріг з асфальтовим покриттям неможливо було розпочати через дощову погоду. Наразі підрядники вже прибули до Сновська і за сприятливих погодніх умов планують розпочати ямковий ремонт доріг з 28 травня 2021 року.

Питання:

Скажіть, будь ласка, хто депутат по вул.Свободи?

Ворушило Любов Луківна, м.Сновськ

Відповідь:

Шановна Любов Луківна! Ви можете звернутися до будь-якого депутата міської ради, який був обраний по  вашому округу №2

Округ №1

Виблов Сергій Анатолійович

Головач Олександр Миколайович

Данилова  Любов Олександрівна

Науменко Олександр Іванович

Полюшко Анна Олексіївна

Самойлова Наталія Володимирівна

Терещенко Лілія Олександрівна

Якубовська Ірина Володимирівна

м.Сновськ – вул.Виноградна, вул.Героїв Крут, вул.Калініна, вул.Коцюбинського, вул.Маяковського, вул.Островського, вул.Чехова, вул.Чкалова, вул.Шевченка, вул.Шкільна, вул.Щорського підпілля, вул.Юрія Костюченка, пров.Вокзальний, пров.ІІ-й Вокзальний, пров.ІІ-й Шевченка, пров.І-й Шевченка, пров.Калініна, пров.Клубний, пров.Криничний, пров.Новий, пров.О.Кошового, пров.Південний, пров.Пісочний, пров.Юрія Костюченка

м.Сновськ – вул.Бульварна, вул.Вишнева, вул.Заводська, вул.Колійна, вул.Кооперативна, вул.П.Комуни, вул.Чернігівська, вул.Яблунева, вул.30 років Перемоги, пров.Вишневий, пров.Гастелло, пров.ІІ-й Залізничний, пров.Колійний, пров.Кооперативний, пров.П.Комуни, хутір Лісний

м.Сновськ – вул.Банкова, вул.Гоголя, вул.Гомельська, вул.Жореса, вул.Залізнична, вул.І-го Травня, вул.Козацька, вул.Котляревського, вул.Миру, вул.Натана Рахліна, вул.Незалежності, вул.Некрасова, вул.Неретіна, вул.Пушкіна, вул.Свято-Троїцька, пров.Гомельський, пров.Жовтневий, пров.І-го Травня, пров.Луговий, пров.Миру, пров.Незалежності, пров.Некрасова, пров.Неретіна, пров.О.Матросова, пров.Свято-Троїцький, пров.Тупиковий

Округ №2

Анищенко Сергій Валентинович

Гукун Ганна Мар’янівна

Добненко Наталія Михайлівна

Сергійко Вадим Анатолійович

м.Сновськ – вул.Б.Хмельницького, вул.Віктора Максименка, вул.Горького, вул.Доватора, вул.Короленка, вул.Лермонтова, вул.Польова, вул.Попудренка, вул.П.Сагайдачного, вул.Садова, вул.Свободи, вул.Спортивна, вул.50 років Перемоги, вул.55-ої Стрілецької дивізії, пров.Доватора, пров.Залізничний, пров.ІІІ-й Свободи, пров.ІІ-й Свободи, пров.І-й Свободи, пров.Лермонтова, пров.Попудренка, пров.Спортивний

м.Сновськ – вул.Архітектурна, вул.Володимирська, вул.Гагаріна, вул.Декабристів, вул.Добруська, вул.Жовтнева, вул.Зелена, вул.К.Заслонова, вул.Корольова, вул.Кримського, вул.Л.Вакуловської, вул.Лісна, вул.Л.Українки, вул.Михальченка, вул.Молодіжна, вул.М.Стельмаха, вул.Набережна, вул.Н.Сагайдак, вул.О.Гончара, вул.Панфілова, вул.Партизанська, вул.П.Осипенко, вул.Сновська, вул.Соборна, вул.Соснова, вул.Суворова, вул.Франка, вул.Я. Мудрого, вул.Я.Колоса, вул.Я.Купали, вул.98 км, пров.Кримського, пров.Партизанський, пров.Прорізний, пров.Шкільний

КНП “Сновська центральна районна лікарня”

 Окргу №3 

Бебех Галина  Іванівна

Єфименко Наталія Юріївна

Логвиненко  Лідія  Григорівна

Малетич Марія Василівна

с. Гірськ, с. Гута-Студенецька, с. Єліне, с. Жовідь, с. Клюси, с. Нові  Боровичі, с. Софіївка, с. Старі Боровичі, с.Гвоздиківка, с. Тихоновичі, с. Тур’я, с. Хотуничі, с.Чепелів, с. Петрівка,

 Округ № 4 

Анопрієнко Володимир Михайлович

Гордюк Володимир Григорович

Остроухов Віталій Володимирович

Солодовник Павло Васильович

Тютюнник  Павло Олександрович

с.Великий Щимель, с.Займище, с.Заріччя, с.Кучинівка, с.Лосєва Слобода, с.Нові Млини, с.Низківка, с.Куропіївка, с.Лютівка, с.Привільне, с.Радвине, с.Руда, с.Філонівка, с.Щокоть, с.Рогізки , с.Смяч, с.Сновське, с.Михайлівка, с.Єнькова Рудня, с.Стара Рудня, с.Суничне, с.Попільня, с.Шкробове

Також ви можете звертатися до будь-якого депутата, обраного до міської ради за партійним списком (перший кандидат):

Карпенко Володимир Миколайович

Матвієнко Вячеслав Іванович

Невмовенко Володимир Іванович

Симонок Сергій Олександрович

Терещенко Андрій Миколайович

Запитання: 

Вже пройшло 3 дні, як припинилися снігопади. А тротуари від гідропарку до закритого переїзду досі не почищені. Добираємось до роботи вузенькою витоптаною людьми стежечкою, якою можна й ноги повиламувати. Запрошуємо мера міста та його команду випробувати себе, пройшовши по ній!

Людмила Гребінь, м.Сновськ.

Відповідь: У лютому в Україні, і в тому числі на Сновщині, випало багато снігу. На його прибирання була задіяна вся техніка КП «Сновська ЖЕД». Нагадуємо, що Сновська територіальна громада, це не лише місто Сновськ, а й понад 50 сіл Сновщини.

Щоб встигнути розчистити вулиці  у всіх населених пунктах громади довелося залучати техніку приватних підприємств та власну техніку жителів громади. Багато жителів та підприємців, розуміючи складність ситуації,  долучилися до прибирання снігу за власні кошти. Міська рада і жителі громади щиро вдячні їм за це.

Щодо тротуарів по місту, то їх розчищають також. Як тільки звільняється техніка КП «Сновська ЖЕД» (якою також вивозять тверді побутові відходи у Сновську за графіком, виконують іншу роботу)  проводиться повторна чистка тротуарів . На сьогодні тротуар від гідропарку до закритого переїзду по вул. Залізничній вже розчищено.

1 2