» » До Дня пам’яті жертв голодоморів

До Дня пам’яті жертв голодоморів

Меморіальний захід «Вогонь скорботи в серці на віки» провели 22 листопада у Сновську напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів біля пам`ятного знаку жертвам Голодомору 1932-33 років у міському парку.  У заході взяли участь керівництво громади та району, працівники підприємств, установ та організацій, молодь, ветерани,  громадськість.

– Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору, – звернувся до присутніх на заході міський голова Олександр Медведьов. – Голод в Україні у 1932-33 роках  був організований штучно, як урок покори для українців, які не хотіли йти до колективних господарств. Якщо протягом 1932 р. голодом було замордовано сотні тисяч людей, то в 1933 р. – вже мільйони. Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом замовчувалося радянською владою.

Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття. У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор геноцидом українського народу. Нині офіційно засудили та визнали його понад 20 країн світу.

Ми не маємо права забувати  уроки минулого, щоб не допустити подібне в майбутньому. Це не просто спогади – це наша трагічна історія. Ми схиляємо голови перед пам’яттю жертв Голодомору. Вічна пам’ять!

Підготували і провели захід працівники  Сновського Будинку культури, які зачитали спогади очевидців тих страшних для України років.

Пам’ять жертв Голодомору вшанували хвилиною мовчання, поклавши квіти і залишивши запалені лампадки біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору.

Після закінчення меморіального заходу, літію за жертвами геноциду відслужив отець Павло.

У суботу, 23 листопада, о 16:00 запаліть Свічку Памʼяті на підвіконнях у своїх оселях на знак пам’яті про жертв Голодомору.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради

Leave a Reply