«У громаді має місце критика, а не марнослів’я. Наш принцип: критикуючи, пропонуй на краще», «В моєму уявленні в ідеальній громаді майбутнього враховується думка кожного її члена, конструктивна критика спрямовується не на розпал ворожнечі, а на аналіз проблем та знаходження оптимального шляху їх вирішення».
Це слова не філософів, політиків чи інших відомих діячів. Це бачення майбутнього громади очима наших дітей – Марією Сенченко та Анастасією Близнюк.
Напередодні Дня місцевого самоврядування було підведено підсумки конкурсу міського голови та Сновської міської ради «Громада майбутнього», участь в якому прийняли 16 дітей Сновщини. На розгляд комісії було направлено 18 творчих робіт.
6 грудня переможців конкурсу запросили на урочисті збори з нагоди Дня місцевого самоврядування, які відбулись в залі засідань міської ради.
В номінації «Твір-опис» перемогу присуджено Вікторії Циганок (І місце, Сновська ЗОШ № 2), Анастасії Близнюк (ІІ місце, Сновська ЗОШ №1) та Юлії Росик (ІІІ місце, Сновська ЗОШ № 2).
Прояв фантазії та поглядів на розвиток майбутнього нашої громади учасники конкурсу передали і у формі образотворчого мистецтва. В номінації «Малюнок» перемогу отримали Аліна Коньок (І місце, Сновська ЗОШ № 1), Юлія Сергієнко (ІІ місце, Сновська ЗОШ № 1) та Діана Омеляненко (ІІІ місце, Кучинівська ЗОШ).
Юних талантів вітав міський голова Олександр Медведьов та секретар міської ради Наталія Самойлова. Дітям вручили солодкі подарунки від міської ради та грошові премії особисто від міського голови.
– Прочитавши і побачивши ваші роботи, ми віримо, що ви станете гідною заміною і працюватимете краще ніж ми. Як-то кажуть: працюй, працюй, але зміну готуй, – зазначила Наталія Володимирівна.
Кожна конкурсна робота вкотре підтверджує те, що між дорослим і дитячим сприйняттям світу існує помітна відмінність. Іноді дорослі навіть не замислюються над своїми словами або вчинками, які обов’язково знайдуть відбиток у формуванні світогляду та розвитку дитини як особистості. Чи будуть вони завтра цілеспрямованими та впевнені в своїх силах? Чи проявлятимуть доброзичливість та піклування? Чи буде притаманне їм почуття відповідальності та співчуття? Відповідь на ці та багато інших питань залежить саме від сьогоднішніх дорослих.
Хіба може залишитись непоміченим таке бачення сьогодення Юлії Росик: «Мабуть, тому наша країна бідна та має купу проблем, що більшість наших людей, особливо літніх, завжди кажуть: «а далі буде ще гірше», «ой, а що ж буде далі?» Просто руки опускаються, коли таке чуєш».
Надзвичайно приємно, що кожен учасник конкурсу має свій позитивний погляд про те, що вони хочуть бачити і відчувати в рідному куточку своєї Батьківщини.
«Громадяни майбутнього не будуть смітити, ламати, нищити природу, а навпаки проживатимуть з нею у гармонії, користуючись її благами», «Мене переповнювала гордість, коли перед від’їздом поляки висловили своє захоплення красою нашого краю та позитивними змінами у громаді, повезли з собою незабутні враження», – писали в своїх роботах Іван Гець та Вікторія Циганок.
Не менш емоційними є малюнки учасників конкурсу, в кожному з яких відображається прагнення до змін.
Це і неймовірно красиві організовані місця відпочинку та розваг Аліни Коньок, Юлії Сергієнко та Лілії Ульянчич, впровадження на території Сновської громади новітніх технологій та використання природньої енергетичних ресурсів в роботах Діани Омеляненко, Вікторії Чулінди, Володимира Приходька та Анжеліки Мурахи.
Прагнення до гармонійного суспільства, в якому не пустими словами є поняття «єдність», «взаєморозуміння», «підтримка», відображено в роботах Діани М’ягкої та Анни Головач.
Невід’ємною частиною життя є забезпечення і задоволення не тільки духовного, а й матеріального світу. І саме це відображається в роботі Діани Васильєвої.
Любов до рідної землі, місця де ти народився і виріс, повагу до людей, які поруч з тобою відтворюють рядки Анни Головач: «Тут пройшло моє дитинство та закарбувалося в спогадах на все життя, тут мій батьківський дім, де завжди гостинно зустрінуть, люди не байдужі до мене й рідні місця, які завжди приємно згадати».
Не можуть не стимулювати працювати ще наполегливіше та ще краще слова Діани М’якої: «Нашій громаді бути за будь-яких змін, адже душа людини Сновщини невмируща, велика і відкрита».
І це лише невеличка часточка світогляду дітей Сновщини. Дітей, які вже завтра творитимуть своє майбутнє, писатимуть нову сторінку історії рідного краю та всієї України.
Пам’ятаймо: те чим ми поділимось з дитиною сьогодні, чим сповнимо її серце і душу – тим і відгукнеться нам майбутнє!
Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи
Leave a Reply