» » «Обери професію – обери майбутнє!»

«Обери професію – обери майбутнє!»

 Вибір професії — важливий крок у житті кожної людини. У правильності вибору переконуються через місяці, а іноді й через роки. А це дуже дорога ціна за поспішне рішення. Саме тому сьогодні чи не на перший план в роботі фахівців служби зайнятості виходить профорієнтаційна робота з молоддю. Адже діти, які ще навчаються в школі, не завжди знають як обрати сферу професійної діяльності та які професії є найбільш затребуваними. Допомагати їм у виборі професії – справа не лише батьків та вчителів, а й спеціалістів служби зайнятості.

Зазвичай робота зі школярами проводиться протягом учбового року. Діти відвідують службу зайнятості або фахівці приходять до них на уроки, щоб розповісти про ситуацію на ринку праці міста, району,  області та країни, про соціальні послуги центру зайнятості, про можливості учнів як майбутніх працівників тощо.

Профорієнтаційна робота з учнівською молоддю не припиняється і в літній період, перемістившись в оздоровчі табори. Протягом літніх канікул дітлахи вже встигли відпочити від шкільних уроків та завдань і здатні сприймати інформацію не як шкільний матеріал, а як цікаву гру.

Так під час проведення заходів у пришкільних таборах району діти мали змогу здійснити подорож у світ професій, ставши учасниками різноманітних ігрових конкурсів: відгадували загадки про професії, згадували прислів’я та приказки,  робили інсценування, малювали, розгадували ребуси. Під час розваг школярі розширили своє уявлення про світ професій, дізналися про вимоги професій до людини. Фахівці служби зайнятості через ігрові моменти намагалися донести дітям інформацію про актуальні професії нашого регіону, зробити робітничі професії більш привабливими для них, підготувати до усвідомленого вибору майбутньої професійної діяльності відповідно до своїх уподобань, здібностей та потреб ринку праці.

Кожна дитина, яка брала участь у конкурсах змогла проявити свою активність та ініціативність, тим самим зробивши крок до самопізнання та отримати на згадку невеличкий подарунок.

Leave a Reply

Enter Captcha Here : *

Reload Image