» » Позачергова сесія Сновської міської ради сьомого скликання

Позачергова сесія Сновської міської ради сьомого скликання

1 серпня  2018 року   відбулась 24 позачергова сесія Сновської міської ради сьомого скликання. Міський голова Олександр Медведьов проінформував присутніх, що в міську раду надійшов лист від начальника станції Сновськ  Регіональної філії «Південно-західна залізниця» Станіслава Сипливого, із листа стало відомо, що з 01.08.2018 року плани на перевезення вантажів не будуть узгоджуватися по станції Сновськ. Тобто, відправники та одержувачі вантажів не зможуть ні відправляти, ні отримувати вантажі по станції Сновськ.

З метою забезпечення сталого економічного і соціального розвитку створеної  об’єднаної територіальної громади депутати одноголосно вирішили звернутися до Президента України, Прем’єр-міністра України та ПАТ «Укрзалізниця» щодо недопущення припинення отримання та відправлення вантажів по станції Сновськ та  сприяння виконанню умов договору на перевезення вантажів Регіональною філією Центр транспортної логістики (РФ ЦТЛ) ПАТ «Укрзалізниця»

Звернення депутатів

Сновської міської об′єднаної територіальної громади до Президента України П.О.Порошенка, Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана та дирекції ПАТ «Укрзалізниця» 

В січні 2017 року розпочала свою діяльність Сновська об’єднана територіальна громада, яка охоплює межі всього Сновського району. Основна вимога Закону України «Про добровільне об’єднання громад» – це самодостатність громади, яка створюється. Самодостатність громади визначається наповнюваністю місцевого бюджету, який формується, в першу чергу, за рахунок місцевих податків та зборів. Таким чином, кожне підприємство, яке знаходиться на території громади, відіграє важливе значення в процесі децентралізації та життєдіяльності громади.

Депутати Сновської міської ради глибоко стурбовані тим, що на території району постійно зменшується кількість місцевих організацій, колись самостійних, які реорганізовані у дочірні підприємства, філіали тощо. Вважаємо, що у держави повинен бути виважений, справедливий по відношенню до адміністративно-територіальних одиниць, тим паче таких, які знаходяться в процесі децентралізації, підхід до розміщення виробничих сил на території регіонів.

За інформацією начальника станції «Сновськ» в автоматизованій системі «Месплан» з’явилася інформація, що з 01.08.2018 року плани на перевезення вантажів не будуть узгоджуватися по станції Сновськ Регіональної філії «Південно-західна залізниця». Тобто, відправники та одержувачі вантажів не зможуть ні відправляти, ні отримувати вантажі по станції Сновськ. Більшість підприємств громади пов’язують виробничу діяльність із залізницею. Як приклад, на території міста розміщені митний пост «Сновськ», відділ прикордонної служби «Сновськ» (які проводять прикордонно-митний контроль вантажних потягів), склади із паливно-мастильними матеріалами ТОВ «Астра» (єдиного у північній частині Чернігівської області), підприємства деревопереробної та сільськогосподарської  галузей  (серед них найбільші та бюджетоутворюючі громади – ТОВ «Астра», СТОВ «Щорссільгоспсервіс», ПВТП «Імпульс», ТОВ «Євро КЛУБ», ПСП «ЯНА Плюс»). Потужність та розвиток цих та інших підприємств напряму залежить від сталої роботи залізниці, зокрема від залізничних вантажоперевезень.

Залізничне господарство, яке знаходиться на території Сновської громади, на сьогодні налічує близько 700 працюючих, що для такого населеного пункту, як Сновськ, є важливим чинником у працевлаштуванні населення.

Звертаємося до Вас з клопотанням вжити заходів щодо недопущення припинення отримання та відправлення вантажів по станції Сновськ та  сприяння виконанню договірних умов договору на перевезення вантажів Регіональною філією Центр транспортної логістики (РФ ЦТЛ) ПАТ «Укрзалізниця».

 Прийняте на 24-й сесії  Сновської міської ради (рішення № 1-24/VІІ від 01.08.2018 року)

Міський голова                                                                         О.О.Медведьов

 

Leave a Reply