» » Сьогодні вся Україна, а заразом і Сновщина, згадує всіх, хто усвідомлено й жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі

Сьогодні вся Україна, а заразом і Сновщина, згадує всіх, хто усвідомлено й жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі

Слово «чорнобиль» назавжди залишиться у пам’яті людей як символ великого лиха, мужності, відчайдушності й героїзму тих, хто з честю виконав свій обов’язок при гасінні пожеж та ліквідації наслідків аварії на АЕС.

У цей день ми відаємо данину пам´яті і шану всім, хто боронив нас від  Чорнобильської біди та ціною власного життя врятував світ від радіаційної загрози.

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відбулося  покладання квітів до пам’ятного знаку,  у якому взяли участь  керівництво громади та району, ліквідатори та інваліди аварії на Чорнобильській АЕС, керівники структурних підрозділів міської ради, райдержадміністрації, громадських організацій громади, учні та вчителі шкіл, жителі міста.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять ліквідаторів, яких, на жаль, уже немає поруч з нами.

Слова вдячності учасникам ліквідації  прозвучали від міського голови Олександра Медведьова, голови райдержадміністрації Валерія Радібеди, голови районної організації українського національного фонду допомоги інвалідам-чорнобильцям Михайла Волокушина.

В рамках заходу, за мужність і самовідданість, проявлені під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, активну громадську діяльність та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, нагороджено:

Почесними грамотами міської ради Сергія Пильника, Миколу Биховця

Почесною грамотою райдержадміністрації  Валерія Личака.

Шану героям висловлювали сьогодні і в облдержадміністрації.

Зокрема, голова облдержадміністрації Олександр Мисник та голова обласної ради Ігор Вдовенко вручили почесні відзнаки нашим землякам.

Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Михайла Волокушина,

Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено Віктору Єрмоленку,

Подяку обласної ради – Федору Чулінді.

Довідково:

На сьогодні в області проживає майже 72 тисячі громадян, постраждалих від трагедії на ЧАЕС, з них 8,8 тисячі —  ліквідатори, серед яких 2,4 тисячі — особи з інвалідністю.

У  Сновському районі проживає 261 особа, яка постраждала внаслідок  Чорнобильської  катастрофи,  в  тому числі 47 інвалідів Чорнобиля,  також обліковується 9 дружин, у яких Чорнобильська катастрофа забрала чоловіків.

Законом України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачено ряд соціальних пільг: часткова компенсація за продукти харчування, цільове медичне обслуговування, пільги на житлово-комунальні послуги, проїзд та зв’язок, пільги на оздоровлення та інші. Управління соціального захисту населення  проводить  постійну  роботу по виявленню проблемних питань ліквідаторів та осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС та сприяє їх вирішенню.

У 2018 році району на зазначені цілі в державному бюджеті передбачено  595,5 тис. грн.  Соціальна підтримка держави постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи на 01.12.2018 року надавалась 261 особі. Управління  сприяє  в отриманні особами з інвалідністю пов`язаних з ЧАЕС  безоплатного санаторно-курортного лікування. Протягом року оздоровилось  11 громадян, віднесених до категорії 1 та  відшкодовано санаторно-курортним  закладам  75,0  тис. грн.  19 особам виплачено 9,1 тис. грн.. за самостійне санаторно-курортне лікування. На  придбання лікарських засобів за безоплатними  рецептами лікарів та зубопротезування на 2018 рік передбачено 26,1 тис.грн.

Відділ організаційно -кадрової та інформаційної роботи міської ради

 

 

 

 

Leave a Reply