» » У планах на поточний рік – освітлення вулиць Перемоги, Миру, Сновська

У планах на поточний рік – освітлення вулиць Перемоги, Миру, Сновська

20  березня на відкриту зустріч громадян до Займищанської   громади у сільський клуб  прибули міський голова Олександр Медведьов, секретар міської ради Наталія Самойлова, депутат міської ради  Наталія Омельяненко заступник начальника відділу організаційно – кадрової та інформаційної роботи міської ради Наталія Смоляк,  редактор  газети «Промінь» та депутат міської ради Олена Компанець.

Учасники зустрічі  заслухали звіт виконувача обовʼязків старости села  Андрія Ларченка  про роботу  у 2018 році. На сьогодні у селі проживає 460 чоловік, у  2018 році в селі народилося 2 дитини, померло 9 осіб.   Працюють заклади соціальної сфери: фельдшерський пункт, сільський клуб, бібліотека.

Розпочато ремонт в бібліотеці, виготовлено проект з реконструкції системи вуличного освітлення вулиць Перемоги, Миру, Сновська в с. Займище. Для потреб Займищанської громади придбано мотокосу.

У селі працює один магазин, хліб завозиться через день, забезпечується попит населення  на товари першої необхідності. На території знаходяться дві пилорами, які надають послуги з розпиловки лісу та забезпечують дровами жителів.

Однією з провідних галузей в селі є сільське господарство. Жителі села утримують у своїх господарствах 79 голів ВРХ, кількість яких з кожним роком зменшується, закупівельна ціна на молоко низька.

Основним орендарем землі у селі є ПСП  «Промінь». За минулий рік сплачено орендну плату за паї в розмірі 6% від нормативно-грошової оцінки землі.

У минулому році  проведено цілий комплекс заходів з благоустрою: вирубування порослі, озеленення, підтримання доріг в належному стані з твердим покриттям, розчистка вулиць від снігу, грейдерування піщаних вулиць, вивіз сміття, будівництво огорожі біля сільського клубу, завезення піщаної суміші для підсипки могил, фарбування пам’ятника загиблим воїнам, наведення порядку на сільському пляжі, (скошування сухої трави та прибирання прибережної зони річки) тощо.

Стурбованість викликає протипожежна ситуація. Так, восени поблизу села горіли торфʼяники, на допомогу були залучені рятувальники  з різних областей. В.о. старости Андрій  Ларченко  звернувся до жителів села з проханням не палити суху траву влітку – це може призвести до нової біди та подякував всім, хто приймав участь у знешкодженні вогню восени. Також  він подякував   міському голові Олександру Медведьову,  депутату міської ради Наталії Омельяненко, членам виконавчого комітету, підприємцям О.В.Тищенку, О.М.Дорошенку, В.І.Маслюку, директору ПСП «Промінь» Дяченку за підтримку, розуміння та співпрацю задля розвитку села та  громади.

Зібравшись разом,  громада села підняла чимало питань, вирішення яких  безпосередньо впливає на якість життя селянина. Серед них – капітальний ремонт мосту через річку Снов. Окрім того, селян турбують питання: освітлення вулиць села, підсипки та грейдерування доріг, виготовлення технічної документації для громадського пасовища, надання приміщення для роботи поштового відділення, закінчення будівництва їдальні Сновької гімназії, відсутність автобусного сполучення тощо.

Присутні мали змогу переглянути відеоролики про Сновську ОТГ та результати  роботи  Займищанського  старостинського округу за 2018 рік, які презентувала секретар міської ради Наталія Самойлова.  Вона акцентувала увагу присутніх на реалізованих минулого року  проектах та напрямках роботи громади: придбання комунальної техніки, капітальний ремонт будівель бюджетних установ, реконструкція вуличного освітлення, ремонт доріг тощо.

Підсумки зборів підведено міським головою Олександром Медведьовим, якій зосередив увагу на тому, що за один рік неможливо охопити усі проблемні питання. У планах на поточний рік – освітлення вулиць Перемоги, Миру, Сновська  (вартість проекту – 261 тис. грн.), придбання для Сновської громади  мікроавтобусу для надання  послуг з забезпечення сполучення між селами громади та м. Сновськ.

Відділ організаційно – кадрової та інформаційної роботи міської ради

Leave a Reply