» » Всі колишні сільські голови, яким наші земляки на виборах довірили очолити села, стали з 2017 року виконуючими обов’язки старост

Всі колишні сільські голови, яким наші земляки на виборах довірили очолити села, стали з 2017 року виконуючими обов’язки старост

27 вересня 2016 року відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» було прийняте рішення про утворення Сновської ОТГ.

До неї увійшли всі населені пункти Сновського району.

Перші вибори міського голови та депутатів міської ради відбулися вже у грудні 2016-го. До складу новообраної міської ради ввійшло 26 депутатів. На першій сесії (у січні 2017 року, коли фактично почала працювати громада) ними було прийняте рішення про те, що обов’язки старости покладаються на сільських голів, які здійснювали свої повноваження до об’єднання в громаду.

Таким чином, всі колишні сільські голови, яким наші земляки на виборах, наприкінці 2015 року, довірили очолити села, стали з 2017 року виконуючими обов’язки старост.

Наразі вони – посадові особи місцевого самоврядування і головні представники місцевої влади у сільській місцевості.

На сьогодні в ОТГ працює 23 в.о. старости. Вони вирішують проблемні питання в селах, які за ними закріплені, дбають про їх розвиток, благоустрій  і порядок. Вирішують соціальні, побутові та інші питання жителів села,організовують різні заходи, в тому числі, загальні збори жителів сіл, ведуть прийом громадян, представляють їх інтереси, звертаючись до міської ради із запитами та пропозиціями. Також в.о. старости є членами виконавчого кормітету міської ради.

Окрім щоденної роботи, майже у кожному селі в.о. старости, у співпраці з працівниками культури, організували в цьому році для людей Дні сіл, на яких від щирого серця вшанували ювілярів, найкращих господарів, молоді родини.

Найбільший стаж у місцевому самоврядуванні мають в.о. старости населених пунктів Низківка, Щокоть, Руда, Привільне, Радвине, Лютівка, Куропіївка, Філонівка Людмила Гордієнко, а також в.о старости Суничного, Попільні та Шкробового Людмила Кривошей, в.о. старости села Смяч Тетяна Лисенко, в.о старости Нових Млинів і Лосевої Слободи Олена Згонник та в.о старости Хотунич, Крестопівщини і Камки Микола Бондар, в.о.старости сіл Липівка, Хрінівка та Гірськ Світлана Пищур. Вони свого часу неодноразово обиралися сільськими головами, виборці їм довіряють і нині вони сумлінно продовжують виконувати обов’язки старост.

Впевнено на посаді в.о старост працюють справжні чоловіки: у селах Нові Боровичі та Загребельна Слобода – Анатолій Сірий;  у селах Софіївка, Глибокий Ріг та Іванівка – Роман Циганок; у Старій Рудні – Микола Шмаровоз; у Гуті Студенецькій та Сальному – Сергій Супруненко. Всі вони піклуються про свої населені пункти, не обходять увагою кожного жителя.

Свого часу в.о. старост Алла Шевардіна (Старі Боровичі та Гвоздиківка), Наталія Ховпун (Жовідь та Піщанка), Олена Недвига (Кучинівка), Тетяна Немировська (Клюси, Пльохів) та Тамара Семенок (Рогізки) працювали на посадах секретарів сільрад. Односельці оцінили їхню відповідальну роботу й ввічливе ставлення до людей і на останніх місцевих виборах довірили очолювати села. Тепер ці жінки – виконуючі обов’язки старост і справжні господині на підпорядкованій території.

Олена Недвига, в.о. старости с. Кучинівка, працює в найбільшому селі громади, намагається вирішувати всі питання односельців, які звертаються до неї, опікується і дошкільним закладом, і школою, і клубом. В цьому році прикрасили центр села клумбою.

Наталія Ховпун вміє організувати людей як на свято, так і на громадську роботу, таку як подолання наслідків буревію чи прибирання кладовища, вулиць села. А ще в приміщенні міськради у селі Жовідь, у співпраці з місцевим бібліотекарем і завклубом, оформили світлицю – такий собі невеличкий етнічний музей.

Всі, хто були останнім часом у Петрівці, могли помітити там позитивні зрушення: оновилася школа та сільський клуб, освітлені вулиці. А все завдяки тому, що найбільше проектів було написано і подано для залучення коштів з держбюджету саме у Петрівці в.о. старости Марією Деркач. Наразі вони фінансуються і втілюються в життя, а люди в селі радіють змінам і впевнені у своєму правильному виборі старости.

В.о. старости сіл та хуторів  Тур’я, Мишине, Лука, Селище, Ількуча толерантна та виважена Тамара Мартиненко. Після обрання на посаду, як справжня господиня, свою роботу розпочала з наведення порядку в адмінприміщенні міської ради в селі Тур`я, а потім і на вулицях підпорядкованих сіл.

Незначним досвідом роботи, проте великим ентузіазмом, креативністю та творчістю вирізняється в.о. старости села Заріччя Наталія Дворник, яка спромоглася об’єднати село, активно дбає про його благоустрій, сама є талановитою учасницею творчого колективу при сільському клубі. Вона разом з в.о. старост Тетяною Лисенко та Оленою Згонник згуртували жителів своїх сіл у цьому й минулому році та допомагали рятувальникам у подоланні пожеж на торфовищах.

Борис Добродій, в.о старости Великого Щимля, очолює своє село майже 10 років. Нещодавно він зумів організувати активних жителів громади і у співпраці з міською радою було розчищено водойму у селі. Тепер вона може використовуватися не лише як пожежна водойма, а завдяки активній підтримці жителів села, може перетворитися в чудове місце відпочинку.

В.о. старости Марія Мороз, очоливши Чепелів, згодом почала опікуватися селами Сновське, Єнькова Рудня та Михайлівка. Ввічлива і працелюбна, як усі жінки, у першу чергу дбає про порядок у селах, намагається приділити увагу кожному жителю.

Активну позицію проявив в.о. старости Тихонович Анатолій Бондаренко, який не побоявся так званих «новітніх технологій» та подав проект від села на Громадський бюджет від міської ради, організувавши людей для голосування за оновлення фельдшерського пункту. Їх проект пройшов відбір і відтепер у фельдшерському пункті Тихонович затишно і тепло з новими вікнами.

В.о. старости Єліне, Млинка, Містки та Безуглівки Леонід Мороз був обраний вперше і успішно справляється з покладеними обов’язками. Єліне – край чудових лісів, де розташувався музейно-меморіальний комплекс «Лісоград».. Тож сподіваємося цю місцевість облюбують туристи і село заживе новим життям.

В.о. старости села Займище Андрій Ларченко обраний вперше очолювати село, але його робота заслуговує на повагу. Він може не лише згуртувати людей, а й особисто бере участь у роботах з благоустрою, чергує разом з односельцями під час льодоходу, щоб не пошкодився дерев’яний міст, виготовив столики і лавочки для відпочинку людей на березі Снові.

У роботі в.о. старост завжди допомагають їхні надійні помічник – діловоди, а також депутати міської ради, закріплені за селами. У співпраці з міською радою вони дбають про те, щоб жителям громади жилося краще.

Адже люди – це головна цінність громади.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради

Leave a Reply